Вебквест

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вебквест (від англ. web — всесвітнє павутиння та quest — пошук, пошуки пригод) — формат уроку, орієнтований на запит, в якому більшість або вся інформація, з якою працюють учні, надходить з Інтернету. Вони можуть бути створені за допомогою різних програм, включаючи простий документ для обробки тексту, який включає посилання на веб-сайти.

Відмінні характеристики[ред. | ред. код]

Вебквест відрізняється від інших Інтернет-досліджень чотирма характеристиками. По-перше, це класна робота .По-друге, він підкреслює мислення вищого порядку (наприклад, аналіз, творчість чи критику), а не просто отримання інформації. По-третє, вчитель попередньо обирає джерела, наголошуючи на використанні інформації, а не на зборі інформації. Нарешті, WebQuests не є невідомими, більшість WebQuests — це групова робота, із завданням, яке часто розбивається на ролі.

Використання в освіті[ред. | ред. код]

Вебквести можуть бути цінним доповненням до спільної аудиторії. Однією з цілей є посилення критичного мислення за рахунок використання вищих рівнів таксономії Блума та глибини знань Вебба. Це мета загального ядра американської освітньої системи та багатьох нових американських державних стандартів народної освіти. Оскільки більшість веб-завдань проводиться в невеликих спільних групах, вони можуть сприяти спільному навчанню та спільній діяльності.Студентам часто присвоюють ролі, що дозволяють їм грати на різних посадах, і вчаться вирішувати конфлікти всередині групи.

Вебквести можуть бути універсальним інструментом для навчання студентів. Їх можна використовувати для впровадження нових знань, поглиблення знань або дозволу студентам перевірити гіпотези як частину заключної взаємодії зі знаннями. Інтеграція комп'ютерів та Інтернету також підвищує компетентність студентів з технологіями. Маючи конкретні списки завдань, студенти можуть залишатися за завданням. Маючи конкретні джерела інформації, студенти можуть зосередитись на використанні ресурсів для відповіді на питання, а не на перевірку ресурсів для використання, що є зовсім іншим вмінням.

В інклюзивних аудиторіях (аудиторіях, у яких взаємодіють учні різних винятків, такі як навчання з обмеженими можливостями, порушення мови та обдарованість) завдання можна диференціювати на рівень кваліфікації або групи спільної роботи для одного рівня завдань. Рівень кваліфікації може мати учнів з обмеженими можливостями навчання, які працюють над основним завданням, щоб забезпечити мінімальний рівень навчальних навичок, а обдаровані учні підштовхують своє завдання до вищого кінця навички навчання. Частіше групи складаються з учнів усіх рівнів кваліфікації та виконують один і той же рівень завдань. Зазвичай це простіше, оскільки вчитель створює лише один веб-запит, але може спричинити менше взаємодії студентів із нижчими студентами та менше навчання у вищих студентів. http://viakiev.blogspot.com/p/blog-page_51.html