Велика трійка (автомобільні виробники)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

В автомобільній промисловості Сполучених Штатів Америки, термін Велика трійка відноситься до трьох найбільших автовиробників країни: General Motors Company, Ford Motor Company та Fiat Chrysler Automobiles (FCA) US LLC.[1] Німецькою великою трійкою є Volkswagen AG, Mercedes-Benz (Daimler AG) та BMW AG.[2] Японською великою трійкою є Toyota Motor Corporation, Nissan Motor Company та Honda Motor Company.[3] Французькою великою трійкою є Renault, Peugeot та Citroën, хоча останній є частиною Groupe PSA.

Сполучені Штати Америки[ред. | ред. код]

General Motors Company, Ford Motor Company та Fiat Chrysler Automobiles (FCA) US LLC часто називають «великою трійкою», оскільки вони є найбільшими автовиробниками у Сполучених Штатах та Канаді. Вони були деякий час найбільшими в світі та двоє з них досі входять в першу п'ятірку. Велика трійка також відрізняється не тільки за її розмірами та географією, але й за її бізнес-моделлю. Всі три компанії розмістили свої штаб-квартири в районі Детройту.[4] Більшість їхніх операцій об'єднано з профспілками United Auto Workers та Canadian Auto Workers.

Японія[ред. | ред. код]

Японські автовиробники Toyota Motor Corporation, Nissan Motor Company та Honda Motor Company, серед багатьох інших, вже давно вважаються лідерами у виробництві невеликих, економних автомобілів.[5] Їхні транспортні засоби вийшли на перший план у зв'язку з нафтовою кризою 1973 року, яка мала великий вплив на автомобільну промисловість.

Німеччина[ред. | ред. код]

Німецьке тріо Audi, Mercedes-Benz та BMW часто називають «німецькою великою трійкою», хоча фактичними великими виробниками автомобілів є Volkswagen AG (виробник Audi), Daimler AG (виробник Mercedes-Benz) та BMW AG.

Audi, Mercedes-Benz та BMW займають приблизно 80% ринку автомобілів люкс-класу.[6]

Франція[ред. | ред. код]

Renault, Peugeot та Citroën часто називають Французькою великою трійкою, хоча останній є частиною Groupe PSA.

Франція є домівкою для двох великих автомобільних компаній:

- Groupe PSA (раніше PSA Peugeot Citroën), яка володіє брендами Peugeot, Citroën, DS Automobiles, Opel, Vauxhall і була 2-им за величиною автовиробником в Європі і 11-им за величиною в світі станом на 2015 рік.

- Groupe Renault (раніше Renault S.A.), яка володіє брендами Renault, Alpine, Dacia, Renault Samsung Motors, має 43% у Nissan і була 3-ім за величиною автовиробником в Європі і 10-им за величиною в світі станом на 2015 рік.

Франція була піонером в автомобільній промисловості і є 11-тим за величиною виробником автомобілів у світі станом на 2015 рік і 3-тім за величиною в Європі (після Німеччини та Іспанії). Вона послідовно була четвертою за величиною з кінця Другої світової війни до 2000 року.

Дивіться також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]