Вабаллат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вабаллат
Antoninian Vaballathus Augustus (obverse).jpg
Народився 266
Пальміра, Тадмур, Хомс, Сирія
Помер 273
Рим, Римська імперія
Громадянство
(підданство)
Сирія
Стародавній Рим
Діяльність суверен
Посада римський імператор
Батько Оденат
Мати Зенобія Пальмірська
Брати, сестри  • Septimius Herodes[d], Herennià[d] і Timolau de Palmira[d]

Луцій Юлій Аврелій Септимій Вабаллат Афенодор (лат. Lucius Iulius Aurelius Septimius Vaballatus Aphenodorus) - Пальмірський цар в 267-272.

Життєпис[ред. | ред. код]

Батьком Вабаллата був правитель Пальміри Оденат, а матір'ю — цариця Зенобія. Коли його батько був убитий своїм двоюрідним братом Меонієм в 267 (або в 266), немовля Вабаллат успадкував царську владу над Пальмірою. По всій видимості, він носив також титул «Коректор Сходу» (лат. corrector orientis) - велику посаду, на яку в Римській імперії призначали знатних людей, і завданням яких було заняття проблемами римських східних провінцій та зовнішньою політикою на сході. Однак реальну владу в державі мала цариця Зенобія, завдяки якій Пальмірське царство перебувало на вершині своєї могутності. Її війська завоювали римські володіння на Сході - Єгипет, Аравію, Межиріччя та Малу Азію.

Навесні 272 прийняв титул августа, але незабаром, зазнавши поразки, разом з матір'ю потрапив в полон до імператора Авреліана та був скинутий із престолу, а Пальмірське царство приєднано до Римської імперії. Подальша його доля невідома.

Література[ред. | ред. код]

  • Бансон М. Вабаллат // Енциклопедія Римська імперія / Пер. з англ. М .: ТЕРРА-Книжковий клуб, 2001.
  • Kienast D. Römische Kaisertabelle. Grundzüge einer römischen Kaiserchronologie. - Darmstadt: Wissenschafliche Budigesenschaft, 2004.

Джерела[ред. | ред. код]