Великий райський птах

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Великий райський птах
Самець
Самець
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Райські птахи (Paradisaeidae)
Рід: Paradisaea
Вид: Великий райський птах
Біноміальна назва
Paradisaea apoda
Лінней, 1758
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Paradisaea apoda
EOL logo.jpg EOL: 1051873

Вели́кий ра́йський птах[1] (Paradisaea apoda; рос. большая райская птица; англ. Greater Bird-of-paradise) — птах, що належить до ряду горобцеподібних (Passeriformes) родини райських птахів (Paradisaeidae).

Опис[ред.ред. код]

Великий райський птах — найбільший представник з роду Paradisaea (у зв'язку з чим у багатьох мовах у назві виду використовується означення великий): самці у довжину сягають 43 см (без хвоста), самиці менші за розміром: 35 см. Забарвлення оперення демонструє статевий диморфізм. У раціон представників цього виду здебільшого входять фрукти, насіння та дрібні комахи.

Поширення[ред.ред. код]

Великі райські птахи населяють низинні та гористі ліси південного заходу Нової Гвінеї та острови Ару, Індонезія.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Шведський природознавець Карл Лінней у 1758 році описав цей вид і назвав його за створеною ним же біномінальною номенклатурою Paradisaea apoda[2], що в перекладі приблизно означає безногий райський птах (apoda — безногий). Така специфічна назва зумовлена тим, що місцеві жителі відрізали ноги цим птахам, виготовляючи з них прикраси. До Європи потрапляли безногі шкурки цих птахів. Унаслідок цього в європейців виникло хибне уявлення про те, що ці птахи були ніби прекрасними «гостями з раю», які завжди літали в повітрі, ніколи не торкаючись землі[3].

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Маркевич О. П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник / О. П. Маркевич, К. І. Татарко. — К.: Наукова думка, 1983. — 410 с.
  2. http://www.iucnredlist.org/details/106005842/0
  3. Jobling, James A. (1991). A Dictionary of Scientific Bird Names. Oxford: Oxford University Press. pp. 15-16. ISBN 0-19-854634-3.