Васкуліт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Васкуліт
Прояви медикаментозно індукованого васкуліту на нозі
Прояви медикаментозно індукованого васкуліту на нозі
Спеціальність імунологія, ревматологія і ангіологія
Симптоми запалення[1]
Препарати Пентоксифілін[2]
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-11 4A44
МКХ-10 I77.6, I80, L95, M30-M31
DiseasesDB 13750
MeSH D014657
CMNS: Vasculitis у Вікісховищі
Відео про патогенез васкуліту

Васкулі́т (лат. vasculum — судина, -itis — суфікс, що означає запалення), ангії́т (дав.-гр. ἀγγεῖον — судина), артерії́т — узагальнена назва групи захворювань декількох органів або тканин організму, в основі яких лежить запальне ураження стінки кровоносних судин.

Класифікація[ред. | ред. код]

Первинний васкуліт[ред. | ред. код]

Первинні васкуліти — самостійні захворювання, що відрізняються запаленням стінки кровоносних судин, яке можна виявити у всіх захворілих. До первинних системних васкулітів відносять:

Калібр уражених кровоносних судин при різних формах васкулітів неоднаковий та різниться від великих артерій (діаметром 1,0 см та більше) до найменших артеріол, капілярів та венул, видимих лише під мікроскопом. Неоднаковий й тип запалення. Усе це пояснює надзвичайно виражену різноманітність клінічних проявів первинних системних васкулітів та їхню несхожість один з одним.

Вторинний васкуліт[ред. | ред. код]

Вторинний васкуліт розвивається як елемент іншого захворювання та може розглядатися або як факультативний, необов'язковий, його прояв, або як ускладнення.

Може бути проявом багатьох інфекційних захворювань: скарлатини, епідемічного висипного тифу, менінгококцемії, сепсису тощо, — а також деяких шкірних захворювань. Іноді васкуліт може бути одним з проявів злоякісної пухлини.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Disease Ontology — 2016.
  2. NDF-RT