Великий Китай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Великий Китай
Зображення
Великий Китай: континентальний Китай, Гонконг, Макао та Тайвань
Континент Азія
Країна  Республіка Китай,  КНР,  Гонконг,  Макао і  Сінгапур
CMNS: Великий Китай у Вікісховищі

Великий Китай (Китайською 大 中華 地區, англ. Greater China) — визначення, що належить до всіх територій, якими управляє Китайська Народна Республіка, (континентальний Китай, включаючи Гонконг та Макао), і територій, які контролюються Китайською Республікою (Тайвань та деякі сусідні острови)[1]. Це визначення, зазвичай, використовується в інвестиційній та економічній спільноті, коли йдеться про їх дедалі більшу економічну взаємодію та інтеграцію.

Цей термін часто використовується для того, щоб уникнути вказівки статусу Тайваню[2]. Сінгапур іноді також включається в цей термін через свою значну китайську спільноту: 75,6 % населення Сінгапуру — китайці. Приблизно 7,59 мільйона китайців проживають в Малайзії, які також іноді включаються в цей термін, особливо в контексті сучасного китайського промислового темпу та частки капіталу в регіоні.

Слово Китайською 新馬港臺 (新 для Сінгапуру; 马 для Малайзії; 港 для Гонконгу і 台 для Тайваню) — синонім поняття «Великий Китай», ще в нього часто включають ієрогліф «中» для позначення материкового Китаю.

Деякі тайваньські прихильники незалежності протестують проти цього терміну, оскільки виходячи з нього йдеться, що Тайвань — частина Китаю. Деякі прихильники китайського «возз'єднання» також проти цього терміна, оскільки це передбачає, що «Великий Китай» відрізняється від власне Китаю.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Институт Соединенных Штатов Америки (Академия наук СССР). США: экономика, политика, идеология. — Наука, 1995. — С. 103.
  2. The Greater China Factbook 大中華百科全書. 博客來. Процитовано 17 серпня 2022.