Велика королева на папері верже

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Canada 2c Large Queen postage stamp on laid paper.jpg
CanadaStamp.jpg
Stamp Canada 1868 2c.jpg

«Велика королева на папері верже» (англ. 2¢ Large Queen on laid paper) — філателістична назва канадської стандартної поштової марки 1868 року випуску номіналом у два центи.

Історія[ред. | ред. код]

Першим британським домініоном стала Канада, яка отримала такий статус 1 липня 1867 року. До її складу увійшли провінції, колонії і території Британської Північної Америки. 1 квітня наступного року уряд Канади ввів в обіг нову серію марок, яка у філателістичних колах отримала назву «Великі королеви». На марках був зображений профіль королеви Вікторії по гравюрі Чарльза Генрі Джинса. Основна частина тиражу була надрукована на веленевому папері. Невелика кількість з номіналом у 1, 2 і 3 центи — на папері верже[1].

«Великі королеви» були в обігу порівняно недовго — у 1870 році їх змінили «Малі королеви», які мали менший розмір. Це було необхідно для зменшення терміну виготовлення однієї марки. «Малі королеви» неодноразово додруковувалися (востаннє у 1897 році). У 1893 році були випущені поштові марки номіналом 20 і 50 центів з портретом Вікторії у три-чверті (3/4).

Про існування марок номіналом в один і три центи на папері верже було відомо давно, хоча вони і трапляються досить рідко. У 1925 році з'явилося інформація, про існування марки зеленого кольору номіналом 2 центи на папері верже, хоча багато авторитетних джерел висловлювали сумнів в її автентичності. До каталогу «Скотта» її включили лише в тридцятих роках. 12 грудня 1935 року експертна комісія при Королівському товаристві філателістів підтвердила автентичність марки.

У жовтні 1950 року канадський філателіст Казимир Білецький придбав другу марку «Великої королеви на папері верже» за 3800 доларів. Наприкінці 20-го століття обидві марки належали канадському колекціонеру Браєну Гранту Даффу.

Влітку 2013 року була виявлена третя марка, її придбали за п'ять доларів. Марку відправили на експертизу, перевірили її за всіма параметрами і визнали справжньою.[2]

Усі три марки — гашені. Аукціонна оцінна вартість однієї становить 250 тисяч доларів США (375 тисяч канадських доларів)[3]. По каталогу «Скотта» — 175 тисяч доларів США (2006 рік)[4].

У каталозі «Скотта» — номер 32. Вважається найрідкіснішою поштовою маркою Канади.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Папір верже — білий або кольоровий папір з яскраво вираженою, видимої на просвіт, прямокутною сіткою.
  2. Марку стоимостью в миллион купили за пять долларов (рос.)
  3. Canada's Rarest Stamp. Report No. 7 [Архівовано 18 квітня 2012 у WebCite] (англ.)
  4. Scott 2007. Standard Postage Stamp Catalogue. — New York, NY, USA: Scott, 2006. (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]