Білоруська губернія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Білоруська губернія

Герб
Утворено 1796-1801
Попередники Могильовське наміснитцтво, Полоцьке намісництво
Наступники Вітебська губернія, Могильовська губернія

Білоруська губернія (рос. Белору́сская губернія) — історична адміністративно-територіальна одиниця Російської імперії, що існувала в 17961802 роках (менш як 5 років).

Історія[ред. | ред. код]

Прийшовши до влади, Павло I провів нову адміністративно-територіальну реформу. 12 грудня 1796 р. була утворена Білоруська губернія із центром у м. Вітебськ, до якої входило 16 повітів: Білицький, Веліжський, Вітебський, Городокський, Динабурзький, Люцинський, Могильовський, Мстиславський, Невельський, Оршанський, Полоцький, Рогачовський, Себезький, Сєнненський, Чауський, Чериковський. До її складу ввійшли землі Полоцького й Могильовского намісництв.

Управляти такою великою за розмірами губернією було складно, і в 1801 р. Олександр І провів нову реформу. Згідно з нею Білоруська губернія 27 лютого 1802 р. була розділена на Вітебську й Могильовську губернії[1], які увійшли до складу Вітебського і Могильовського генерал-губернаторства.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Витебское, Могилевское и Смоленское генерал-губернаторство[недоступне посилання з березня 2019](рос.)

Джерела[ред. | ред. код]

  • Беларусь: Энцыклапедычны даведнік / Рэдкал.: Б. І. Сачанка і інш — Мінск: БелЭн, 1995. — 800 с. — 5000 экз. — ISBN 985-11-0026-9. (біл.)

Посилання[ред. | ред. код]