Американо-мексиканський мур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Металева ділянка муру неподалік від порту Маріпоса, штат Сонора, Мексика

Великий американський мур (The Great Wall of America, Tortilla Wall) — комплекс загороджувальних інженерних споруд на кордоні США і Мексики. Вперше така назва прозвучала в журналі Time в червні 2008 року[1].

Будівництво[ред. | ред. код]

В 90-х роках 20-го століття поблизу Сан-Дієго був збудований 23-кілометровий залізний паркан. У 2006 році, коли ситуація з біженцями з Мексики до США загострилась, було вирішено побудувати ще 1126 км муру, що мав відгородити пустельні території, якими пролягають найбільш жваві маршрути руху нелегалів. Тепер огорожа між двома країнами прикриває третину усього кордону.

Первісна вартість муру планувалася приблизно 1-1,5 мільйона доларів за кілометр. За підрахунками агентства Bloomberg, до 2010 року на будівництво 700 миль (близько 900 км) муру було витрачено більше 3 млрд доларів. При цьому загальна довжина кордону з Мексикою — 2000 миль (близько 3 тис. км).

Навесні 2014 р. ізраїльська компанія Elbit Systems Ltd. виграла контракт на виробництво і встановлення устаткування для спостереження вздовж муру між США і Мексикою. Початкова вартість контракту — 145 млн доларів, але з часом вона може досягти 1 млрд доларів.

Призначення[ред. | ред. код]

Призначення муру — стати бар'єром на шляху нелегальної міграції з Мексики, а також перешкодою для наркоторгівлі.

Облаштування[ред. | ред. код]

Чоловік долає прикордонний мур в Браунсвілл, штат Техас

Технічно мур є серією парканів, зібраних з різних елементів в залежності від передбачуваного навантаження. Найпростішою конструкцією є одинарна дротяна огорожа. Міцніші варіанти зібрані із сталевих листів, балок або труб висотою понад шість метрів. Вони можуть бути одинарними або подвійними. У місцях, де особливо активні мексиканські наркоторговці, бар'єр складений з трьох ліній, одна з яких являє собою вбиті глибоко в землю бетонні колони. Окремі ділянки кордону, вздовж яких мур не прокладений, обладнані електронними датчиками руху. Охороняють мур більше 18 тисяч співробітників Митно-прикордонної служби (Customs and Border Protection). Крім того, за переходами стежать за допомогою гелікоптерів і безпілотників.

На 50 кілометрів муру припадає двоє патрульних та пункт пропуску. Сам шестиметровий мур обладнаний спеціальними технічними засобами, які дозволяють контролювати рух навколо нього дистанційно, втім мобільні групи можуть дуже швидко реагувати.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]