Великий Китай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
     Великий Китай: континентальний Китай, Гонконг, Макао та Тайвань

Великий Китай (Китайською 大 中華 地區) — визначення, що відноситься до всіх територій, якими управляє Китайська Народна Республіка, (Континентальний Китай, включаючи Гонконг та Макао), і територій, які контролюються Китайською Республікою (Тайвань та деякі сусідні острови)[1]. Це визначення, зазвичай, використовується в інвестиційному та економічному співтоваристві, коли мається на увазі їх зростаюча економічна взаємодія та інтеграція.

Цей термін часто використовується для того, щоб уникнути вказівки статусу Тайваню. Сінгапур іноді також включається в цей термін через своє значне китайське співтовариство: 75,6 % населення Сінгапуру — китайці. Приблизно 7,59 мільйона китайців проживають в Малайзії, які також іноді включаються в цей термін, особливо в контексті сучасного китайського промислового темпу та частки капіталу в регіоні.

Слово Китайською 新馬港臺 (新 для Сінгапуру; 马 для Малайзії; 港 для Гонконгу і 台 для Тайваню) — синонім поняття «Великого Китай», ще в нього часто включають ієрогліф «中» для позначення материкового Китаю.

Деякі тайваньські прихильники незалежності протестують проти цього терміну, оскільки він мається на увазі, що Тайвань — частина Китаю. Деякі прихильники китайського "возз'єднання" також проти цього терміна, оскільки це передбачає, що «Великий Китай» відрізняється від власне Китаю.

Подібні терміни[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Институт Соединенных Штатов Америки (Академия наук СССР). США: экономика, политика, идеология. — Наука, 1995. — С. 103.