Бітцевський парк (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бітцевський парк
Бутовська лінія
Загальні дані
Тип односклепінна станція мілкого закладення
Глибина закладення 10 м
Проектна назва Новоясеневська
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 92 м
Ширина 10 м
Дата відкриття 27 лютого 2014
Архітектор(и) Н. И. Шумаков (рос.), Г. С. Мун (рос.)
Архітектор(и) вестибюлів Г. С. Мун (рос.), Н. И. Шумаков (керівник) (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) вестибюлів А. Г. Исаев (рос.)
Художник(и) Л. Берлин (рос.)
Пересадка на Moskwa Metro Line 6.svgНовоясенєвська
Виходи до Новоясеневский проспект (рос.)
Час відкриття 5:30 / 5:40
Час закриття 1:00
Бутовська лінія
оборотний тупик
Бітцевський парк
Лісопаркова
Вулиця Старокачаловська
оборотні тупики
Вулиця Скобелевська
Бульвар Адмірала Ушакова
оборотний тупик
Вулиця Горчакова
Бунінська алея
оборотний тупик

Бітцевський парк (рос. Битцевский парк) — 194-а станція Московського метрополітену[1], нова кінцева станція на півночі Бутовської лінії розташована за станцією «Лісопаркова». Названа по однойменній місцевості: біля неї — Бітцевський парк. Розташована в Південно-Західному адміністративному окрузі, на території московського району Ясенєво, в кінці Новоясеневського проспекту. Станція побудована паралельно станції «Новоясенєвська» Калузько-Ризької лінії, з якої вона утворює пересадний вузол. Відкрита 27 лютого 2014 року, у складі ділянки «Вулиця Старокачаловська» — «Бітцевський парк»[2].

Історія[ред.ред. код]

До червня 2008 року цю назву мала нинішня станція «Новоясенєвська».

Рішення про продовження Бутовської лінії метро до станції «Бітцевський парк» з організацією пересадки на станцію «Новоясенєвська» Калузько-Ризької лінії було прийнято в 2004 році[3].

У відповідності з завданням, ця ділянка Бутовської лінії проектувався в підземному виконанні, в тунелях та зі станціями дрібного закладення. Після виступів жителів Ясенєва на захист «Бітцевського лісу» було прийнято рішення про те, що тунелі по території природно-історичного парку будуть прокладатися закритим способом на глибині 20—30 м, щоб не нашкодити природному комплексу[4].

Технічні характеристики[ред.ред. код]

Конструкція станції — односклепінна мілкого закладення (глибина — 10 м), споруджена з монолітного залізобетону за типовим проектом, з платформою острівного типу[5]. Відстань між тупиками та блоком технічних приміщень становить 111 метрів.

Наземний дворівневий вестибюль розташований над платформних ділянкою і обслуговує відразу дві станції: «Бітцевський парк» і «Новоясенєвську». Системою сходових сходів він пов'язаний з центральною частиною платформи «Бітцевський парк» та з південним вестибюлем станції «Новоясенєвська». Також передбачена можливість виходу пасажирів через другий, північний вестибюль станції «Новоясенєвська». Станція «Бітцевський парк» обладнана ліфтом для інвалідів та маломобільних груп населення. Пересадка на Калузько-Ризьку лінію передбачена з північного торця станції, а також через південний вестибюль станції «Новоясенєвська»[6].

Колійний розвиток[ред.ред. код]

Схема колійного розвитку станції Бітцевський парк

За станцією є оборотні тупики, призначені для обороту потягів.

Станція з колійним розвитком — 2 стрілочних переводи, протишерсний з'їзд, 1 станційна колія для обороту та відстою рухомого складу і 1 запобіжний тупик.

Оздоблення[ред.ред. код]

Проект станції виконаний архітекторами проектного інституту ВАТ «Метродіпротранс» Миколою Шумаковим, Галиною Мун тощо.

Станція вирішена в сучасному архітектурному стилі. Природне світло в наземному вестибюлі, напрямні світлові покажчики з поступовим спуском по сходах на платформний ділянку за задумом архітекторів повинні забезпечити зв'язок інтер'єру з природним парковим оточенням, щоб пасажири на станції не відчували себе відокремленими від природи[3].

В основі архітектурного рішення платформного ділянки — асиметричний звід з протяжними кесонами[7]. З правого боку станції звід опускається до цоколя, з протилежного — вертикальна колійна стіна піднімається до перекриття. Своєрідність об'ємного рішення посилено колірним контрастом і світлом. Спочатку в дизайні передбачалося розіграти чорно-білу «шахову» тему. Однак в остаточному варіанті оформлення станції використовуються художні панно, тематика яких безпосередньо пов'язана з природно-рекреаційною функцією Бітцевського парку[8].

В обробці застосовуються довговічні природні матеріали: граніт, мармур, скло. Облицювання стін нового двухсветному вестибюля буде виконана з об'ємної кераміки. Перед входом в наземний вестибюль планується встановити монументально-декоративну композицію «Ноїв Ковчег» московського скульптора Леоніда Берліна, раніше розташовувалася над венткиоском станції «Новоясенєвська»[9].

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Координати: 55°35′57″ пн. ш. 37°33′25″ сх. д. / 55.59917° пн. ш. 37.55694° сх. д. / 55.59917; 37.55694


Метрополітен Це незавершена стаття про метрополітен.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.