Вагіф Мустафазаде

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вагіф Мустафазаде
Основна інформація
Повне ім'я азерб. Vaqif Mustafazadə
Дата народження 16 березня 1940(1940-03-16)
Місце народження Баку, Азербайджанська РСР
Дата смерті 16 грудня 1979(1979-12-16) (39 років)
Місце смерті Ташкент, Узбецька РСР
Країна СРСР СРСР, Азербайджан Азербайджан
Національність азербайджанець
Професія композитор, піаніст
Жанр джаз
vagif.musigi-dunya.az
Файли у Вікісховищі?

Вагіф Мустафазаде (азерб. Vaqif Mustafazadə (16 березня 1940 — 16 грудня 1979) — азербайджанський джазовий композитор і піаніст.

Музичну освіту здобув у Бакінському училищі та консерваторії, яку, однак кинув після року навчання. 1965 року він очолив музичний гурт «Ореро», а з 1970 джазове тріо «Кавказ» при Грузинській філармонії. Починаючи з 1968 Мустафазаде вів активну гастрольну діяльність в СРСР, а в 1970 — в Латинській Америці. Був лауреатом джазових фестивалів «Tallinn-66», «Caz-69», здобув першу премію на VIII міжнародному конкурсі джазових композиторів в Монако за пісню «Waiting for Aziza». Ця пісня стала останньою виконаною Мустафазаде — під час її виконання у Ташкенті Мустафазаде раптово помер від серцевого нападу прямо на сцені.

Вагіф Мустафазаде підкорював слухачів своєю самобутністю, віртуозною технікою, своєрідним гармонійним мовою. Він першим використав у джазі азербайджанський колорит, мугами і став основоположником азербайджанського джазу. Автор безлічі власних джазових композицій та обробок, Мустафазаде писав також симфонічну і камерну музику. У Спілці композиторів Азербайджанської РСР з великим успіхом був прийнятий написаний ним концерт для фортепіано та симфонічного оркестру, де Мустафазаде продемонстрував свої величезні можливості і в цьому напрямку. Йому належить також безліч камерних фортепіанних п'єс.

Висловлювання про Вагіф Мустафазаде[ред. | ред. код]

  • «Його музика дивно сучасна, і в той же час від неї віє таїнствами стародавніх кавказьких мелодій, оспіваних поетами не одного покоління. Це казка, розказана Шехерезадою в 1002 ніч!» - шведський піаніст Юханссон.
  • «В. Мустафа-заде - один з найкращих піаністів світу » - президент Вашингтонського джаз-клубу Д. Бекер.
  • «В. Мустафа-заде - піаніст, який має свій, яскраво виражений почерк. Він чудово грає свій джаз, вміло використовує азербайджанський колорит. Він сміливо може бути прикладом для багатьох джазменів » - П. Бродівському (Польща).

Посилання[ред. | ред. код]