Бітцевський парк (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бітцевський парк
Бутовська лінія
Bitsevskiy park (Moscow metro).jpg
Загальні дані
Тип односклепінна станція мілкого закладення
Глибина закладення 10 м
Проєктна назва Новоясеневська
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 92 м
Ширина 10 м
Дата відкриття 27 лютого 2014
Архітектор(и) Н. И. Шумаков (рос.), Г. С. Мун (рос.)
Архітектор(и) вестибюлів Г. С. Мун (рос.), Н. И. Шумаков (керівник) (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) вестибюлів А. Г. Исаев (рос.)
Художник(и) Л. Берлин (рос.)
Пересадка на Moskwa Metro Line 6.svgНовоясенєвська
А: 262, 648, 651;
Тб: 81
Виходи до Новоясеневський проспект
Час відкриття 5:30 / 5:40
Час закриття 1:00
Код станції Бц
Бутовська лінія
оборотний тупик
Бітцевський парк
Лісопаркова
Вулиця Старокачаловська
оборотні тупики
Вулиця Скобелевська
Бульвар Адмірала Ушакова
оборотний тупик
Вулиця Горчакова
Бунінська алея
оборотний тупик

Бітцевський парк (рос. Битцевский парк) — 194-а станція Московського метрополітену[1], нова кінцева станція на півночі Бутовської лінії розташована за станцією «Лісопаркова». Названа по однойменній місцевості: біля неї — Бітцевський парк. Розташована в Південно-Західному адміністративному окрузі, на території московського району Ясенєво, в кінці Новоясеневського проспекту. Станція побудована паралельно станції «Новоясенєвська» Калузько-Ризької лінії, з якої вона утворює пересадний вузол. Відкрита 27 лютого 2014 року, у складі ділянки «Вулиця Старокачаловська» — «Бітцевський парк»[2].

Історія[ред. | ред. код]

До червня 2008 року цю назву мала нинішня станція «Новоясенєвська».

Рішення про продовження Бутовської лінії метро до станції «Бітцевський парк» з організацією пересадки на станцію «Новоясенєвська» Калузько-Ризької лінії було прийнято в 2004 році[3].

У відповідності з завданням, ця ділянка Бутовської лінії проектувався в підземному виконанні, в тунелях та зі станціями дрібного закладення. Після виступів жителів Ясенєва на захист «Бітцевського лісу» було прийнято рішення про те, що тунелі по території природно-історичного парку будуть прокладатися закритим способом на глибині 20—30 м, щоб не нашкодити природному комплексу[4].

Технічні характеристики[ред. | ред. код]

Конструкція станції — односклепінна мілкого закладення (глибина — 10 м), споруджена з монолітного залізобетону за типовим проектом, з платформою острівного типу[5]. Відстань між тупиками та блоком технічних приміщень становить 111 метрів.

Наземний дворівневий вестибюль розташований над платформних ділянкою і обслуговує відразу дві станції: «Бітцевський парк» і «Новоясенєвську». Системою сходових сходів він пов'язаний з центральною частиною платформи «Бітцевський парк» та з південним вестибюлем станції «Новоясенєвська». Також передбачена можливість виходу пасажирів через другий, північний вестибюль станції «Новоясенєвська». Станція «Бітцевський парк» обладнана ліфтом для інвалідів та маломобільних груп населення. Пересадка на Калузько-Ризьку лінію передбачена з північного торця станції, а також через південний вестибюль станції «Новоясенєвська»[6].

Колійний розвиток[ред. | ред. код]

Схема колійного розвитку станції Бітцевський парк

За станцією є оборотні тупики, призначені для обороту потягів.

Станція з колійним розвитком — 2 стрілочних переводи, протишерсний з'їзд, 1 станційна колія для обороту та відстою рухомого складу і 1 запобіжний тупик.

Оздоблення[ред. | ред. код]

Проект станції виконаний архітекторами проектного інституту ВАТ «Метродіпротранс» Миколою Шумаковим, Галиною Мун тощо.

Станція вирішена в сучасному архітектурному стилі. Природне світло в наземному вестибюлі, напрямні світлові покажчики з поступовим спуском по сходах на платформний ділянку за задумом архітекторів повинні забезпечити зв'язок інтер'єру з природним парковим оточенням, щоб пасажири на станції не відчували себе відокремленими від природи[3].

В основі архітектурного рішення платформного ділянки — асиметричний звід з протяжними кесонами[7]. З правого боку станції звід опускається до цоколя, з протилежного — вертикальна колійна стіна піднімається до перекриття. Своєрідність об'ємного рішення посилено колірним контрастом і світлом. Спочатку в дизайні передбачалося розіграти чорно-білу «шахову» тему. Однак в остаточному варіанті оформлення станції використовуються художні панно, тематика яких безпосередньо пов'язана з природно-рекреаційною функцією Бітцевського парку[8].

В обробці застосовуються довговічні природні матеріали: граніт, мармур, скло. Облицювання стін нового двухсветному вестибюля буде виконана з об'ємної кераміки. Перед входом в наземний вестибюль планується встановити монументально-декоративну композицію «Ноїв Ковчег» московського скульптора Леоніда Берліна, раніше розташовувалася над венткиоском станції «Новоясенєвська»[9].

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Координати: 55°35′57″ пн. ш. 37°33′25″ сх. д. / 55.59917° пн. ш. 37.55694° сх. д. / 55.59917; 37.55694

Попередня станція Лінія Наступна станція
Кінцева   Бутовська лінія   Лісопаркова