Біндусара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Біндусара
Біндусара
Біндусара
імперія за часів Біндусари
Махараджахіраджа
Початок правління: 298 до н. е.
Кінець правління: 272 до н. е.
Інші титули: Амітрагхаба

Попередник: Чандраґупта Маур'я
Наступник: Ашока

Дата народження: 320 до н. е.
Місце народження: Патна
Дата смерті: 272 до н. е.
Місце смерті: Патна
Дружина: Дхарма
Діти: 2 сина та 2 доньки
Династія: Маур'я
Батько: Чандраґупта Маур'я
Мати: Дугдхара

Біндусара (*320 до н. е. —272 до н. е.) — володар імперії Маур'їв у 298 до н. е.272 до н. е., визначний політичний та військовий діяч Стародавньої Індії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Копійки Біндусара

Походив з династії Маур'я. Син Чандраґупти. Про молоді роки його мало відомостей. Після смерті батька у 298 році до н. е. успадкував імперію. При ньому посаду першого міністра зберіг брахман Чанак'я. Біндусара продовжив походи, які були спрямовані на південь Індостану. Його армії розбили та підкорили 16 царств у центральній та південній частині півострова. Біндусара не зміг підкорити лише царства Чола, Падея, Чера та Калінга. Водночас війська Маур'я були вимушені двічі придушувати повстання у колишньому царстві Таксіла.

У зовнішній політиці Біндусара продовжив політику батька щодо підтримання дружних відносин з еллінським світом. Імператор (махараджахіраджа) сприяв розвитку торговельних відносин з царствами Птолемеїв в Єгипті та Селевкидів в Азії.

У внутрішній політиці виявив себе прихильником секти адживіка. Водночас надавав значні кошти брахманським храмам. Наслідував Біндусарі його син Ашока.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Wilhelm Geiger (1908). The Dīpavaṃsa and Mahāvaṃsa and their historical development in Ceylon. H. C. Cottle, Government Printer, Ceylon. p. 40. OCLC 559688590
  • Richard Gombrich: Der Theravada-Buddhismus. Vom alten Indien bis zum modernen Sri Lanka («Theravada Buddhism»). Kohlhammer Verlag, Stuttgart 1997, ISBN 3-17-014007-8.