В'ялення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

В'ялення — повільне зневоднення продукту в природних умовах, коли він змінює свою первісну структуру і властивості під дією засолу (консервація кухонною сіллю), дозрівання і висушування. Природне світло і кисень повітря активують тканинні ферменти, під дією яких продукт дозріває, набуваючи особливий аромат і смак[1].

Сушіння риби. Камчатка

М'ясо і риба — продукти, які швидко псуються. Для продовження терміну зберігання цих продуктів - їх консервують. В'ялення — один із найпоширеніших способів консервування продуктів тваринного походження. Оброблені цим способом, або способом маринування, сушки чи копчення - м'ясо або риба набувають нові смакові якості і стають придатними до вживання в їжу без додаткової кулінарної обробки.

В'ялення риби[ред.ред. код]

Для в'ялення придатна лише жирна і напівжирна риба: вобла, тарань, лящ, рибець, кефаль, корюшка та ін. Найкраща пора року для в'ялення риби - весна і осінь, коли стоїть негаряча, але суха і ясна погода.

Після витримки виловленої риби в прохолодному місці протягом кількох годин її відмивають від слизу і нанизують на шпагат. Дрібну рибу солять цілою, а велику рибу патрають і видаляють у неї зябра. Підготовлену до засолу рибу обвалюють у солі, укладають у бочку й заливають розсолом (одна частина солі на чотири частини води). Через 2-5 діб в'язки риби витягують з розсолу, промивають у воді й розвішують під навісом на відкритому повітрі. Тривалість в'ялення — 2-4 тижні, залежно від розмірів та виду риби.[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Советы по ведению приусадебного хозяйства / Ф.Я. Попович, Б.К. Гапоненко, Н.М. Коваль и др.; Под ред. Ф.Я.Поповича. — Киев : Урожай, 1985.— с.664, ил.

Див. також[ред.ред. код]


Їжа та напої Це незавершена стаття про їжу та напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.