Вана-Тург

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вид на площу з боку вулиці Кунінга

Пло́ща Ва́на Турґ (нім. Vana Turg — старий ринок) — колишня ринкова площа, що розташована в старому місті Таллінна, столиці Естонії.

На площу виходять 5 вулиць: Вана Туру Каел, Відні, Виру, Суур Карья та Кунінга. Розташована в безпосередній близькості від Ратушної площі, з якою з'єднується вулицею Вана Туру каел.

Історія[ред.ред. код]

Один із найстаріших ринків Таллінна. Старіше за нього тільки ринок на Ратушній площі. Розташований в місці, яке чудово підходить для торгівлі, адже й зараз за структурою сучасних вулиць видно, що на майдан з'єднуються п'ять доріг, а колись це були не просто вузькі міські вулички, а початок п'яти торгових шляхів (у тому числі через Пярну на Ригу, через Тарту на Псков і через Нарву на Новгород). Через те, що цей ринок перебував на перетині торгових шляхів, то його специфікою було те, що торгували тут іноземні купці. Особливо сильно торгівля стала розвиватися з появою в 1346 р. Таллінна, як у Ганзейського міста, складочного права (нім. Stapelrecht).

Будинки[ред.ред. код]

Номер будинку Зображення Опис
Vana Turg № 1 Olde Hansa Vana turg.jpg Ресторан Olde Hansa — Середньовічна будівля, яка отримала сучасний вигляд у XVII столітті, коли три сусідніх комори, обриси яких вгадуються з боку площі і тепер, були об'єднані в одну будову під спільним дахом.
Vana Turg № 2 Bank house.jpg Банківський дім — будівля початку XX століття побудована в неоготичному стилі. Сьогодні в будівлі міститься Посольство Республіки Польщі і джазовий клуб Clazz.
Виру № 2 Pepersack.jpg Ресторан Peppersack — середньовічний будинок. Побудований в 1434 році, на місці старішого дерев'яного і має вигляд звичайного для купецьких будинків готичної епохи.
Кунінга № 2 Piiskopi maja.jpg Дім єпископа — великий середньовічний будинок з фасадними пишними медальйонами, які зображують євангелістів і Христа, а також готичними нішами.


Естонія Це незавершена стаття з географії Естонії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.