Бітумна черепиця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бітумна або гнучка черепиця, м’яка покрівля [1] — матеріал на бітумній основі, який застосовується для покриття дахів. Одним з головних переваг бітумної черепиці є гнучкість. Ця властивість бітумної черепиці дозволяє зводити покрівлі різного рівня складності, втілюючи найбільш сміливі та неординарні архітектурні рішення, не витрачаючи при цьому багато коштів і зусиль.

Технологія виготовлення[ред. | ред. код]

Бітумна черепиця виготовляється з міцного склополотна [2], що надає матеріалу високу міцність, просоченого модифікованим бітумом, в який наноситься кам’яна крихта (базальтовий гранулят). Це забезпечує покрівельному покриттю захист від механічних пошкоджень і несприятливого впливу ультрафіолетових променів. Гнучка черепиця має велике різноманіття забарвлень. Така технологія виробництва робить бітумну черепицю пластичною, міцною, стійкою до деформації, що вигідно відрізняє її від інших видів покриттів.

Переваги[ред. | ред. код]

 • Стійкість до корозії,
 • неможливість подряпати або розбити, як натуральну черепицю,
 • шумоізолюючі властивості [3],
 • низька теплопровідність,
 • пожежобезпечна,
 • не схильна до гниття та вигоряння,
 • стійка до різких перепадів температур і агресивних дій навколишнього середовища,
 • має велике розмаїття форм і забарвлень,
 • практично безвідходна, навіть при монтажі найскладніших покрівель, отже, економна
 • не потребує додаткових снігоуловлюючих пристроїв для запобігання надшвидкого зсуву снігу при таненні (як металочерепиця)

Виробники[ред. | ред. код]

ТехноНІКОЛЬ (Росія)[ред. | ред. код]

Компанія ТехноНІКОЛЬ (Росія) має багаторічний досвід виробництва рулонних матеріалів, що використовуються при монтажі плоских покрівель для промислових і багатоповерхових житлових будинків. Пропонує на ринку одну зі своїх нових марок – гнучку черепицю SHINGLAS. Виробництво цього матеріалу ведеться на одному із заводів ТехноНІКОЛЬ в Литві – на сучасному обладнанні з використанням високоякісних матеріалів. Компанія пред’являє найвищі вимоги до всіх складових черепиці (бітуму, базальтової крихти, склополотну) і в цілому до технічних особливостей будови матеріалу, враховуючи кліматичну специфіку європейської частини Росії, України, Білорусі, країн Балтії. Лінійка продукції вигідно вирізняє черепицю SHINGLAS значною різноманітністю форм і забарвлень. Сьогодні ТехноНІКОЛЬ має значні виробничі потужності і продовжує інвестувати великі кошти у виробництво, що говорить про високу якість бітумної черепиці ТЕХНОНІКОЛЬ. Термін служби гнучкою черепиці SHINGLAS без змін її характеристик складає більше 50 років, а офіційна гарантія виробника на деякі види черепиці досягає 25 років. Такий тривалий гарантійний термін зайвий раз підтверджує впевненість компанії ТехноНІКОЛЬ в якості своєї продукції.

Katepal (RUFLEX)[ред. | ред. код]

Katepal [4] (RUFLEX) виготовляється у Фінляндії на заводі KATEPAL OY, заснованому в 1949 році, який випускає широкий асортимент покрівельних і гідроізоляційних матеріалів і є провідним виробником покрівельної продукції у Фінляндії. Багаторічний досвід роботи та сучасні технології підприємств забезпечують стабільну найвищу якість продукції. Покрівельна плитка Katepal використовується для покриття дахів з ухилом від одинадцяти до дев’яноста градусів [5]. П’ять оригінальних колекцій, три геометричні форми (прямокутна, шестикутна і ромбовидна) і колірна гамма з 23 кольорів,— дозволяють втілити будь-які архітектурні та дизайнерські рішення, а завдяки прекрасній еластичності, цей матеріал легко монтується на покрівлі найбільш складної геометричної форми. Основою плитки Katepal служить неткане склополотно підвищеної міцності, з обох сторін покрите якісним СБС-модифікованим бітумом на верхній шар якого нанесені натуральні мінеральні або кам’яні гранули, що надають черепиці різноманітні колірні відтінки, що захищають від впливів навколишнього середовища і забезпечують тривалий термін експлуатації. Самоклеюча нижня частина черепиці з гумобітуму, виробленого за спеціальною технологією, забезпечує прекрасну адгезію і виключає витікання клею з під гонту. Система перекриття швів дозволяє досягти абсолютної герметичності покрівлі.

Вказане вище дає можливість надавати на бітумну черепицю KATEPAL письмову гарантію виробника – 25 років; а реальний термін служби такого матеріалу досягає до 40 років і більше.

KERABIT[ред. | ред. код]

Бітумна черепиця KERABIT виробляються з СБС-модифікованого бітуму, відповідно до європейського стандарту EN 544; на сучасному обладнанні з використанням високоякісної сировини від провідних світових постачальників Фінським концерном LEMMINKAINEN, який з моменту свого заснування в 1910 році, удосконалював технології в будівництві і виробництві матеріалів; виходячи з практики їх застосування на своїх будівельних об’єктах. У липні 2008 року концерн LEMMINKAINEN почав випуск нової бітумної черепиці; технологія виробництва якої відрізняється від традиційної. Замість кварцового піску, який використовувався у виробничому процесі, на зворотну поверхню черепиці почали наплавляти захисну HDPE-плівку, що дало не тільки значні переваги цього матеріалу (HDPE-плівка є додатковою гідроізоляцією), але і дозволило зменшити вагу 1 кв.м. черепиці до 7 кг, на відміну від 8 і більше в інших виробників. Крім пересічної бітумної черепиці, яка випускається в трьох геометричних формах: хвилеподібній, у вигляді сот і у вигляді зигзагоподібних прямокутників і широкій колірній гамі, покрівельна система KERABIT включає в себе конькову черепицю, карнизні смуги, ендовний і підкладкові килими, спеціальний бітумний клей, елементи вентиляції та інші комплектуючі. Бездоганна репутація і висока якість продукції KERABIT, що забезпечує тривалий термін служби покрівлі, підтверджується наданням письмової гарантії виробника на 25 років.

IKO[ред. | ред. код]

Компанія IKO Sales International, що почала з 1954 року виробництво бітумної черепиці в Канаді, вже багато років займає лідуюче місце на ринку виробництва якісних гідроізоляційних покриттів. Після успіху, принесеного компанії виробництвом бітумної черепиці IKO, послідувало відкриття нових заводів у Європі (Бельгії) і США. В даний час продукція IKO виробляється на 20 заводах в Америці та Європі відповідно до європейського стандарту EN -544 . Головним критерієм для компанії є випуск продукції гідної якості за конкурентоспроможною ціною. При виробництві бітумної черепиці IKO використовується окислений бітум, на який з двох боків наноситься скловолокно. Гранули для покриття черепиці виробляються з натурального каменю, обробленого надміцними барвниками, на власних заводах IKO в США. Використання в процесі виробництва більш насиченого бітуму, додає цьому матеріалу більшу вагу, ніж в аналогічних виробників бітумної черепиці (1 кв.м. гонтів важить від 9,4 до17, 6 кг.). Це визначає більш високий ступінь вогнестійкості, нижчий ступінь ковзання, дозволяє надавати більше навантаження на покрівлю, зберігаючи при цьому експлуатаційні властивості матеріалу. Велика колірна гамма і велика різноманітність геометричних форм, представлених більш ніж в 60 варіантах, вигідно відрізняють черепицю IKO серед інших виробників бітумної черепиці.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Іноді будівельники кажуть Катепал — це одна з торгових марок, що першими зайшли на український ринок будматеріалів
 2. Яке не горюче. Якщо навіть намагатися спалювати залишки бітумної черепиці, бітум вигоряє, а скловолокно і спечена базальтова крихта лишаються.
 3. Відчутно вирізняється від металочерепиці під час зливи. Якщо під накриттям з металочерепиці неможливо розмовляти, то під бітумною черепицею злива відчувається як рівномірний незначний шум.
 4. Українські будівельники нерідко катепалом називають будь-яку гнучку черепицю, не залежно від торгової марки.
 5. Середні рекомендації при облаштуванні даху — ухил не менше 15 градусів. На менших ухилах завод-виробник не дає гарантії від затікання при сильному бічному вітрі під час злив чи таненні снігу.