Велика трійка (автомобільні виробники)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

В автомобільній промисловості США, Великою трійкою є три найбільші американські автомобільні компанії: General Motors, Ford та Fiat Chrysler (FCA US).[1] Німецькою великою трійкою є Volkswagen, Mercedes-Benz та BMW.[2] Японською великою трійкою є Toyota, Nissan та Honda.[3]

Сполучені Штати і Канада[ред. | ред. код]

2
3
4
Штаб-квартири General Motors, Ford та Fiat Chrysler.

General Motors, Ford Motor Company та Fiat Chrysler Automobiles US часто називають «великою трійкою», оскільки вони є найбільшими автовиробниками у Сполучених Штатах та Канаді. Вони були на деякий час найбільшими в світі, та двоє з них досі входять в першу п'ятірку. Велика трійка також відрізняється не тільки за її розмірами та географією, але й за її бізнес-моделлю. Всі три компанії розмістили свої штаб-квартири в районі Детройту.[4] Більшість їхніх операцій об'єднано з профспілками United Auto Workers та Canadian Auto Workers.

Японія[ред. | ред. код]

2
3
4
Штаб-квартири Toyota, Nissan та Honda.

Японські автовиробники Toyota, Nissan та Honda, серед багатьох інших, вже давно вважаються лідерами у виробництві невеликих, економних автомобілів.[5] Їхні транспортні засоби вийшли на перший план у зв'язку з нафтовою кризою 1973 року, яка мала великий вплив на автомобільну промисловість.

Німеччина[ред. | ред. код]

2
3
4
Штаб-квартири BMW AG, Daimler AG та Volkswagen AG.

Німецьке тріо Audi, Mercedes-Benz та BMW часто називають «німецькою великою трійкою», хоча фактичними великими виробниками автомобілів є Volkswagen AG (виробник Audi), Daimler AG (виробник Mercedes-Benz) та BMW AG.

BMW, Mercedes-Benz та Audi займають приблизно 80% ринку автомобілів люкс-класу.[6]

Дивіться також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]