Білецький Володимир Стефанович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Володимир Стефанович Білецький
09 - Wikimedia Ukraine AGM 2012.jpg
Народився 26 січня 1950(1950-01-26) (68 років)
с. Матвіївка, Вільнянський район, Запорізька область, УкраїнаУкраїна Україна
Громадянство Україна Україна
Місце проживання Донецьк, Харків
Діяльність інженер, гірничий інженер
Відомий завдяки збагачення корисних копалин, гірництво, вуглехімія, гідротранспорт вугілля, вугільні технології, нафтогазова інженерія
Alma mater Дніпропетровський гірничий інститут
Науковий ступінь доктор технічних наук
Відомі учні Кхелуфі Абделькрім Леонід Шпильовий Павло Сергєєв
Заклад ДГІ, МакНДІ, ДонНТУ, ПолтНТУ, НТУ «ХПІ»
Титул Борці за незалежність України
Батько Білецький Стефан Петрович
Мати Білецька Ганна Петрівна
У шлюбі з Білецька Людмила Андріївна
Діти син Білецький Віталій, донька Білецька Богдана. Онуки: Данило, Кирило, Іван
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Грамота Верховної Ради України Рады Украины
Медаль2.JPG
Звання професор
християнин

На срібловидобувній шахті Кутна Гора. Чехія. 2005 р.
Професор Гайко Г. І. і професор Білецький В. С. Алчевськ, Донбаський державний технічний університет, 2012 р.

Володи́мир Стефа́нович Біле́цький (нар. 26 січня 1950 в селі Матвіївка, Вільнянський район Запорізької області) — український вчений у галузі гірництва, доктор технічних наук, професор, видавець, редактор, перекладач, дійсний член ряду галузевих академій України та НТШ. Автор ідеї та науковий редактор першої національної української Гірничої енциклопедії. Громадсько-політичний діяч.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 1950 року в Україні (с. Матвіївка Вільнянського району Запорізької області). Батько — Білецький Стефан Петрович з роду Білецьких і Чирвів, мати Тар'яник Ганна Петрівна — з роду Тар'яників та Кравченко.

У 1957 р. пішов до школи — спершу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, де провчився до 5-го класу, а у 1967 р. закінчив середню школу № 3 у м. Вільнянськ Запорізької області. У 1972 році закінчив з відзнакою Дніпропетровський гірничий інститут (згодом Національна гірнича академія України, Національний гірничий університет, нині — Дніпровська політехніка).

Служив офіцером у танкових військах Групи радянських військ у Німеччині, 3-тя армія, м. Нойруппін (1972—1974 рр.). Командир взводу (роти) середніх танків. Відвідав Берлін, Дрезден, Потсдам, Магдебург, Франкфурт-на-Одері, Лейпциг, Еберсвальде, Оранієнбург тощо.

З 1974 р. до 1978 р. — аспірант кафедри «Автоматизація виробничих процесів» Дніпропетровського гірничого інституту.

У 1974—1976 рр. — інженер-дослідник кафедри «Автоматизація виробничих процесів» Дніпропетровського гірничого інституту.

Понад 40 років життя Володимира Білецького тісно пов'язані з гірничими науками, Донбасом. У 1976 році переїздить жити і працювати на Донбас, не припиняючи навчатися у аспірантурі Дніпропетровського гірничого інституту за фахом «Автоматизація виробничих процесів». Працював старшим механіком на шахті ім. Орджонікідзе, ВО «Макіїввугілля», у Макіївському науково-дослідному інституті з безпеки робіт у гірничій промисловості (1976—1981).

З 1981 по 2000 р. — працював у науково-дослідному секторі Донецького політехнічного інституту (нині Донецький національний технічний університет).

У 1986 р. у Національному гірничому університеті захистив кандидатську дисертацію «Технологические основы рационального использования масляной грануляции для обезвоживания и облагораживания гидравлически транспортируемых углей» за спеціальністю 05.15.08 «Збагачення корисних копалин»

У 1994 р. у Національному гірничому університеті захистив докторську дисертацію «Розробка наукових основ і способів селективної масляної агрегації вугілля та вуглевміщаючих продуктів» за спеціальністю 05.15.08 «Збагачення корисних копалин».

З 2000 р. — на викладацькій роботі — професор Донецького національного технічного університету.

З осені 2014 р. — професор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. і завідувач кафедри «Обладнання нафтових і газових промислів» ПолтНТУ.

З 8 вересня 2017 р. — професор кафедри «Видобування нафти, газу і конденсату» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Наукові ступені та вчені звання
Сфера наукових зацікавлень та основний доробок
Доробок
 • Створена нова технологія магістрального гідротранспорту вугілля на основі поєднання процесів «гідротранспорт — масляна агломерація». В рамках цієї технології запропоновано і досліджено суміщений технологічний процес «гідротранспорт-масляна агломерація» вугілля, визначені його раціональні режимні параметри, які дозволяють отримати вуглемасляні агрегати типу «центр-оболонка» (відповідно крупні вугільні зерна і дрібнодисперсна вугільна маса, що формує оболонку агрегату). Шляхом такої структуральної перебудови вугільної фази вугле-водно-масляної гідросуміші радикально зменшити її подрібнюваність під час дальнього гідравлічного транспортування. Це дозволило зберегти коксівні властивості вугілля під час гідротранспорту, суттєво спростити і підвищити ефективність його механічного зневоднення, а також отримати ефект дозбагачення вугілля в трубопроводі і на приймальному терміналі магістральної гідротранспортної системи. Варіант цієї технології для дальнього магістрального гідротранспорту коксівного вугілля включено в Банк промислової та технологічної інформації (БПТІ) ЮНІДО ООН.
 • Виконано ряд теоретичних та прикладних розробок інтенсивного зневоднення зернистих матеріалів механічними методами. Зокрема розроблено основи технології спеціального процесу зневоднення ежектуванням (зрив водної плівки з обводнених зерен високошвидкісним потоком повітря й утворення аерозолю в ежекторі).
 • Білецьким розвинуті методи:
  • феноменологічний метод — у галузі технологій перероблення мінеральної сировини;
  • метод гіпотез — в галузі масляної агломерації вугілля;
  • метод препарування вуглереагентних структур (гранул, агломератів, флокул) для мікроскопічних досліджень;
  • дериватографічний метод — для ідентифікації плівок вологи на твердій поверхні, які мають з нею різну енергію зв'язку;
Публікації та редакційна робота
 • В. С. Білецький — продуктивний вчений, має понад 500 наукових публікацій, в тому числі понад 30 книг (монографії, навчальні посібники, словники, енциклопедичні видання (МГЕ, ГЕС)) та 70 винаходів. Автор понад 210 науково-популярних та публіцистичних друкованих статей в журналах і газетах України та інших країн. Редактор і видавець ряду книг з точних і гуманітарних наук.
Під час презентації журналу «Схід» у виставковому центрі «Експодонбас», м. Донецьк, 2006 р.
В. С. Білецький разом зі своїми студентами ПолтНТУ в цеху ТОВ «Укрнафтагазсервіс» з обслуговування бурової техніки канадської компанії Wenzel Downhole Tools Ltd. 2015 р. м. Полтава.
В. С. Білецький на річних зборах НТШ України. Львів. 2007.
В. С. Білецький на річній конференції «Школи підземної розробки». 2010.
Засновник та співзасновник і редактор видань 
Член редакційної колегії
Енциклопедична робота
Членство в академіях
Членство в Спеціалізованих вчених радах
Закордонна наукова співпраця
Наукова школа
Білецький Володимир Стефанович входить до провідних членів наукової школи Спеціальні методи збагачення, зневоднення і грудкування тонко- і дрібнодисперсного вугілля, є членом наукової спільноти «Школа підземної розробки», Донецька наукова школа вуглехімії, учасник польської Szkoła Eksploatacji Podziemnej. Тісна співпраця і спільні публікації в рамках діяльності Наукової школи гідравлічного транспорту.

Громадсько-політична діяльність[ред. | ред. код]

Виступ В. С. Білецького на ІІ з'їзді Народного Руху України, жовтень 1990 року.

В. С. Білецький — активний громадсько-політичний діяч.

 • З 1973 — кандидат, а з 1975 р. — член КПУ (до 1990 р.).
 • З 1989 р. перебував у лавах «Всесоюзного молодіжного аерокосмічного товариства» («Всесоюзное молодежное аэрокосмическое общество»), членський квиток № 377 від 08.02.1989, підпис Президента товариства льотчика-космонавта Олександра Сереброва.
 • Володимир Білецький — один із фундаторів Народного Руху за Перебудову в Донбасі (членський квиток № 1 на Донеччині). Делегат Установчих зборів НРУ. Входив до всеукраїнських керівних структур НРУ — член Ради Колегій Великої Ради Руху. Залишив лави НРУ 1997 р. внаслідок неприйняття керівництвом НРУ висунутої Білецьким В. С. нової концепції розвитку організації як політичної партії середнього класу що, зокрема, включала нову кадрову політику з опорою на фахівців, а також переведення акцентів політичної діяльності НРУ в економічну та соціальну сферу життя країни.

Крім того, В. С. Білецький — випускник міжнародної програми «Community Connections Program» (програма «Громадські зв'язки»), яка фінансується Державним Департаментом США (посвідчення від 19.04.2001).

Експерт Міжнародного інституту демократій та Центру «Соціовимір»[5][6]

Член Національної спілки краєзнавців України. У 2011 р. визнаний кращим краєзнавцем Донеччини (з врученням посвідчення і пам'ятного знаку).

Родина, захоплення[ред. | ред. код]

Родина:

Одружений, дружина Людмила Андріївна Білецька — фармацевт.

Син: Віталій Білецький — філософ, психолог, кандидат філософських наук, доцент.

Дочка: Богдана Білецька — магістр з біології та фізіології.

Онуки: Данило, Кирило та Іван.

Захоплення: альпінізм, гірський туризм.

Учасник альпіністських та гірсько-туристських цільових експедицій, походів по Кавказу, Кабардино-Балкарія (особливо район Приельбрусся, Баксанська ущелина, Безенгі), Карачаєво-Черкесія (Домбай), Грузія (особливо Верхня Сванетія, також район мм. Тбілісі, Боржомі, Боржомська ущелина, район г. Ушба), Криму (Гірський Крим), Ала-Тау, в Українських Карпатах (район Говерли та ін.), районі Словацьких Татр, Байкалу (Ліствянка) та р. Ангара, відвідав Великі Озера, Аппалачський район та р. Міссісіпі (шт. Луїзіана та Міссісіпі) (США), Бескиди (Польща, район Орле Гняздо, район Закопане), Передтяншання.

На Кавказі пройшов ряд відомих перевалів: Кель-Баші, Перевал Сімох (Безенгійська стіна), перевал Азау, Бечо, відвідав Притулок одинадцяти на Ельбрусі.

Сплавлявся човном по р. Кальміус (Донбас).

В Придніпров'ї — ряд походів уздовж Каховського моря і по о. Хортиця.

Участь у проекті Вікіпедія

Володимир Білецький є дописувачем українського розділу Вікіпедії. Працює в розділах «Гірництво» та дотичних темах наук про землю, має суттєвий власний внесок у проект — понад 21800 нових вікі-статей (станом на січень 2018 р.) і понад 179 000 редагувань (станом на 11 листопада 2017 р.). Загалом створено 26 600 вікі-сторінок)[7] Псевдо (нік) В. С. Білецького у Вікіпедії Користувач:Білецький В.С.[8] Попри переважно технічну тематику статей започаткованих В. С. Білецьким, їх відвідує значна кількість користувачів Української Вікіпедії, так тільки у грудні 2017 р. зафіксовано 1 834 665 переглядів цих статей, що складає близько 3 % від загальної кількості переглядів.[9]

Основні праці[ред. | ред. код]

Точні науки[ред. | ред. код]

У галузі точних наук станом на 2018 р. В. С. Білецький має понад 500 друкованих праць.

Технології (збагачення корисних копалин, гідравлічного транспорту твердих матеріалів, вугільні технології, нафтогазова інженерія та ін.):
 1. Білецький В. С «Технологічні основи раціонального використання масляної грануляції для зневоднення і облагороджування вугілля, що передається гідравлічним транспортом». Дисертація на здобуття вченого ступеня канд. техн. наук. Донецьк: Донецький політехнічний інститут, 1986. — 229 с.
 2. Білецький В. С «Розробка наукових основ і способів селективної масляної агрегації вугілля та вуглевмісних продуктів». Дисертація на здобуття вченого ступеня доктора техн. наук. Донецьк: Донецький державний технічний університет, 1994. — 452 с.
 3. Білецький В. С., Сергеев П. В., Папушин Ю. Л. — Теорія і практика селективної масляної агрегації вугілля — Донецьк: Грань. — 1996. — 264 с.
 4. Перспективы освоения соленых углей Украины / В. С. Белецкий, С. Д. Пожидаев, А. Кхелуфи, П. В. Сергеев. — Донецк: ДонГТУ, УКЦентр, Східний видавничий дім — 1998. — 96 с.
 5. Сергєєв П. В., Білецький В. С. Селективна флокуляція вугілля. — Донецьк: ДонДТУ, УКЦентр, Східний видавничий дім — 1999, 136 с.
 6. Нікітін І. М., Сергєєв П. В., Білецький В. С. Селективна флокуляція вугільних шламів латексами. — Донецьк: Східний видавничий дім. — 2001. — 152 с.
 7. Смирнов В. О., Білецький В. С. Проектування збагачувальних фабрик: Посібник з грифом Мінвузу. —Донецьк: Східний видавничий дім, 2002.- 296 с. (друге видання — 2008 р.).[10],[11]
 8. Самилін В., Білецький В. Спеціальні методи збагачення корисних копалин (курс лекцій). — Донецьк: Східний видавничий дім, 2003. — 116 с.[11]
 9. Білецький В. С., Смирнов В. О. Технологія збагачення корисних копалин: Посібник з грифом Мінвузу. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2004.- 272 с. (друге видання — 2009 р.)
 10. Смирнов В. О., Білецький В. С. Фізичні та хімічні основи виробництва. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2005. — 148 с.[12]
 11. Смирнов В. О., Білецький В. С. Гравітаційні процеси збагачення корисних копалин. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2005. — 300 с.[12]
 12. Білецький В. С., Смирнов В. О. Переробка і якість корисних копалин (курс лекцій). — Донецьк: Східний видавничий дім, 2005. — 324 с.[13]
 13. Папушин Ю. Л., Смирнов В. О., Білецький В. С. Дослідження корисних копалин на збагачуваність (навчальний посібник). Донецьк: Східний видавничий дім, НТШ-Донецьк — 2006. — 344 стор.[12]
 14. Адгезія речовин з надмолекулярною структурою / В. С. Білецький, Т. Г. Шендрик // Геологія і геохімія горючих копалин. — 1996, № 1-2 (94-95). — С. 122—125.
 15. Адгезійні взаємодії вугілля-реагент в процесі селективної агрегації вугілля / В. С. Білецький // Геологія і геохімія горючих копалин. — 1996, № 1-2 (94-95). — С. 125—130.
 16. Білецький В. С. Проблема переробки солоного вугілля // Праці Наукового Товариства ім. Шевченка. Т. Х. Хімія та біохімія. — Львів-2003. С. 205—227.
 17. Білецький В. С., Суярко В. Г. Корисні копалини України // Донецький вісник НТШ. — т. 9., 2005. — с.1-34.
 18. Саранчук В. І., Ільяшов М. О., Ошовський В. В., Білецький В. С. Основи хімії і фізики горючих копалин: Підручник з грифом Мінвузу. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2008. — 640 с.[14]
 19. Світлий Ю. Г., Білецький В. С. Гідравлічний транспорт (монографія). — Донецьк: Східний видавничий дім, Донецьке відділення НТШ, «Редакція гірничої енциклопедії», 2009,. — 436 с.Також в Репозитарії ХПІ
 20. Смирнов В. О., Білецький В. С. Флотаційні методи збагачення корисних копалин. Донецьк: Східний видавничий дім, НТШ-Донецьк — 2010. — 496 стор.[15]
 21. Сергєєв П. В., Білецький В. С. Селективна флокуляція вугільних шламів органічними реагентами. (монографія). — Донецьк: Східний видавничий дім, Донецьке відділення НТШ, «Редакція гірничої енциклопедії», 2010. — 240 с.
 22. Смирнов В. О., Сергєєв П. В., Білецький В. С. Технологія збагачення вугілля. Навчальний посібник. — Донецьк: Східний видавничий дім, — 2011. — 476 с.
 23. Смирнов В. О., Білецький В. С. Підготовчі процеси збагачення корисних копалин. [навчальний посібник]. — Донецьк: Східний видавничий дім, Донецьке відділення НТШ, 2012. — 284 с.
 24. Смирнов В. О., Білецький В. С., Шолда Р. О. Переробка корисних копалин (монографія). Донецьк: Східний видавничий дім. 2013. 600 с.
 25. Владимир Белецкий, Павел Сергеев. Интенсивное обезвоживание тонкодисперсных углей. Саарбрюккен (ФРН): Palmarium Academic Publishing. 2014. 118 с. ISBN 978-3-659-98059-6
 26. Владимир Белецкий, Павел Сергеев. Аэромеханическое обезвоживание мелкодисперсного угля. Саарбрюккен (ФРН): Palmarium Academic Publishing. — 2015. — 104 с. ISBN 978-3-659-60007-4
 27. Проектування бурового і нафтогазопромислового обладнання / [Білецький В. С., Вітрик В. Г., Матвієнко А. М., Орловський В. М., Савик В. М., Рой М. М., Молчанов П.О, Дорохов М. А., Сизоненко А. В., Проскурня М. І., Дегтярьов В. Л., Шумейко О. Ю., Кулакова С. Ю., Ткаченко М. В. — Полтава: ПолтНТУ, 2015. — 192.] ISBN 978-966-616-135-5 (ruthenia.info/txt/pavlo/geo/project.doc) Зберігається також у Репозитарії ХПІ
 28. (рос.)Владимир Белецкий, Валерий Самылин, Павел Сергеев. Специальные методы обогащения полезных ископаемых и геотехнологии. Саарбрюккен (ФРН): Palmarium Academic Publishing. — 2015. — 114 с. ISBN 978-3-659-60151-4
 29. Biletskyi, V. (2016). Research into adhesive ore-dressing technologies of fine- and nano gold. Mining of Mineral Deposits, 10(4), 19-28.https://doi.org/10.1540 7/mining10.04.019
 30. Сокур М. І., Білецький В. С. та ін. Підготовка корисних копалин до збагачення: монографія / Сокур М. І., Білецький В. С., Єгурнов О. І., Воробйов О. М., Смирнов В. О., Божик Д. П. — Кременчук: Кременчуцький національний ун-т ім. М.Остроградського, Академія гірничих наук України. ПП Щербатих О. В., 2017. — 392 с.
 31. Білецький В. С. Основи нафтогазової справи / В. С. Білецький, В. М. Орловський, В. І. Дмитренко, А. М. Похилко. — Полтава: ПолтНТУ, Київ: ФОП Халіков Р. Х., 2017. — 312 с. Видання друге: Білецький В. С. Основи нафтогазової справи / В. С. Білецький, В. М. Орловський, В. І.Дмитренко, А. М. Похилко, Львів : Новий Світ-2000, 2018. – 312 с.
 • Білецький В. С., Орловський В. М., Вітрик В. Г. Основи нафтогазової інженерії: Підручник. - Харків: НТУ «ХПІ», Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Київ: ФОП Халіков Р.Х., 2018. 416 с.
Автоматизація та моделювання технологічних процесів:
 1. Папушин Ю. Л., Білецький В. С.  Основи автоматизації гірничого виробництва (курс лекцій). — Донецьк: Східний видавничий дім, 2007. — 168 с.[16]
 2. Білецький В. С., Смирнов В. О. Моделювання процесів збагачення корисних копалин: (Монографія) — Донецьк: Східний видавничий дім, 2013.- 304 с.
 3. Сергєєв П. В., Білецький В. С. Компʼютерне моделювання технологічних процесів переробки корисних копалин (практикум) — Маріуполь: Східний видавничий дім, 2016. — 119 с. ISBN 978—966.
Словники:
 1. Манець І. Г., Білецький В. С., Ященко Ю. П. Російсько-український словник із техногенної безпеки та екології/ За ред. Б. А. Грядущого. — Донецьк: Донбас, 2004. — 576 с.
 2. Маценко Г., Білецький В., Шендрік Т. Короткий словник з петрографії вугілля. Донецьк: Схід. видавн. дім. 2011. — 74 с. Зберігається також у Репозитарії ХПІ
 3. Мінералогічний словник // Укл. Білецький В. С., Омельченко В. Г., Горванко Г. Д. — Маріуполь: Східний видавничий дім, 2016. — 488 с. Перевидання: Мінералогічний словник // Укл. Білецький В. С., Омельченко В. Г., Горванко Г. Д. — Маріуполь: Східний видавничий дім, Київ: Книжкова палата, Івано-Франківськ: 2017. — 488 с.
 4. Мінералого-петрографічний словник. Книга перша. Мінералогічний словник / Укл.: Білецький В.С., Суярко В.Г., Іщенко Л.В. – Харків: НТУ «ХПІ», Київ: ФОП Халіков Р.Х. 2018. – 444 с.
Енциклопедичні видання:
 1. Гірничий енциклопедичний словник. т. І. (за редакцією В. С. Білецького). — Донецьк: Східний видавничий дім. — 2001. — 514 с. [2]
 2. Гірничий енциклопедичний словник. т. II. (за редакцією В. С. Білецького). — Донецьк: Східний видавничий дім. — 2002. — 632 с.
 3. Гірничий енциклопедичний словник. т. III. (за редакцією В. С. Білецького). — Донецьк: Східний видавничий дім. — 2004. — 752 с.
 4. Мала гірнича енциклопедія. т. І. (за редакцією В. С. Білецького). — Донецьк: Донбас, 2004. — 640 с.[17]
 5. Мала гірнича енциклопедія. т. II. (за редакцією В. С. Білецького). — Донецьк: Донбас, 2007. — 652 с.[18]
 6. Мала гірнича енциклопедія. т. III. (за редакцією В. С. Білецького). — Донецьк: Східний видавничий дім, 2013. — 644 с.
Історія гірництва:
 1. Білецький В. С., Гайко Г. І. Хронологія гірництва в країнах світу. — Донецьк: Донецьке відділення НТШ, «Редакція гірничої енциклопедії», УКЦентр, 2006. — 224 с. ([19],[20])
 2. Гайко Г., Білецький В., Мікось Т., Хмура Я. Гірництво й підземні споруди в Україні та Польщі (нариси з історії). — Донецьк: УКЦентр, Донецьке відділення НТШ, «Редакція гірничої енциклопедії», 2009. — 296 с.
 3. Гайко Г. І., Білецький В. С. Історія гірництва: Підручник з грифом Мінвузу. — Київ-Алчевськ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», видавництво «ЛАДО» ДонДТУ, 2013. — 542 с.
 4. Геннадій Гайко, Володимир Білецький. Гірництво в історії цивілізації. — Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2016. — 488 с.
Переклади
 1. Агрікола Г. Про гірничу справу в дванадцяти книгах (книги I—VI)/ Переклад і редакція В. Білецького, Г. Гайка. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2014.[21] Зберігається також у Репозитарії ХПІ

Окремі доповіді на міжнародних конференціях[ред. | ред. код]

 1. (англ.)Hydraulic Transport of Coal in Combination With Oil Granulation / В. С. Білецький, Ф. О. Папаяні, Ю. Г. Світлий, Ю. Ф. Власов // 8th International Conference on «Transport and Sedimentation of Solid Particles» 24-26 Janyary 1995, Pragye, Czech Republic.
 2. (англ.)Specific modification of coals by means of oil agglomeration / V. S. Biletskyi, T. G. Shendrik A. Kheloufi // Third International Symposium «Coal Stucture’ 96». Zakopane. Poland. 23-25 September, 1996.
 3. (англ.)Process of coal agglomeration in combined Technologies. / V. S. Biletskyy, V. N. Samylin, A. Kheloufi // European Coal Conference'97, ECC — 97, Izmir, Turkey. 5-10 May 1997. P.7.
 4. (англ.)Ukrainian Experience of Oil Agglomeration of Coals. / V. S. Biletskyi // International Conference on Power Engineering-97 (ICOPE — 97), Tokyo, Japan. July 13-17, 1997. Second Circular.
 5. Білецький В. С., Гаркушин Ю. К. Фундаментальні уявлення про структуру рідини на твердій поверхні як базові в технологіях переробки мінеральної сировини (тези доповіді) // Матеріали 4-ї Міжнародної міждисциплінарної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми науки та освіти», 30 квітня-10 травня 2003, Ялта, АР Крим. — Харків. — 2003. С.20.
 6. Білецький В. С., Гаркушин Ю. К., Сергєєв П. В. Зневоднення дрібнодисперсного вугілля: застосування та інтенсифікація сучасних технологій // Українсько-польський форум гірників. Ялта, Крим, 13-19 вересня 2004. Матеріали форуму. Дніпропетровськ: Національний гірничий університет, 2004. — С. 603—614.
 7. (англ.)Biletskiy V., Krut O., Papayani F. Promising coal technologies // Int. Conference «Mining over Centuries» (MIOCEN-2005), Podebrady, 27.09. — 02.10.2005. Biblioteka Szkoly Eksploatacji Podziemnej, Krakow, 2005, s. 17-25.
 8. Білецький В. С. Ґеорг Аґрікола і його праці у гірництві та металургії. // Матеріали міжнародної конференції «Форум гірників-2006». — Дніпропетровськ: Національний гірничий університет, 2006.
 9. Білецький В. С., Гайко Г. І. Музеєфікація гірничої справи і проблема дослідження історії гірництва в Україні // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Технічні музеї як інструмент збереження історичної спадщини і важливий елемент розвитку світової цивілізації», 2-3 червня 2010, Донецьк. С. 25-29.
 10. (пол.)Biletsky V.S., Gajko G.I. Dziedzictwo kulturowe i historia górnictwa na Ukrainie: problem muzeifikacji górniczych artefaktów // Матеріали VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Школа підземної розробки». 24-28 вересня 2012. Дніпропетровськ-Ялта. С. 276—283.
 11. (англ.)V.S. Biletskyi, APPLICATION ASPECTS OF ADSORPTION OPEN-ING EFFECT OF SOLIDS PORE SPACE SURFACE. // Progressive Technologies of Coal, Coalbed Methane and Ores Mining // A Balkema Book, London, 2014, p. 121—122.
 12. (англ.) Mykhailo Fyk, Volodymyr Biletskyi and Mokhammed Abbud. Resource evaluation of geothermal power plant under the conditions of carboniferous deposits usage in the Dnipro-Donetsk depression // E3S Web of Conferences. Volume 60, 00006. 2018. Ukrainian School of Mining Engineering. Berdiansk, Ukraine, September 4–8, 2018. DOI https://doi.org/10.1051/e3sconf/20186000006

Вибрані праці у гуманітарній сфері[ред. | ред. код]

У гуманітарній сфері станом на 2014 р. В. С. Білецький має близько 300 друкованих праць — наукових та публіцистичних. При цьому у газетних та журнальних статтях іноді послуговувався псевдонімами: В.Вільнянський (Володимир Вільнянський), В.Володченко, В.Борисенко, Олесь Горовий, Петро Плай, Олесь Горицвіт, В.Чирва (Володимир Чирва), Вадим Влад, Роман Тар'ян, В.Запорізький та ін.

 1. Ми йдемо! (нариси з історії Донецького обласного ТУМ) / В. Білецький, В. Оліфіренко, В. Тиха, М. Любенко, Ф. Олехнович, В. Ребрик, Г. Гордасевич, С. Єременко. Заг. Редакція В. Білецького. — Донецьк: Український культурологічний центр. — 1998. — 224 с.
 2. Володимир Вільнянський (Білецький В. С.). Катя Хом'як: в театрі і житті. — Донецьк: Східний видавничий дім. — 2002. — 96 с.
 3. Володимир Білецький. Схід України в інтегративних процесах сучасного державотворення // Донецьк: Бібліотека журналу «Схід». — 2005. — 28 с. А також: // Освіта і управління. — т. 9, ч. 1, 2006. — С. 7-20.
 4. Мости в Україну / Укладачі: Володимир Білецький, Віра Боднарук, Богдан Боднарук. — Донецьк: Український культурологічний центр, Східний видавничий дім.  Формат А5. — 2005. — 116 с.[22] Видання 2-е (розширене і доповнене). Формат А4. 116 с. 2013 р.
 5. Володимир Білецький. Стратегія інноваційного розвитку економіки України // Стратегія інноваційного розвитку економіки та соціальної сфери України: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. вчених, студентів і практиків, 9–10 жовт. 2008 р., Ласпі, Автоном. республіка Крим. — Донецьк, 2008. — С. 11–20. http://www.experts.in.ua/baza/analitic/index.php?ELEMENT_ID=31823
 6. Віра Боднарук, Володимир Білецький. Літературні вечори в Українському Інституті Модерного Мистецтва Чикаго, 1973—2006. — Донецьк: Український культурологічний центр, НТШ-Донецьк, ТУМ-Чикаго — 2006. — 140 стор.[23]
 7. Консолідація // Схід, № 1. — 1995. — С. 26-28.
 8. Білецький В., Радчук В. Мова як чинник консолідації українського суспільства в націю/ // Слово і час, № 12, 1998. — С.81-86.
 9. Володимир Білецький. Загрози глобалізму // Социальные, экономические, политические и психологические последствия глобализации в современном обществе: материали Всеукр. науч.-практ. конф., 13–14 марта 2003 г., Донецк. — Донецьк, 2003. — С. 23–27.
 10. Білецький В. С. «Третій сектор» як основа громадянського суспільства // Збірник наукових праць (третій випуск) «Громадянське суспільство як здійснення свободи». — Львів: Львівський національний університет. — 2006. — С. 62-82. Білецький В. С. «Третій сектор» як основа громадянського суспільства // Схід, № 7(65) та 1(67). — 2004—2005. — С. 69-71; 60-64.
 11. Білецький В. С. Наука і освіта в Україні-Русі // Донецький вісник НТШ, т.13. — Донецьк: Східний видавничий дім. — 2006. — С. 156—168.
 12. Бібліографія журналу «Схід» (1995—2006 рр.)/В. С. Білецький, Г. В. Сімченко, А. О. Лисенко. — Донецьк: Східний видавничий дім, Український культурологічний центр, Донецьке відділення НТШ, 2007. — 256 с.[24]
 13. Білецький В. С. Історія Донецької крайової організації Народного Руху України[]. Донецьк:Український культурологічний центр, Донецьке відділення НТШ, 2009, 172 с.
 14. Постаті. Нариси про видатних людей Донбасу. — Донецьк: Східний видавничий дім, 2011. — 216 с.Постаті
 15. Володимир Білецький. Галузеві енциклопедії та перспективи держави / Газета «День». 28 липня, 2017.

Вибрані праці в наукометричних базах[ред. | ред. код]

Scopus, 28 documents

Зокрема:

Web of Science 9 documents:

Зокрема:

 • Title: RESEARCH INTO THE MECHANISM OF AGGREGATE-FORMING OBJECTS CONTACT WITH OIL AGGREGATION OF FINELY-DISPERSED COAL Author(s): Biletskyi, V (Biletskyi, V.); Molchanov, P (Molchanov, P.); Orlovskyy, V (Orlovskyy, V.); Shpylovyi, L (Shpylovyi, L.) Source: MINING OF MINERAL DEPOSITS Volume: 11 Issue: 4 Pages: 19-28 DOI: 10.15407/ mining11.04.019 Published: 20 17 Accession Number: WOS:000426093700003
 • Title: MODELING OF THE POWER SECTION OF DOWNHOLE SCREW MOTORS Author(s): Biletskyi, V (Biletskyi, V.); Landar, S (Landar, S.); Mishchuk, Y (Mishchuk, Yu) Source: MINING OF MINERAL DEPOSITS Volume: 11 Issue: 3 Pages: 15-22 DOI: 10.15407/ mining11.03.015 Published: 20 17 Accession Number: WOS:000426091500002

Відзнаки[ред. | ред. код]

Білецький нагороджений низкою громадських і державних відзнак:

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Сайт в системі OPEN JOURNAL SYSTEMS
 2. OPEN JOURNAL SYSTEMS archive
 3. «Проблеми та перспективи нафтогазової промисловості». Електронний збірник наукових праць ДП «Науканафтогаз» Редакційна колегія
 4. Михайло коцюбинський І сучасність
 5. Центр «Соціовимір»
 6. Эксперты назвали варианты будущей коалиции и последствия выборов
 7. Лічильник правок у Вікіпедії
 8. Украинская Википедия
 9. Рейтинг Української Вікіпедії
 10. Бібліотека Всеукраїнської експертної мережі
 11. а б [1]
 12. а б в Бібліотека ruthenia
 13. Бібліотека Всеукраїнської експертної мережі
 14. Бібліотека Всеукраїнської експертної мережі
 15. Флотаційні методи збагачення корисних копалин. Донецьк: Східний видавничий дім, НТШ-Донецьк— 2010.— 496 стор.
 16. Бібліотека Всеукраїнської експертної мережі
 17. На сайті Краківської гірничо-металургійної академії ім. Сташиця
 18. Бібліотека Всеукраїнської експертної мережі
 19. частина 1
 20. частина 2
 21. Відгук на український переклад: Ярослав Пасько «De Re Metallica» Георга Аґріколи (Аґрікола Г. Про гірничу справу ХІІ книг (книги І — VI)/ Переклад і редакція В. Білецького та Г. Гайка, Східний видавничий дім, Донецьк 2014, cc. 232)
 22. Бібліотека ruthenia
 23. Бібліотека Всеукраїнської експертної мережі
 24. Бібліотека Всеукраїнської експертної мережі
 25. Указ Президента України № 939/2009 від 18 листопада 2009 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Свободи»

Посилання[ред. | ред. код]