Більшість (хокей із шайбою)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бі́льшість (гра в більшості) — ситуація в хокейному матчі, коли одна з команд має більшу кількість гравців на льодовому майданчику внаслідок одного чи кількох вилучень у команди-суперника. Більшість має велике значення у грі, адже нерівність складів граючих команд корінним чином змінює малюнок гри.

На лаві для оштрафованих може перебувати необмежена кількість гравців однієї команди, але при цьому максимальною більшістю може бути гра «5-на-3». У випадку коли одна з команд має більше двох вилучених гравців, штрафний час третього (та кожного наступного) гравця починає рахуватися з моменту закінчення штрафу першого. При цьому перший гравець не виходить на лід до зупинки гри.

У випадку порушення правил голкіпером, на лаву для оштрафованих сідає хтось із польових гравців, присутніх на льоду в момент порушення правил (Правило 511 IIHF Rule Book) [1].

Більшість завершується, коли спливає штрафний час гравця команди-суперника, або коли команда, що має чисельну перевагу, закидає шайбу (реалізує більшість). Якщо команда, яка грає в більшості, відзначається під час гри «5-на-3», то на лід виходить гравець команди-суперника, який мав вийти на лід першим.

У випадку, якщо гравець команди-суперника покараний подвійним малим штрафом (2+2), то гол команди протягом перших двох хвилин відміняє лише першу частину штрафу і наступні дві хвилини команди також гратимуть у нерівних складах. У випадку, якщо гравець команди-суперника покараний великим штрафом (5 хвилин) або відбуває 5 хвилин матч-штрафу, то гол команди не відміняє покарання і гра в нерівних складах продовжується. Дисциплінарний та дисциплінарний до кінця гри штрафи (10 та 20 хвилин відповідно) не призводять до гри у нерівних складах (вилучений гравець замінюється на льоду іншим).

Штраф[ред.ред. код]

Штраф Розмір штрафу Гра в нерівних складах Закінчення штрафу
Малий 2 хв + Може завершитись після взяття воріт
Малий командний 2 хв + Може завершитись після взяття воріт
Великий 5 хв + -
Дисциплінарний 10 хв - -
Дисциплінарний до кінця гри 20 хв - -
Матч штраф 25 хв + -
Штрафний кидок - - -

Примітки[ред.ред. код]