Великий Альфельд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розташування Великого Альфельду на мапі Угорщини
Альфельд

Великий Альфельд (угор. Alföld (Nagyalföld), хорв. Panonska nizina, рум. Câmpia Tisei, словац. Veľká dunajská kotlina, серб. Панонски басен) — рівнина, що займає південну та східну частину Угорщини, частину східної Словаччини (Východoslovenská nížina - Східнословацька низовина), південно-західну Україну (Закарпатська низовина), західну Румунію (Campia de Vest), північну Сербію (різні назви), і східну Хорватію (різні назви). Це найбільша частина Панонійської рівнини.

Обмежена Карпатськими горами з півночі і сходу. Задунайською височиною і Динарським нагір'ям на південному заході і річкою Сава на півдні.

Плоска рівнина, здебільшого покрита лісами, з родючими ґрунтами, розораними під зернові культури. По центральній частині протікають річки Тиса та її приток Переш, тут знаходяться великі міста: в Угорщині Сегед, Кечкемет і Дебрецен, а в Хорватії Осієк, Славонський Брод і Вуковар.

У перекладі з угор. Alföld - низовина.

Альфельд - одна із трьох великих виноробних зон Угорщини, який ділиться на дрібніші регіони (у тому числі Куншаг, Чонград)[1].

Степова рівнина, вкрита переважно чорноземами.

Важливий с.-г. район (посіви пшениці, кукурудзи, рису, бавовнику). Поширене виноградарство, садівництво. Розвинуте вівчарство.

У Сербії рівнину головним чином поділяють на 3 великі географічні райони: Бачка, Банат і Срем, більшість з яких знаходяться у Воєводині.

У Румунії це два регіони: Банат і Кришана.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Мир вина. Обзор по Венгрии. Архів оригіналу за 15 листопада 2009. Процитовано 22 листопада 2009.

Посилання[ред. | ред. код]