Васкуліт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Васкуліт
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 I77.6, I80, L95, M30-M31
DiseasesDB 13750
MeSH D014657

Васкулі́т (лат. vasculumсудина, -itis — суфікс, що означає запалення), ангії́т (дав.-гр. ἀγγεῖονсудина), артерії́т — узагальнююча родова назва групи захворювань декількох органів або тканин організму, в основі яких лежить запальне ураження стінки кровоносних судин.

Класифікація[ред.ред. код]

Первинний васкуліт[ред.ред. код]

Первинні васкуліти - самостійні захворювання, що відрізняються запаленням стінки кровоносних судин, яке можна виявити у всіх захворівших. До первинних системних васкулітів відносяться:

Калібр уражених кровоносних судин при різних формах васкулітів неоднакова та різниться від великих артерій (діаметром 1,0 см та більше) до найменших артеріол, капілярів та венул, видимих лише під мікроскопом. Неоднаковий й тип запалення. Все це пояснює надзвичайно виражену різноманітність клінічних проявів первинних системних васкулітів та їхню несхожість один з одним.

Вторинний васкуліт[ред.ред. код]

Вторинний васкуліт розвивається як елемент іншого захворювання та може розглядатися або як факультативний, необов'язковий, його прояв, або як ускладнення. Може бути наслідком багатьох інфекційниї захворювань: скарлатини, висипного тифу, менінгіту, сепсису, — а також шкірних захворювань, таких як псоріаз, та ін. Іноді васкуліт може бути одним з проявів злоякісної пухлини.


Див. також[ред.ред. код]