Великі князі московські
Список охоплює період з 1263 по 1547 (фактично до смерті Івана IV Грозного у 1584).
Не вказано більш ранні короткочасні та багато в чому спірні випадки виділення Московського князівства зі складу Великого князівства Володимирського. Оскільки початок зазначеного періоду ознаменовано боротьбою Московського князівства за піднесення над Великим князівством Володимирським, основний список доповнений допоміжним списком володимирських князів цього часу.
Московські князі не могли мати імператорського (царського) титулу, від того дня, коли їхні землі стали васалом Золотої Орди. А Чингізиди (династія яка правила Золотою Ордою) мали цей титул. Навіть після її розпаду, московські князі не мали імператорського титулу, тому що утворилася нова незалежна держава, якою правила гілка династії Чингізидів (Кримське ханство). Виплата данини Москвою, Криму тривала до кінця XVII століття і остаточно припинилася лише в правління Петра І з підписанням Константинопольського мирного договору 1700-го року, що дало можливість відновити титул "Государя, Царя і Великого князя всієї Русії" та Московське царство, яке утворив перший цар Московського царства Симеон Бекбулатович, з династії Чингізидів.
Після перемоги у Великій Північній війні Шведська імперія поступалася Великому князівству Московському Балтією і південно-західну Карелію, зберігши за собою Фінляндію, що означало відновлення Московського царства і титула "Государ, Цар і Великий князь всієї Русії".
- Екземплярський А. В. Великі та удільні князі Північної Русі в татарський період, з 1238 по 1505 г. — СПб., 1889. — 474 с.
- Екземплярський А. В. Великі та удільні князі Північної Русі в татарський період, з 1238 по 1505 г. — СПб. : Друкарня Імператорської академії наук, 1891. — 696 с.
- Н. Ф. Сербіна Московського царства дипломатія // Українська диклиматична енциклопедія: У 2-х т./ Редкол.:Л. В. Губерський (голова) та ін. — К.: Знання України, 2004 — Т.2 — 812с. ISBN 966-316-045-4
- Відео в youtube "А цар — не справжній", на каналі українського історика "Олександр Алфьоров".
- О. В. Кресін. Константинопольський мирний договір 1700.
- Сокирко О. Г. Північна війна 1700— 1721, Велика Північна війна, Третя Північна війна.