Вайомінг (ураново-рудний район)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вайомінг (Wyoming) – ураново-рудний район, другий за значенням (після плато Колорадо) на тер. США.

Історія[ред.ред. код]

Вперше уранова мінералізація виявлена в 1936 р.; більшість родов. відкрито в період 1951-59 рр.

Характеристика[ред.ред. код]

Влючає родовища: Гас-Гіллс, Шерлі-Бейсін, Крукс-Гап, Паудер-Рівер-Бейсін та ін. Родов. в осн. розрашовані у міжгірських улоговинах. Оруденіння в осн. приурочене до нижньокам’яновугільної формації Мадісон, еоценових формацій Уінд-Рівер і Уосач та міоценової формації Браунс-Парк. Урановмісні породи представлені г.ч. аркозовими пісковиками і конгломератами, які перешаровуються аргілітами і алевролітами. Пласти залягають переважно горизонтально. Рудні тіла, які маєть форму ролів, лінз та стрічкоподібних покладів, розташовані на глибинах до 300 м, довжина їх вимірюється сотнями, ширина – десятками метрів, сер. товщина не перевищує 3,5 м. Гол. рудні мінерали – настуран і коффініт; з ними асоціюють карнотит, тюямуніт, а також сульфіди молібдену, арсену і кобальту. Запаси урану (в металі) оцінюються в 83 тис. т. Сер. вміст урану в руді 0,15%. Близько 45% всіх запасів доступні для розробки відкритим способом. Гол. родов.: Гас-Хілс і Шерлі-Бейсін, Крукс-Гап, Паудер-Рівер-Бейсін та ін.

Технологія розробки[ред.ред. код]

Розробка ведеться відкритим і підземним способами. Видобута руда переробляється на гідрометалургіч. заводах, де застосовується кислотна схема з йоннообмінною екстракцією. Товарний продукт – хім. концентрат із вмістом 75% U3O8. Близько 3% металу добувається методом купчастого і підземного вилуговування.

Джерела[ред.ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.