Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
заклад вищої освіти
Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського
ВІФБС
Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського в Брюховичах
Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського в Брюховичах
Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського в Брюховичах
72380 ·R (Львівська область, Брюховичі)
Країна  Україна
Місто Львівська область
Брюховичі
Засновано
Ректор о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ
Студентів: 50
(василіяни, редемптористи, оріоністи)
Сайт: vifbs.in.ua
Адреса:

Львів-Брюховичі

вул. Широка, 6, 79491

CMNS: Василіянський інститут філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського у Вікісховищі

Василіянський Інститут філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського — вищий духовний навчальний заклад Василіянського Чину в Україні.

Історія[ред. | ред. код]

Василіянський інститут філософсько-богословських студій ім. Йосифа Велямина Рутського — навчальний заклад, який покликаний виховувати молодих василіян та готувати їх до священства. Цей Інститут заснований у 1994 році, після виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля, який з часом розрісся у великий навчально-науковий заклад. Тут готуються майбутні ченці-священники, які згодом понесуть Боже слово нашому народові. Впродовж шести років семінаристи-василіяни вивчають філософські, богословські та біблійні дисципліни. На п'ятому курсі, після складення довічних обітів у Василіянському Чині, приймають дияконські свячення, а після закінчення шестирічних студій отримують ієрейські свячення.

Навчання в семінарії — головне. Але воно не може усунути спілкування з Богом. Тому монастирський дзвінок скликає студентів і їхніх наставників до монастирської каплиці на спільну молитву. Радісним передзвоном лунають чернечі Богослужіння, глибока тиша западає під час медитації. Молитва в житті ченця займає особливе місце, адже він є покликаний дбати не тільки про власну душу. Поставлений Богом у цей стан, він перетворюється у професійного молільника, що молиться за світ і за спасіння кожної душі.

Окрім науки та молитви брати-студенти займаються різними справами, зокрема видавництвом християнсько-молодіжного часопису «Господь і я». Також співають у семінарійному хорі. Віднедавна відкрилася звукозаписна студія. Також при семінарії діє палітурний цех, де реставрують книги, а також продукують образки на мішковинному полотні. Діє столярний цех з виробництва меблів для семінарії та інших монастирів. У неділі і свята, а головно у дні відпустових святкувань брати-семінаристи залучаються до помочі, зокрема співом та іншими обов'язками. На вакаціях, особливо, літніх допомагають у різних справах в інших василіянських монастирях України і не тільки. Студенти теж працюють із молоддю, наприклад, зі скаутами, проводять катехизацію, беруть участь у літніх таборах «Канікули з Богом».

Кожного року семінарія дає Чинові і Церкві нових священників. Для прикладу в 2009 р.число робітників на Христовій ниві збільшилося на 32 священників.

На сьогоднішній день Василіянський інститут має на меті розвиватися у напрямку до відкритості на інші чернечі Чини і Згромадження, які б хотіли здобувати освіту для майбутнього священничого служіння.

З 2015 року у Василіянському інституті навчаються семінаристи з інших чоловічих згромаджень УГКЦ — редемптористи та оріоністи. У 2020/2021 навчальному році було 50 студенів: 39 василіян, 9 редемптористів і 2 оріоністів.[1]

Ректори в Золочеві[ред. | ред. код]

Ректори в Брюховичах[ред. | ред. код]

  • 2002—2004 ― о. Мартин Хабурський
  • 2004 (жовтень) — 2005 (липень) ― о. Діонисій Заведюк
  • 2005 (липень-грудень) ― о. Діонисій Ляхович
  • 2006—2007 ― о. Павло Ясиновський
  • 2007—2012 ― о. Роберт Лисейко
  • 2012—2016 ― о. Йосафат Хаймик
  • З 2016 ― о. Пантелеймон Трофімов

Програма[ред. | ред. код]

Звичайна навчальна програма включає:

  1. філософсько-богословське формування, необхідне для допущення до дияконських і пресвітерських свячень;
  2. повний курс риторики і курси пасторального богослов'я, методології місій і реколекцій для кандидатів до свячень.

Програма має відповідати нормам Кодексу канонів Східних Церков, загальним основам виховання і католицького формування, церковним документам, що стосуються формування священнослужителів, традиціям Церков свого права, до яких належать студенти, традиціям Чину і Статутові.

Відповідно до потреб і програм Чину додаються інші дисципліни: курси літургійних та сучасних мов, економіки, інформатики, засобів суспільної комунікації та інші.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Розпочався новий академічний рік у Василіянській семінарії в Брюховичах. Василіянський монастир на Ясній горі у Гошеві (укр.). 10 вересня 2020. Архів оригіналу за 12 квітня 2021. Процитовано 20 лютого 2021.

Посилання[ред. | ред. код]