ВССК «Вихлоп»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ГССК Вихлоп
ВССК «Выхлоп»
Тип великокаліберна снайперська гвинтівка
Походження Росія Росія
Історія використання
Оператори ЦСН ФСБ Росії
Історія виробництва
Розроблено 2002
Виробник ЦКИБ СОО
Характеристики
Вага 7 кг (5 без глушника і оптичного прицілу)
Довжина 1125 мм

Набій 12,7 × 54 мм СЦ-130
Калібр 12,7-мм
Дія поздовжньо-ковзний поворотний затвор
Дульна швидкість 290—295 м/с
Дальність вогню
Ефективна 600—800 м.
Система живлення окремий коробчастий магазин на 5 патронів
Приціл резервний відкритий, є кріплення для оптичного або нічного прицілу

ВССК «Вихлоп» у Вікісховищі

ГССВ «Ви́хлоп» (гвинтівка снайперська спеціальна великокаліберна; рос. ВССК, Винтовка Снайперская Специальная Крупнокалиберная «Выхлоп») — безшумна великокаліберна снайперська гвинтівка, виконана за компонуванням булпап. Розроблено на спеціальне замовлення Центру спеціального призначення ФСБ Росії. Вперше зброю було представлено широкій публіці на московській виставці «Інтерполітех[ru]-2005».

Для стрільби зі снайперської гвинтівки застосовують спеціальні гвинтівкові патрони калібру 12,7 мм СЦ-130. Такі набої забезпечують купчастість стрільби порядку однієї кутової хвилини (СЦ-130ПТ), а також пробиття 16-мм сталевої плити на відстані 200 м або бронежилета 5-го класу захищеності на відстані 100 метрів (СЦ-130ВПС). Дульна енергія — 2,5 кДж.

Основним призначенням ГССВ є малошумне та безполум'яне ураження легкоброньованої і неброньованої техніки, а також живої сили в індивідуальних засобах захисту (в тому числі і важких бронежилетах) на відстанях до 600 метрів.

Гвинтівка має інтегрований глушник, що знімається при транспортуванні або чищенні. У передній частині короткої пластикової цівки є двонога складна сошка.

Номенклатура набоїв[ред. | ред. код]

Велика ефективність досягається використанням важких великокаліберних куль масою 59 грамів (набій СЦ-130ПТ підвищеної точності) і навіть 76 грамів (набій СЦ-130ВПС із підвищеною пробивною здатністю)[1].

Для набою СЦ-130ПТ заявлена купність стрільби 25 мм на відстані 100 метрів, для набою СЦ-130ВПС — гарантоване пробиття 16 мм сталевої плити на відстані 200 метрів або важкого бронежилета 5 класу захисту на відстані 100 метрів[1].

Для бойової стрільби використовуються три типи спеціальних великокаліберних патронів 12,7×55 мм лінійки СЦ-130 із дозвуковою швидкістю кулі:[1]

  • снайперський СЦ-130ПТ підвищеної точності з оболонковою кулею;
  • снайперський СЦ-130ПТ2 підвищеної точності з цільною (однокомпонентною) бронзовою кулею;
  • снайперський СЦ-130ВПС з високою пробивною здатністю з бронебійною кулею з термозміцненим сердечником, що виступає з оболонки;
  • навчальний СЦ-130ПУ, призначений для навчання та перевірки дії механізмів зброї.

Бойове застосування[ред. | ред. код]

Російсько-українська війна[ред. | ред. код]

У вересні 2022 року під час контрнаступу в Харківській області українські військові захопили принаймні одну російську снайперську гвинтівку «Выхлоп» калібру 12,7 мм. Ймовірно, вона належала бійцям «СОБР» з «Росгвардії»[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]