Веб-каталог

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Веб-катало́ги — це один зі способів організації та категоризації гіперпосилань на сайти. Це модеровані і тематично погруповані збірки сайтів.

Каталоги не дають змогу власникам сайтів (а також й іншим користувачам) зголошувати сайти разом з коротким описом до розгляду, а після перегляду і перевірки таке зголошення затверджується модератором каталогу. Категоризація сайту базується на змісті цілого сайту, а не окремих його сторінок або ключових слів. Залежно від принципів роботи каталогу сайт може бути приписаний до однієї чи до кількох категорій або підкатегорій.

Найбільш знаним та найстарішим каталогом є каталог Yahoo (http://dir.yahoo.com).

Типи каталогів[ред.ред. код]

* каталоги глобальні
Як правило, до глобальних каталогів збираються ресурси з усього інтернету, часто такі каталоги є багатомовними.

* каталоги регіональні
Ресурси, зібрані у регіональному каталозі, мають відношення до певної місцевості − області, міста, району, села.

* каталоги тематичні
Тематичний каталог присвячується одній певній тематиці.

Білі, сірі та чорні каталоги[ред.ред. код]


Білі каталоги: при реєстрації у білому каталозі веб-майстру не обов'язково давати на своєму сайті зворотне посилання. Втім, сторінка сайту, на якому є зворотне посилання, розміщується у каталозі вище, ніж сторінки інших сайтів. Каталог дає пряме посилання на сайт.

Сірі каталоги: перед поданням заявки на реєстрацію сайту в сірому каталозі веб-майстер зобов'язаний розмістити зворотне посилання. Каталог дає пряме посилання на сайт.

Чорні каталоги: при реєстрації у чорному каталозі веб-майстер зобов'язаний розмістити зворотне посилання. Каталог посилається на сайт через редирект.

Каталоги сайтів з прямими посиланнями  — при реєстрації сайту в даному каталозі веб- майстер отримує відповідну пряму (без перенаправлення) посилання на свій сайт .

Каталоги сайтів з посиланнями  — реєстрація сайту в даному каталозі не дає посилання на реєстрований сайт . Посилання в таких каталогах дано через перенаправлення (редирект).

Закриті каталоги  — додавання сайтів в даний каталог може проводити тільки одне відповідальна особа.

Адреси каталогів[ред.ред. код]

Глобальні каталоги[ред.ред. код]

Українські каталоги[ред.ред. код]