Перейти до вмісту

Ва (тибетська літера)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Ва (вайлі Wa) — найменш використовувана літера тибетської абетки. У словнику Реріха є спеціальна назва цієї літери — бачхе. В основному застосовується для передачі запозичених слів і топонімів. У буквеній передачі чисел відповідає числу 20. Навколо букви «ва» не можуть бути ні надписні, ні підписні, ні приписні букви. «Ва» може виступати тільки як складотворна буква або підписна буква (приймаючи форму діакритичного знака вазур).

У тантричному буддизмі «ва» зустрічається у мандалах і символізує стан поза причинно-слідчих зв'язків, а також є терміном, що позначає містицизм і окультні науки.

Вазур

[ред. | ред. код]

Вазур може поєднуватися з 16 буквами. Він не впливає на вимову і застосовується для розрізнення омонімів. У словнику поєднання з вазуром розташовують у розділі відповідної складотворної літери перед сполученнями з фіналями.

Література

[ред. | ред. код]
  • Uray, Géza. On the Tibetan Letters ba and wa: Contribution to the Origin and History of the Tibetan Alphabet. // Acta Orientalia Academiae Scientiarum Hungaricae 5.1: 101—121.(1955)

Див. також

[ред. | ред. код]