Вабаллат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вабаллат
Antoninian Vaballathus Augustus (obverse).jpg
Народився 266
Помер 273
Громадянство (підданство) Flag of Syria.svg Сирія
Діяльність суверен[d]
Батько Оденат
Мати Зенобія Пальмірська
Рід Септимії[d]

Луцій Юлій Аврелій Септимій Вабаллат Афенодор (лат. Lucius Iulius Aurelius Septimius Vaballatus Aphenodorus) - Пальмірський цар в 267-272.

Життєпис[ред.ред. код]

Батьком Вабаллата був правитель Пальміри Оденат, а матір'ю — цариця Зенобія. Коли його батько був убитий своїм двоюрідним братом Меонієм в 267 (або в 266), немовля Вабаллат успадкував царську владу над Пальмірою. По всій видимості, він носив також титул «Коректор Сходу» (лат. corrector orientis) - велику посаду, на яку в Римській імперії призначали знатних людей, і завданням яких було заняття проблемами римських східних провінцій та зовнішньою політикою на сході. Однак реальну владу в державі мала цариця Зенобія, завдяки якій Пальмірське царство перебувало на вершині своєї могутності. Її війська завоювали римські володіння на Сході - Єгипет, Аравію, Межиріччя та Малу Азію.

Навесні 272 прийняв титул августа, але незабаром, зазнавши поразки, разом з матір'ю потрапив в полон до імператора Авреліана та був скинутий із престолу, а Пальмірське царство приєднано до Римської імперії. Подальша його доля невідома.

Література[ред.ред. код]

  • Бансон М. Вабаллат // Енциклопедія Римська імперія / Пер. з англ. М .: ТЕРРА-Книжковий клуб, 2001.
  • Kienast D. Römische Kaisertabelle. Grundzüge einer römischen Kaiserchronologie. - Darmstadt: Wissenschafliche Budigesenschaft, 2004.

Джерела[ред.ред. код]