Вакуленко Дмитро Вікторович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дмитро Вікторович Вакуленко
Дмитро Вікторович Вакуленко
Народився 10 квітня 1973(1973-04-10) (48 років)
Воронеж
Країна СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Alma mater Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя
Заклад Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського
Посада завідувач кафедри медичної інформатики
Звання професор
Ступінь доктор біологічних наук
Відомий завдяки: вчений у галузі медичної інформатики і кібернетики
У шлюбі з Вакуленко Мар'яна Ярославівна

Вакуленко Дмитро Вікторович (нар. 10 квітня 1973, с. Воронеж, Росія) — український вчений в галузі медичної інформатики і кібернетики. Доктор біологічних наук (2016), професор (2019), завідувач кафедри медичної інформатики Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського (2016), громадський діяч (1996), підприємець.

Життєпис[ред. | ред. код]

Дмитро Вікторович Вакуленко народився 10 квітня 1973 року в м. Воронеж, Росія. У 1975 року переїхав до м. Тернопіль, Україна. Зростав зі старшою сестрою Галиною.
У червні 1997 року закінчив Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя за спеціальністю „Біотехнічні та медичні апарати і системи”.
У 2002 році закінчив Тернопільську державну медичну академію імені І.Я. Горбачевського, медсестринський факультет, пройшов спеціалізацію з лікувального масажу.
З 1997 по 2000 роки працював провідним конструктором на ТРЗ „Оріон” по розробці та впровадженню медичної апаратури.
З 2002 по 2009 роки — асистент кафедри біофізики та медичної інформатики, у 2009-2016 роках — доцент кафедри медичної інформатики, з 2016 року — завідувач кафедри медичної інформатики Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського.[1]

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

  • Сфера наукових інтересів: медична інформатика та кібернетика, медичні інформаційні системи, математичне моделювання, системний аналіз, методи обробки та аналізу біосигналів, артеріальна осцилографія.
    Автор медичної інформаційної системи Оранта-МІС. Співавтор методу артеріальної осцилографії (за Вакуленко Д. В., Вакуленко Л. О.) Оранта-АО. Додатково, крім визначення значень систолічного та діастолічного тиску та частоти серцевих скорочень при вимірюванні артеріального тиску електронним тонометром запропонував використовувати методи морфологічного, часового, спектрального та кластерного аналізу для артеріальних осцилограм.
    Автор та співавтор більше 100 наукових публікацій, навчально-методичних посібників, національних підручників, 1 монографії, 6 патентів.
    Член спеціалізованої вченої ради Д 26.613.10[1]

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

З 1996 року координує діяльність МО “Гармонія-М”, з 2017 року ГО "центр Гармонія" Проведено сотні просвітницьких зустрічей, семінарів, паломництв направлених на оздоровлення та розвиток особистості. З 2011 року є співкоординатором (разом з Ігорем Михайловиичем Коваликом) впровадження цінностей Української хартії вільної людини в громаді та освіті м. Тернополя, Тернопільської області. Організував експозицію «Чудотворні ікони Тернопілля», експозиція комп’ютерних копій картин Т. Г. Шевченка (близько 50 картин) для працівників, студентів та школярів середніх та вищих навчальних закладів Тернопілля. З 2015 є співініціатором і співрозробником (разом з Ігорем Михайловиичем Коваликом), а з 2017 року є експертом (разом з Ігорем Михайловиичем Коваликом) обласної програми впровадження цінностей Української хартії вільної людини в освітньому просторі Тернопілля (2017—2020, 2021—2024). Основним виконавцем програми є Управління освіти і науки Тернопільської обласної адміністрації та Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти, сайт реалізації програми. Для візуалізації цінностей викладених в Українській хартії вільної людини створено ютуб-канал «Живімо за Українською хартією вільної людини»[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. User, Super. Спеціалізована вчена рада Д 26.613.10. Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика (uk-UA). Процитовано 2021-04-07. 

Посилання[ред. | ред. код]