Бісьонен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мистецтво бішьонен

Бішьонен (яп. 美少年) — японський термін, який буквально означає «красива молодь (хлопчик)». Еквівалент англійської концепції «красунчика».

Термін описує естетичність, яку можна знайти в різних областях Азії: юнак, чия краса (і сексуальна привабливість) виходить за межі статі, сексуальної орієнтації. Він завжди виявляв сильні прояви в японській поп-культурі, набуваючи все більшої популярності завдяки андрогенним глем-рок-групам 1970-х рр., але воно має коріння зі стародавній японської літератури, гомосоціальних і гомоеротичних ідеалів середньовічного китайського імператорського двору і інтелігенції і індійських естетичних концепцій, перенесених з індуїзмом і буддизмом в Китай.

Сьогодні бішьонен дуже популярний серед дівчат і жінок Японії. Причинами цього соціального явища можуть бути унікальні чоловічі та жіночі соціальні відносини. Деякі з них припускають, що бішьонен забезпечують нетрадиційний вихід для гендерних відносин. Крім того, він ламає стереотипи, що оточують жіночих чоловічих персонажів. Вони часто зображуються з дуже сильними бойовими здібностями у мистецтві, спорті, високим інтелектом або комедійний талантом.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]