Білозубка білочерева

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Білозубка білочерева
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Комахоїдні (Eulipotyphla)
Родина: Мідицеві (Soricidae)
Рід: Білозубка (Crocidura)
Вид:
Білозубка білочерева (C. leucodon)
Біноміальна назва
Crocidura leucodon
(Hermann, 1780)
Поширення білочеревої бурозубки
Синоніми

Sorex leucodon Hermann, 1780

Білочерева білозубка або велика білозубка (Crocidura leucodon) — один з видів ссавців із родини мідицевих. Поширений у Європі й Західній Азії.

Поширення[ред. | ред. код]

Вона поширена в таких країнах, як Вірменія, Азербайджан, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Грузія, Німеччина, Греція, Угорщина, Іран, Ірак, Ізраїль, Італія, Ліван, Ліхтенштейн, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Румунія, Росія, Сербія і Чорногорія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Україна, можливо, Албанія, Австрія, Північна Македонія, Польща і Швейцарія.

Вподобання середовища існування цього виду різняться в різних частинах його географічного ареалу — населяє вологі місця, кам'янисті місця, гори, відкриті сільськогосподарські ландшафти, сади й приміські чи міські райони, сухі степові місця[1].

Опис[ред. | ред. код]

Сіро-коричневе хутро, білий живіт. Хвіст сірувато-білий, довгий. Голова витягнута, загострена морда, ніс завжди рухливий. Маленькі очі, вуха, ледь піднімаються з вовни. Має зуби білі.

Білочерева білозубка має довжину тіла від 6 до 9 см, довжина хвоста становить від 3 до 5 см. Тіло вагою 6–13 грамів.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Вона є активною протягом дня. Харчується головним чином комахами та їх личинками, слимаками, також і дрібних гризунів. Крім того, поїдає падло, і навіть фрукти. Кількість з'їденої їжі у зв'язку з втратою ваги є дуже високою.

Розмноження[ред. | ред. код]

Вагітність триває від 31 до 33 днів. Самка народжує у виводку від 3 до 6 дитинчат. Вони стають статевозрілими вже після 4 місяців життя, і тому можуть розмножуватися в тому ж році. За ці роки вона виводить від 2 до 4 виводків. Ці ссавці живуть дуже недовго — до 1,5 років.

Охорона[ред. | ред. код]

Вид у 2009 році був внесений до Червоної книги України. Зустрічається досить часто в цілинних степах Херсонської області і АР Крим, є поодинокі випадки зустрічі в Львівській, Волинській, Закарпатській і Чернівецькій областях.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Shenbrot G., Hutterer R., Kryštufek B., Yigit N., Mitsainas G. & Palomo L. (2021). Crocidura leucodon. The IUCN. Архів оригіналу за 17 квітня 2021. Процитовано 30.03.2021.  (англ.)

Література[ред. | ред. код]