Величне століття. Нова володарка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Величне століття. Імперія Кесем»
Muhteşem Yüzyıl Kösem
Величне століття. Нова володарка.jpg
Тип теленовела
Телеканал(и) Туреччина Star TV (Туреччина), FOX TV (Туреччина)
Україна 1+1, Бігуді
Жанр Історична драма, трилер
Формат зображення 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Формат звуку Стерео
Тривалість серії 120-155 хвилин (в Туреччині) 60 хвилин (в Латинській Америці) 45-50 хвилин (в Європі) 35 хвилин (в арабських країнах)
Ідея Йилмаз Шахін
Продюсери Тимур Савджи
У головних ролях Берен Саат
Гюлья Авшар
Екін Коч
Анастасія Тсілімпоу
Нургюль Ешілчай
Фарах Зейнеп Абдуллах
Метін Акдюльгер
Вільдан Атасевер
Берк Джанкат
Лейла Ферай
Асли Тандоган
Едже Чешміоглу
Тюлін Озен
Аслихан Гюрбюз
Кадір Догулу
Діляра Аксюек
Ойкю Караель
Берк Джанкат
Ханде Догандемір
Емре Ерчіл
Ридван Айбарс Дюзей
Сібель Ташчіоглу
Країна-виробник Туреччина Туреччина
Місце зйомок Туреччина
Мова оригіналу Турецька
Перша поява 12 листопада 2015 (24 вересня 2018 в Україні)
Перший показ 12 листопада 2015 (24 вересня 2018 в Україні) — 27 червня 2017 (1 лютого 2019 в Україні)
Кількість сезонів 2
Кількість серій 60 (в Туреччині)
168 (в Україні)
Попередник Величне століття. Роксолана
Посилання

«Вели́чне столі́ття. Нова володарка» (тур. Muhteşem Yüzyıl Kösem) — турецький телесеріал у жанрі історичної драми. В серіалі зображено життя фаворитки султана Ахмеда І Кесем Султан або Анастасії. Вона була матір'ю двох султанів: Мурада IV і Ібрагіма І.[1] Прем'єра серіалу в Україні відбулася 24 вересня 2018 року.[2][3]

Сюжет[ред. | ред. код]

1 сезон[ред. | ред. код]

1603 рік. Бабуся молодого Шехзаде Ахмеда, Сафіє Султан, вирішує подарувати йому різні дари. Серед них був портрет юної дівчини, який припав юнакові до душі. Жінка віддає наказ знайти та привезти красуню в Османську Імперію для свого онука. Згодом, батько Ахмеда помирає, і він стає Султаном.

Юну дівчину, Анастасію, привозять до столиці. У палаці вона зустрічається з Ахмедом у таємному саду, але він назвався їй не своїм іменем. Пізніше дівчину приводять Султанові на хальвет, там вона і дізнається, що цей юнак є Султаном Ахмедом.

Халіме Султан вирішує втекти разом зі своїм сином Мустафою, який є братом падишаха, а також з донькою Дільрубою. Ахмед дізнається про втечу, та віддає наказ знайти їх. Втікачів знаходить претендент на кримський трон, Шахін Гірей, який хоче зайняти кримський трон. Цією знахідкою він завойовує довіру Ахмеда. Султан просить у Шейх-Уль Іслама дозвіл на страту свого брата, але Сафіє Султан його підкупила. Ахмед дізнається про інтригу бабусі, та вирішує, щоб вона поїхала у старий палац. Останнє слово залишається за падишахом. Він вирішує стратити свого брата, але пізніше змінює своє рішення та рятує брата під час страти. Через невиплату грошей, яничари повстають, але їх заспокоюють, обіцяючи швидку виплату грошей.

До палацу прибуває Хаджі Мустафа, але гроші він з собою не зміг привезти. Яничари знову повстають, і тоді Сафіє Султан, в обмін на те, що буде у палаці, віддає платню зі своєї скарбниці. У відповідь на це, падишах звільняє усіх прибічників Султани з посад. Хандан Султан, матір Ахмеда, об'єднюється разом з Халіме проти Сафіє Султан. Дервіш Паша, друг падишаха, отримує пропозицію від його бабусі одружитися з її донькою, Фахріє Султан, яку він і приймає. Під час цього, юна дівчина зустрічається з Мехмед Гіреєм, братом Шахіна Гірея.

До рук Халіме Султан потрапляє лист, у якому вказано місце їхніх зустрічей. Султана в свою ж чергу, віддає його Дервішу. Паша йде у вказане місце, і там заарештовує Мехмед Гірея. Ханзаде потрапляє до темниці. Від страти брата рятує Шахін, нагадуючи падишахові, що Ахмед зробить усе можливе для нього, після знахідки Шехзаде Мустафи.

Слуга Рейхан Ага отримує наказ підлити Ахмеду отруту від Шахіна. У султанських покоях він знаходить лист Анастасії, у якому вона написала про те, що батька Ахмеда отруїв сам Рейхан. Він його спалює, а саму дівчину намагається вбити в таємному саду, але рятує її Дервіш Паша. Шахін робить пропозицію Фахріє помститися падишахові за Мехмед Гірея. Вона отруює Ахмеда, але отруту вживає також і Шехзаде Мустафа.

Анастасія наважується провести ніч з Султаном, але після цього вона тікає. Під час втечі вона змінює своє рішення та повертається в палац. Ахмед втрачає свідомість, всі вирішують, що його отруїли. На наступний день виявляється, що це не отрута, а віспа. Хворим стає також і Шехзаде Мустафа. Османська Імперія під загрозою зникнення. Сафіє Султан виводить в претенденти на трон Мехмед Гірея. Народ через те, що Султан до них не виходить, повстає. Дервіш Паша розповідає Хандан, що це він отруїв минулого падишаха, і що він у неї закоханий. Анастасія виходить до народу та заспокоює його, через це їй дають нове ім'я — Кьосем. До Шехзаде Мустафи приходить знахарка, і дає йому ліки від віспи. Кьосем прохає у неї також ліки для Ахмеда. Знахарка каже, що якщо вона їх візьме, то вона протягом всього свого життя буде бачити смерть рідних людей. Дівчина все ж наважується взяти ліки.

Падишаха і Шехзаде нарешті оминає хвороба. Він наказує замкнути у в'язниці братів Гіреїв та вигнати Сафіє в старий палац. До Стамбулу прибуває батько Кьосем, він намагається знайти її, та дає охоронцю палацу перстень її матері. Він потрапляє до Сафіє Султан. Ахмед їде рятувати свою наложницю Рашу Хатун від розбійників. Сафіє влаштовує Халіме пастку, внаслідок якої всі думають, що вона намагається посадити Мустафу на трон. Хандан виганяє жінку у старий палац. Вона бачить загрозу у Мустафі і відправляє до нього катів. Мустафу рятує Кьосем. Вона розказує Халіме про замах на вбивство. Хандан повертає жінку в Топкапи в обмін на те, що та буде мовчати щодо замаху на вбивство. Ахмед повертається з Рашою в палац, вона вагітна. Сафіє шантажує Кьосем її батьком. Якщо Кьосем не розкаже Ахмеду про замах на Мустафу, то її батько помре. Фахріє дізнається, що Дервіш вбив її батька, і шантажує його визволенням Мехмед Гірея. Ахмед визволяє Ханзаде. Дервіш дізнається від Рейхана про те, що Мустафу та Ахмеда заразила віспою Фахріє. Кьосем розказує Ахмеду всю правду про замах на Мустафу, внаслідок чого Хандан їде в старий палац, а Сафіє залишається. Сафіє йде проти угоди з Кьосем, та отруює її батька. Кьосем каже, що помститься за нього. Минає кілька місяців. У гаремі з'являться наложниця Катерина, яку підіслала Сафіє, щоб витіснити Кьосем з серця падишаха. Зульфікар Ага, головний яничар, стає охоронцем султанських покоїв. Дженет Калфу, служницю Сафіє Султан, знаходять разом з охоронцем, після чого кидать їх у темницю. Охоронця страчують, а Дженет просить у Кьосем пробачення в обмін на те, що вона розкаже таємницю Сафіє Султан. Калфа рятується від смерті.

Кьосем дізнається від Халіме про те, хто підпалив обличчя Дженет. Фахріє виходить заміж за Дервіша. Дженет дізнається, що їй підпалили лице за наказом Сафіє Султан. Раша Хатун, тепер вже Махфірузе, народжує Ахмеду хлопчика Османа. Дженет розповідає, хто заразив віспою Ахмеда та Мустафу Кьосем. Шахін Гірей тікає з в'язниці. Кьосем дізнається, що вагітна. Вона шантажує Сафіє тим, що Ахмед дізнається, хто заразив його віспою, якщо вона не поїде в старий палац. Сафіє їде у старий палац, а Кьосем отримує корону Хюррем Султан і розповідає все Ахмеду. Фахріє Султан тікає у святе місце, щоб уникнути страти. Куюджу Мурад Паша знайомить Кьосем з Гюрбуз Агою, який стежить для них за Сафіє. Через кілька місяців Кьосем народжує хлопчика Мехмеда. Між Дервішем та великим візирем виникає сварка. Ахмед повертає Хандан в Топкапи. Великий візир помирає від отруєння на очах Дервіша. Пашу затримують. Мехмед Гірей виводить Фахріє за святого місця, де її ловлять і ведуть до Ахмеда. Султан пробачає Дервіша. Він вбиває Фахріє. Халіме вирішує разом з Сафіє посадити на трон Мустафу.

Ахмед їде в похід на розбійників. Кьосем знаходить таємну скарбницю Сафіє та вивозить звідти все золото. Вночі Сафіє влаштовує в палаці повстання і садить на трон Мустафу, під час того, як у поході Ахмед потрапляє в пастку. Махфірузе вбивають. Кьосем разом з Хандан, Дільрубою та усіма Шехзаде їде з палацу. Вони ховаються у домі маленької дівчинки. Вранці Дільруба веде Мустафу в палац, за ними біжить Кьосем. Дівчинка здає жінку Сафіє Султан. Сафіє віддає наказ стратити Кьосем.

Ахмед повертається в палац та кидає Сафіє у темницю. Султани та Шехзаде рятуються. Кьосем вирішує опікуватися Османом. Сафіє їде в дівочу вежу. Мустафу закривають в окремій кімнаті палацу. Кьосем дізнається про те, що Султана Мехмеда отруїв Дервіш Паша.

В палац прибуває донька Сафіє — Хюмашах. Кьосем шантажує Хандан. Хандан розповідає Ахмеду усе про Дервіша. Бюльбюль Ага, слуга Сафіє, знаходить її сина, Іскендера. Про це дізнається Хюмашах Султан. Дервіша Пашу страчують, а за ним отруюється і Хандан. Кьосем потрапляє в пастку Хюмашах Султан. Сафіє робить пропозицію Ахмеду, що вона визволить Кьосем, якщо вона вийде на волю. Кьосем рятують, Сафіє повертається в старий палац.

Сафіє дізнається про те, що Іскендер є її сином. Ахмед хоче побудувати свою мечеть. Кьосем починає керувати гаремом. Проходить кілька років. Мустафа божеволіє від довгого перебування на самоті. У Кьосем народились Айше, Гевхерхан, Фатьма, Атіке, Мурад, Касим, Ібрагім. Ще у однієї з фавориток Султана народжується Шехзаде Баязид. Хюмашах одружена з Зульфікяром Пашою. Сафіє Султан підсилає до Ахмеда дівчину, яка буде його кожен день отруювати. Ахмед визволяє Мустафу з кімнати. Хюмашах розповідає Зульфкяру, що Іскендер — її брат. Давуд Паша розповідає про свої любовні почуття Дільрубі Султан. Вона погоджується з ним одружитися в обмін на те, що він допоможе посадити на трон Мустафу.

Ахмед відкриває свою мечеть. Кьосем підозрює, що Ясемін отруює Ахмеда, і вбиває її, але дізнається від Сафіє, що та її сестра. Іскендер дізнається від Сафіє, що він її син. Зульфікяр розповідає Кьосем, що Сафіє хоче посадити на трон Іскендера. Ахмед з кожним днем все більше хворіє, лікарі кажуть, що йому залишилось лише кілька тижнів. Ахмед дізнається всю правду про Іскендера і вбиває його. Дільруба та Давуд Паша одружуються.

Султан одружується з Кьосем, і помирає. Кьосем розказує про нібито новий закон, написаний Ахмедом, що на трон сідає найстарший та найрозумніший. Мустафа сідає на трон, а Халіме виганяє Кьосем та її доньок в старий палац. Іскендер виявляється живим, його врятував Зульфікяр, про це дізнається Хюмашах і Сафіє. Кьосем викрадає Дільрубу. Давуд Паша катує Зульфікяра. Халіме наказує вбити всіх Шехзаде. Давуд вирішує врятувати їх заради Дільруби. Кьосем влаштовує повстання. Мустафу закривають у кімнаті, а Халіме їде в старий палац.

Кьосем садить на трон Османа, але він виганяє її в старий палац.

Проходить кілька років. Мелексима, наложниця Османа, народжує йому Шехзаде Омера. Внаслідок інтриги Сафіє Султан, Осман вбиває свого брата Мехмеда. Починається надзвичайно холодна зима. Кьосем каже Османові, що він їй більше не син. Осман знайомиться з Акіле Хатун, і одружується з нею. Після зими Осман їде в похід. Кьосем дізнається, що Іскендер живий. Сафіє відмовляється казати, де Іскендер, і Халіме віддає наказ її стратити. Від страти Сафіє рятує Зульфікяр. Зульфікяр знищує корабель, на якому був Іскендер. Сафіє визнає свою поразку, та отруюється, віддавши Кьосем каблучку Хюррем Султан.

Осман повертається. Шехзаде Омера вбивають за наказом Дільруби Султан. Яничари повстають. Синів Кьосем викрадає Дільруба. Мустафу звільняють і він стає Султаном. Осман тікає з палацу. Бюльбюль рятує дітей Кьосем від смерті. Дженет помирає від рук повстанців. Яничари вбивають Зульфікяра та Алі Агу. Вони вриваються до місця, де переховується Осман та виводять його до народу. Люди принижують падишаха. Давуд Паша страчує Османа. Халіме видає розгніваним яничарам Давуда Пашу. Пізніше Халіме, Дільрубу та всіх інших, хто вчинив повстання вбивають. Мустафу знову ізолюють.

Син Кьосем, Мурад, стає падишахом.

2 сезон[ред. | ред. код]

1632 рік. Сипахи бунтують, Кьосем видає вірних Султанові людей їм. Угорська принцеса Фарья Бетлен тікає з Угорщини після вбивства племінника свого батька Габора Бетлена в Османську Імперію. Великий візир Топал Реджеп Паша та Сінан Паша виявляються зрадниками. Вони входять до спільноти, яка виступає проти Османської Імперії. Мурад від повстанців-сипахів дізнається про зраду великого візира. Наступного дня він його страчує. Гевхерхан Султан, донька Кьосем та жінка Реджепа Паші дізнається про смерть чоловіка. Вона дуже сумує.

Фарья прибуває в Стамбул та знайомиться з Мурадом. Атіке Султан зближується зі зброєносцем Султана Мустафою Агою. Мурад позбавляє Кьосем звання регента. Та влаштовує сварку. Зрадники влаштовують замах на принцесу, підпаливши її корабель, але ту рятує Султан Мурад і привозить в палац. Дядько принцеси викрадає її матір. Через викрадення матері, Фарья залишає в покоях Мурада голову свині, що є образою для мусульманина, і потрапляє в темницю.

Гюльбахар, матір Шехзаде Баязида прибуває в палац. Кьосем цьому не дуже радіє. Одна з полонянок Султана проводить ніч з Шехзаде Касимом. Султан Мурад пробачає Фарью. Зброєносець Мустафа Ага зближується з Гевхерхан Султан. Мехмед Паша рятує матір принцеси і привозить її в столицю. Фарья проводить ніч з Мурадом і залишається в Топкапи, а її матір їде. Кьосем знаходить Касима з дівчиною у ліжку. Про це дізнається Баязид і розповідає Гюльбахар. Дівчина вагітна. Її хочуть позбутися, але вона здійснює самогубство на очах у всіх. Принцеса вагітна від Султана Мурада. Мурад довідується про подію з вагітною дівчиною й ізолює Касима. Синана Паша вбиває Корнеліуса, після чого стає головним спільноти проти Османської Імперії.

Народ, дізнавшись про зв'язок принцеси і падишаха, нападає на неї. Фарья втрачає дитину. Мурад визволяє Касима, а потім одружується з принцесою. Айше Султан, фаворитка Мурада, матір його двох дітей, виявляється вагітною. Раніше вона поширювала серед народу чутки про зв'язок падишаха та Фарьї, тому Гюльбахар її шантажує. Дівчина проводить махінації з печаткою Кьосем Султан. Атіке Султан дізнається про зв'язок своєї сестри зі зброєносцем, і намагається випити отруту, але її рятують. Гюльбахар кличе всіх вірних чиновників Кьосем на корабель від її імені, і там їх спалює. В місті починається велика пожежа. Гевхерхан та Атіке сваряться через їхнє спільне кохання. Згодом, про все дізнається Кьосем, і вирішує видати їх заміж за інших чоловіків.

Мурад приймає жорстокі закони. Він наказує закрити таверни, а потім їде в Ізнік з братами Ібрагімом та Касимом. Там він знайомиться з Санавбер Хатун, яка повинна його вбити за наказом Гюльбахар Султан. Там здійснюється і замах на братів Мурада. Естер Хатун, казначейка Кьосем Султан, бачить Сінана Пашу та Гюльбахар разом. Сінан Паша викрадає її. Мурад та його брати рятуються, а Санавбер каже, що вона намагалася навпаки, всіх врятувати. Кьосем закриває Гюльбахар в темниці, дізнавшись, що та винна у пожежі.

Мурад з братами повертається в столицю. Гюльбахар надсилає Фарьї лист, де написала все про Айше Султан, а потім покінчує з життям самогубством. У Айше Султан відбирають дітей та забороняють виходити з кімнати. Сінан дізнається від Естер, що Кьосем хворіє діабетом, і страчує її.

Проходить кілька місяців. Атіке одружується зі зброєносцем, а Гевхерхан виходить заміж за голову корпусу яничарів — лучника Мустафу Агу. Гевхерхан покінчує з життям самогубством, а Айше народжує Каю Султан. Мурад приймає рішення про смерть своєї фаворитки. Айше, дізнавшись про це, випиває отруту зі своїми двома дітьми. Мурад впадає в відчай, він їде в ліс, а там падає з коня.

Касим знаходить Баязида разом з Гюльбахар, але там він втрачає свідомість, потрапивши в пастку. В лісі Мурад зустрічається з чаклуном, який розповідає йому про майбутнє. Султана знаходять і повертають в палац. Касим каже мамі, що Гюльбахар жива, та не вірить йому. Кьосем Султан влаштовує раду Пашів, про що взнає Мурад, і приймає рішення вигнати матір в старий палац. Гюльбахар наказує дівчатам в старому палаці вбити Кьосем. Ті виказують ім'я Гюльбахар під час замаху, і помирають.

Кьосем нарешті повірила своєму синові і вирішує посадити його на трон. Фарья вагітна. Мурад їде в похід на Ереван. Кьосем повертається в палац. Фарья дізнається, що Санавбер зрадниця. В поході головний яничарів для Шехзаде Баязида влаштовує замах на Мурада. Замах не вдається. Тих, хто влаштував змову, карають. Емір Гюне здається в поході падишахові. Санавбер здійснює замах на Фарью, але та вбиває її. Мурад іде на Тебріз, а Баязида відсилає в столицю.

Кьосем отримує від Мурада лист про страту Шехзаде Баязида і виконує його наказ. Фарья народжує двох хлопчиків. Гюльбахар потрапляє у в'язницю. Мурад повертається з походу і закриває Ібрагіма та Касима в клітці. Атіке знаходить свого мертвого чоловіка, а Мурад мертву Фарью. У вбивствах винна Кьосем, але звалює всю свою вину на Гюльбахар. Гюльбахар тікає.

Пройшло 2 роки. Гюльбахар викрадає дітей Мурада. Мурад звинувачує Кьосем в зникненні дітей. Гюльбахар ставить Мураду умову, що поверне дітей, якщо Касим та Ібрагім помруть. Мурад хитрістю повертає своїх дітей та вбиває Гюльбахар. Виявилось, що сини Мурада захворіли чумою і померли. Мурад втрачає свідомість. Кьосем вирішує посадити на трон Касима і йде з ним та Ібрагімом в корпус яничар. Туди приходить Мурад, якому стало краще, і повертає Шехзаде в клітку.

Кьосем султан однієї з наступних ночей закрила Мурада в покоях, вчинила заколот, щоб Касим став Султаном. Мурад дізнався про план своєї матері, і відправив катів до своїх братів. Касима вбили, а Ібрагіма Кьосем врятувала. Мурад їде в похід на Багдад. Кьосем дізнається про зраду Сінана Паші. Мураду приходить звістка від Сінана Паші, що за наказом Кьосем в його ліки додають отруту. Атіке рятує Сінана Пашу від смерті. Турки перемагають персів в битві за Багдад. Мурад повертається в столицю і вирішує вбити брата та дядька, щоб після його смерті на трон сів кримський хан. Йому вдається стратити свого дядька Мустафу, але Ібрагім рятується від смерті. Заріфе Хатун, дівчина, яку Кьосем подарувала Ібрагімові, виявляється вагітною. Мурад помирає. Сінана Пашу та всіх інших зрадників Кьосем Султан вбиває, а на трон сідає Ібрагім.

Минуло 4 роки. Турхан Султан, матір Шехзаде Мехмеда дізнається, що Ібрагім повертається в столицю з новою фавориткою і скаржиться Кьосем. Дівчину звуть Хюмашах. Кьосем влаштовує свято, на яке приходять і Заріфе з сином, яких визволила Атіке з клітки. Турхан об'єднується з Кьосем проти Заріфе. Кьосем відсилає Заріфе з сином, але їх викрадають венеціанці.

Ібрагім вирішує відправити Кьосем в заслання. Кьосем викликає до себе Пашів. Внаслідок інтриг Турхан, Ібрагім дізнається про плани своєї матері та вирішує стратити великого візира, її спільника. Кьосем рятує Пашу від страти і їде в заслання, також дізнавшись про зраду Турхан.

Проминуло 4 роки. Кьосем та Турхан хочуть зкинути Ібрагіма з трону та посадити Шехзаде Мехмеда. Ібрагім одружується з Хюмашах. Яничари повстають. Ібрагіма ізолюють, а падишахом стає син Турхан — Мехмед.

Турхан наказує стратити Ібрагіма. Свідком смерті стає сама Кьосем.

1651 рік.

Султан Мехмед хоче забрати в Кьосем звання регента, але та не погоджується. Кьосем намагається отруїти його, щоб посадити іншого свого онука на трон. Турхан рятує сина. Наступного дня Кьосем вирішує вчинити заколот. Турхан дізнається про плани Кьосем, і вбиває всіх яничарів, що беруть участь в заколоті. Прибічники Турхан також вбивають всіх слуг Кьосем, а потім саму Кьосем 2 вересня 1651 посеред гарему. З пальця Кьосем знімають каблучку Хюррем і дають Турхан.

Турхан надягає каблучку на палець. Кінець.

Прем'єри сезонів[ред. | ред. код]

У Туреччині[ред. | ред. код]

У Туреччині серіал був рекламований вперше 11 червня 2014 року. Спершу він був запланований на вересень 2015 року, але був перенесений на 12 листопада 2015 року. 1 сезон транслював телеканал Star TV кожен четвер о 20:00 до 9 червня 2016 року. 2 сезон транслював телеканал FOX TV з 18 листопада 2016 року кожну п'ятницю о 20:00. [4] З 14 лютого серіал показували кожен вівторок. З 28 лютого серіал показували о 22:30. Пізніше серіал перенесли на 23:30. З 9 травня 2017 року серіал знову показували о 20:00. 27 червня показ був завершений.

У Туреччині серіал виходив:

 • Перший сезон (серії 1-30) виходив з 12 листопада 2015 року по 9 червня 2016 року на турецькому каналі Star TV і транслювався кожен четвер о 20:00.
 • Другий сезон (серії 30-60) виходив з 18 листопада 2016 року по 27 червня 2017 року на турецькому каналі FOX TV і транслювався кожну п'ятницю та вівторок о 20:00, 22:30 та о 23:30.

В Україні[ред. | ред. код]

В Україні серіал був рекламований 8 червня 2018 року.[2] Серіал показує телеканал 1+1 з 24 вересня 2018 року у будні в 17:10.

В Україна серіал виходив:

 • Перший сезон (серії 1-84) виходив з 24 вересня 2018 року по 27 листопада 2018 року.
 • Другий сезон (серії 85-168) виходив з 27 листопада 2018 року по 1 лютого 2019 року. 85-100 серії рекламувались під назвою "Величне століття. Імперія Кесем", однак, в серіалі назва була надалі "Величне століття. Нова володарка". 101-168 серії знову рекламувались під назвою "Величне століття. Нова володарка". Але, на порталі "1+1 video" всі серії 2 сезону викладені під назвою "Величне століття. Імперія Кесем".

Головних героїв — Кесем та Ахмеда — дублювали Вікторія Москаленко та Олександр Погребняк.

Актори і ролі[ред. | ред. код]

Актор Роль Статус
Берен Саат, Нургюль Ешілчай, Анастасія Тсілімпоу Кесем Султан Дружина Султана Ахмеда I. Мати Мурада IV та Ібрагіма I, валіде султан. Померла в 166 серії.
Гюлья Авшар Сафіє Султан Бабуся Султана Ахмеда I. Померла в 78 серії.
Екін Коч Ахмед I Султан Османської Імперії, помер в 1617 році.
Аслихан Гюрбюз Халіме Султан Матір Султана Мустафи I. Валіде султан. Померла в 83 серії.
Тюлін Озен Хандан Султан Матір Султана Ахмеда I. Отруїла себе в 51 серії.
Гюльджан Арслан Фахріє Султан Донька Сафіє Султан. Отруєна в 36 серії.
Берк Джанкат Шехзаде Іскендер Син Сафіє Султан. Загинув в 77 серії.
Вільдан Атасевер Хюмашах Султан Найстарша донька Сафіє Султан. В 83 покидає столицю.
Боран Кузум, Аліхан Тюркдемір, Джунейт Узунлар Мустафа I Син Халіме Султан. Страчений в 150 серії.
Меліса Ілайда Озчелік, Ойкю Караель Дільруба Султан Донька Халіме Султан. Вбита в 83 серії.
Танер Олмез Осман II Син Ахмеда I. Вбитий в 83 серії.
Діляра Аксюек Махфіруз Хадідже Султан Матір Османа II. Вбита в 39 серії.
Бурак Дакак Шехзаде Мехмед Старший син Кьосем. Страчений в 75 серії.
Мете Хорозоглу Зульфікяр Паша Голова яничар, згодом Паша в дивані. Помер в 82 серії.
Мехмет Куртулуш Дервіш Мехмед Паша Друг Ахмеда, пізніше великий візир. Страчений в 50 серії.
Мустафа Юстундаг Давуд Паша Чоловік Дільруби Султан, який вчинив заколот проти Османа II. Був страчений в 83 серії.
Шахін Секман Лала Омер Ефенді Вчитель Османа II. Страчений в 83 серії.
Джихан Юнал Куюджу Мурад Паша Один з Пашів дивану. Був отруєний Насухом Пашею.
Толга Тунчер Насух Паша Спільник Сафіє Султан, один з Пашів дивану.
Халіль Паша Спільник Кьосем Султан, напротязі довгого часу був візирем у дивані. Був страчений за наказом Султана Мурада.
Хакан Шахін Хаджі Мустафа Ага Слуга Хандан Султан, пізніше Кьосем Султан. Був разом з Кьосем до її смерті.
Есра Дерманчіоглу Дженет Калфа Спочатку служниця Сафіє Султан, а потім Кьосем. Померла в 82 серії.
Надір Сарибачак Бюльбюль Ага Слуга Сафіє Султан.
Ебру Онлу Ейджан Хатун Служниця Кьосем Султан.
Едже Гюрер Фірдевс Хатун Служниця Махфірузе Султан.
Ейлем Йилдиз Менекше Хатун Служниця Халіме Султан.
Саша Перера Гьольге Хатун Вірна подруга Кьосем Султан.
Емре Ерчіль Рейхан Ага Слуга Шахіна Гірея, зрадник.
Нурініса Йилдирим Дуду Хатун Головна в гаремі. Померла в 21 серії.
Гізем Емре Ясемін Хатун Сестра Кьосем. Вбита в 60 серії.
Іхсан Йонал Сулейман Ага Слуга Сафіє Султан, зрадник Султана Османа.
Актор Роль Статус
Еркан Колчак Кьостенділь Шахін Гірей Хан Претендент на кримський трон.
Кадір Догулу Мехмед Гірей Хан Брат Шахіна Гірея, коханець Фахріє Султан.
Ахмет Варли Пінхан Ага Уявний друг Султана Мустафи.
Мухамед Юзунер Азіз Махмуд Хюдаї Поважний чоловік в столиці.
Озан Агач Мансур Ага Яничар, що повстав проти Османа II.
Дженк Суябатмаз Кіліндир Спільник Давуда Паші.
Феріт Кая Кара Сеїт Розбійник Джелялі, викрадач Махфірузе Хатун.
Бесте Кокдемір Мелексима Жінка Османа II.
Бахар Селві Акіле Друга жінка Османа II.
Сюде Зюзал Гюнер Айше Султан Перша донька Кьосем Султан.
Балім Гайебайрак Фатма Султан Друга донька Кьосем Султан.
Чаган Ефе Ак, Метін Акдюльгер, Боран Багчі Мурад IV Син Ахмеда I та Кьосем Султан, падишах Османської імперії.
Фарах Зейнеп Абдуллах Фарья Султан Дружина Мурада IV.
Айча Куру, Сібель Ташчіоглу Гюльбахар Султан Матір Шехзаде Баязида.
Берк Памір, Йигит Учан шехзаде Баязид Син Гюльбахар та Ахмеда I.
Еймен Каан, Догач Йилдиз шехзаде Касим Син Кьосем Султан та Ахмеда I.
Едже Чешміоглу Атіке Султан Наймолодша донька Кьосем Султан.
Чагла Наз Карги, Асли Тандоган Гевхерхан Султан Донька Кьосем Султан.
Ридван Айбарс Дюзей, Тугай Мерджан Ібрагім I Наймолодший син Кьосем Султан та Ахмеда I.
Ханде Догандемір Турхан Султан Головна Хасекі Ібрагіма І .Матір Мехмеда IV та Бейхан Султан,українка.Валіде -регент при своєму синові.
Мюге Боз Хюмашах Султан Жінка Ібрагіма I.
Едже Гюзель Ділашуб Султан Матір Шехзаде Сулеймана, сина Ібрагіма I.
Фірузе Гамзе Аксу Муазез Султан Матір Шехзаде Ахмеда, сина Ібрагіма I.
Лейла Ферай Айше Султан Матір трьох дітей Мурада IV.
Енгін Бенлі Сінан Паша Спільник Гюльбахар Султан у війні проти Мурада IV.
Ісмаїл Демірджи Кеманкеш Кара Мустафа-паша Спільник Кьосем Султан, великий візир, який був таємно в неї закоханий.
Метін Бельгін Ахізаде Хюсеїн Ефенді Спільник Гюльбахар Султан та Сінана Паші.
Чагри Шенсой Джинджи Хюсеїн Ефенді Лікар Ібрагіма I.
Шемсі Інкая Зекеріязаде Ях'я Ефенді Шейх-уль Іслам Османської Імперії після Ахізаде Хюсеїна Ефенді.
Ісмаїл Філіз Абаза Мемхед Паша Один з візирів Мурада IV.
Асил Буюкозчелік Ладіклі Бейрам Паша Один з візирів Мурада IV.
Дженгіз Окуюджу Табаніяси Мехмед Паша Один з візирів Мурада IV.
Бурджу Гюль Казбер Мелек Хатун Служниця Фарьї Султан.
Сегзі Сена Акай Санавбер Хатун Зрадниця, підіслана Гюльбахар Султан.
Гюмеч Алпай Аслан Шивекяр Хатун Одна з фавориток Ібрагіма I.
Гізем Кала Заріфе Хатун Матір Шехзаде Османа, сина Ібрагіма I.
Фират Топкорур Сулейман Ага Слуга Турхан Султан.
Альма Терзіч Естер Хатун Казначейка Кьосем Султан.
Неджип Мемілі Евлія Челебі Мандрівник.
Усхан Чакир Хазанфер Ахмед Челебі Винахідник, який здійснив політ над Стамбулом.
Серхан Кескін Нефі Поет.
Мурат Атік Корнеліус Головний антиосманської спільноти.

Український дубляж[ред. | ред. код]

Ролі дублювали: Олександр Погребняк, Вікторія Москаленко, Михайло Жонін, Юлія Перенчук, Людмила Ардельян, Ольга Сумська, Олена Яблочна, Олесь Гімбаржевський, Дарина Муращенко, Лідія Муращенко, Олена Узлюк, Андрій Твердак, Ольга Радчук, Тетяна Антонова, Ніна Касторф, Юрій Висоцький, Дмитро Завадський, Юрій Коваленко, Олег Лепенець, Євген Пашин, Катерина Буцька, Андрій Мостренко, Андрій Бурлуцький, Анатолій Зіновенко, Юрій Кудрявець, Павло Скороходько, Михайло Тишин, Лариса Руснак, Максим Кондратюк, Наталія Романько, Катерина Брайковська, Ярослав Чорненький, Андрій Федінчик, Олександр Погребняк, Наталя Ярошенко, Анна Левченко, Катерина Коновалова, Сергій Могилевський, Аліса Гур'єва, Катерина Сергеєва, Євген Сінчуков, Юрій Ребрик, Владислав Пупков, Ірина Дорошенко, Василь Мазур, Дмитро Терещук, Ганна Соболєва, Ігор Рода, Дмитро Гарбуз.

Міжнародні покази[ред. | ред. код]

Вперше серіал був виставленей на продаж у Каннах восени 2015 року. З часом його купили більш ніж 70 країн світу. Після прем'єри в Туреччині, серіал почав показувати телеканал OSN Ya Hala в усіх арабських країнах 3 січня 2016 року, серії були розбиті на 35 хвилин.[5] Пізніше серіал був викладений на грецькій інтернет-платформі Victory TV. Далі прем'єра відбулася в багатьох країнах Європи. В Європі серї розбиті на 45 хвилин, всього в Європі налічується 168 серій.[6] В деяких європейських країнах серіал йшов 90 хвилин, тобто, серій було 84. В Латинській Америці прем'єра відбулася 2 січня 2017 року в Чилі на телеканалі Canal 13.[7] Там серії йдуть по 60 хвилин, всього їх є 115. Також серіал був показаний і в багатьох інших країнах світу. У квітні 2018 року серіал отримав нагороду, як турецький серіал, який купило найбільше країн в 2017 році.[8] В Україні показ розпочався 24 вересня 2018 року. Показ 1 сезону закінчився 27 листопада 2018 року. (84 серії). В той самий день почався показ другого сезону. 85-100 серії рекламувались під назвою "Величне століття. Імперія Кесем", однак в серіалі назва була надалі "Величне століття. Нова володарка". 101-168 серії знову рекламувались під назвою "Величне століття. Нова володарка". Але на порталі "1+1 video" всі серії 2 сезону викладені під назвою "Величне століття. Імперія Кесем". Серіал закінчився 1 лютого 2019 року.

Країна Місцева назва Телеканал Дата прем'єри та дата останнього показу Час
Азербайджан Азербайджан Muhteşem Yüzyıl: Kösem Star TV (Азербайджан), FOX TV (Азербайджан) 12 листопада 2015 - 27 червня 2017 20:00, 22:00, 23:30
Албанія Албанія Sulltanesha Kosem TV Klan 17 жовтня 2017 - 2018 21:00
Алжир Алжир السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala
Echorouk TV
3 січня 2016 - Серпень 2017
27 травня 2017 - 2018
20:00
Аргентина Аргентина Kosem, La Sultana Telefe 2018
Афганістан Афганістан Magnificent Century: Kosem OSN Ya Hala
1TV
3 січня 2016 - Серпень 2017
17 жовтня 2016-2018
20:00
Бангладеш Бангладеш Sultan Suleiman: Kosem Deepto TV 17 лютого 2018 - триває 19:30
Бахрейн Бахрейн السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Беліз Беліз La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:40
Болгарія Болгарія Великолепният век: Кьосем bTV 27 червня 2017 -липень 2018
Болівія Болівія La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Бразилія Бразилія La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Венесуела Венесуела La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Гаїті Гаїті La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Гваделупа Гваделупа La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Гватемала Гватемала La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Гондурас Гондурас La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Греція Греція Κιοσέμ: Η Σουλτάνα Victory TV (Інтернет платформа) 3 лютого 2016[9]
Грузія Грузія დიდებული საუკუნე: ქოსემის რისხვა
Didebuli saukune: Kosemis riskhva
Rustavi 2 12 вересня 2016 - серпень 2017 19:50
Естонія Естонія Sajandi valitsejanna Kanal 2 17 вересня 2016 - 5 травня 2018 21:35
Домініканська Республіка Домініканська Республіка La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Еквадор Еквадор La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Єгипет Єгипет السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala
ONE TV
3 січня 2016 - Серпень 2017
2018 - триває
20:00
Ємен Ємен السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Індонезія Індонезія Abad Kajayaan 2: Kosem SCTV Травень 2016 - Червень 2016 (перший сезон) 20:00
Індія Індія Kosem Sultan Zee Alwan 2017 - 2018 20:00
Іран Іран السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala
GEM TV
3 січня 2016 - Серпень 2017
14 серпня 2016 - Серпень 2017
20:00
Ірак Ірак السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Ізраїль Ізраїль السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Йорданія Йорданія السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Казахстан Казахстан Ғаламат ғасыр. Көсем дәуірі 7 Канал 17 жовтня 2016 - лютий 2017 (перший сезон) 21:50
Катар Катар السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Колумбія Колумбія Kosem, La Sultana Canal 1 2019
Коста-Рика Коста-Рика La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Кіпр Кіпр السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Косово Косово Shekulli Madhёshtor: Kosem RTV21 11 квітня 2016 - 21 листопада 2017 20:00
Куба Куба La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Кувейт Кувейт السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Латвія Латвія Lieliskais gadsimts. Kosema LNT 21 квітня 2018 - триває 21:05[10]
Литва Литва Didingasis amžius. Jos Didenybė Kiosem LNK 4 вересня 2016 - 28 квітня 2018 14:25, пізніше 18:55
Ліван Ліван Sultana Kosem OSN Ya Hala
Al Jadeed
3 січня 2016 - Серпень 2017
5 вересня 2016 - липень 2018
20:00
18:50 [11]
Лівія Лівія السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Північна Македонія Македонія Shekulli Madhёshtor: Kosem RTV21 (Македонія) 11 квітня 2016 - 21 листопада 2017 20:00
Марокко Марокко السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Мартиніка Мартиніка La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Мексика Мексика La Sultana Kosem Imagen Television 12 лютого 2018 - 15 червня 2018 21:00
Молдова Молдова Kosem Canal 2 4 вересня 2017 - січень 2018 (перший сезон) 20:00
Монголія Монголія Көсэм Bolovsrol TV 1 травня 2017 - квітень 2018 21:50
Нікарагуа Нікарагуа La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Німеччина Німеччина Kosem PRO7 2018
ОАЕ ОАЕ حريم السلطان - السلطانة قُسم
Hareem-el Sultan: El Sultana Qosum
OSN Ya Hala
Dubai TV
3 січня 2016 - серпень 2017
4 вересня 2016 - квітень 2018
20:00
США Об'єднані Штати Америки La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00[12]
Оман Оман السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Пакистан Пакистан کوسم سلطان

Kösem Sultan

Urdu 1 31 жовтня 2016 - 9 квітня 2018 21:00, пізніше 22:30
Палестина Палестина السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Панама Панама La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Парагвай Парагвай La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Перу Перу La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Південний Судан Південний Судан السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Північний Кіпр Північний Кіпр Muhteşem Yüzyıl: Kösem Star TV (Північний Кіпр), FOX TV (Північний Кіпр) 12 листопада 2015 - 27 червня 2017 20:00, 22:00, 23:30
Польща Польща Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem (1 сезон)
Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - Murad IV (2 сезон)
TVP1 25 квітня 2016 - 23 серпня 2018 18:40, 15:55
Пуерто-Рико Пуерто-Рико La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Росія Росія Великолепный век. Империя Кёсем Домашний 7 січня 2017 - 27 травня 2017 (перший сезон) 19:00
Румунія Румунія Kosem Kanal D (Румунія) 23 січня 2017 - 19 січня 2018 20:00, згодом 23:00 і 16:00
Сальвадор Сальвадор La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Саудівська Аравія Саудівська Аравія السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Сирія Сирія السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Судан Судан السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Туніс Туніс Sultana Kosem Nessma TV 12 вересня 2016 - 2018 18:50 [13]
Туреччина Туреччина Muhteşem Yüzyıl: Kösem Star TV (Туреччина), FOX TV (Туреччина) 12 листопада 2015 - 27 червня 2017 20:00, 22:00, 23:30
Угорщина Угорщина A szultána TV2 13 вересня 2016 - триває 22:00
Уругвай Уругвай Kosem La Sultana Monte Carlo TV 10 березня 2017 - серпень 2017 (перший сезон) 21:30
Узбекистан Узбекистан Ko'sem Milliy TV 4 вересня 2017 - 25 травня 2018 21:00
Україна Україна Величне століття. Нова володарка (1 сезон)
Величне століття. Імперія Кесем (2 сезон)
1+1 24 вересня 2018 - 1 лютого 2019 17:10
Французька Гвіана Французька Гвіана La Sultana Telemundo 29 жовтня 2018 20:00
Чад Чад السّلطانة قسم
as-Sulṭānah Qusum
OSN Ya Hala 3 січня 2016 - Серпень 2017 20:00
Чилі Чилі Kosem, La Sultana Canal 13 (Чилі) 2 січня 2017 - 2 січня 2018 [14][15] 22:30

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Muhtesem yuzyil: Kosem (тур.). tims.tv. Архів оригіналу за 29 березня 2016. Процитовано 11 листопада 2015. 
 2. а б Архівована копія. Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 9 червня 2018. 
 3. Архівована копія. Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 9 червня 2018. 
 4. Muhteşem Yüzyıl Kösem - Muhteşem Yüzyıl Kösem 18 Kasım Cuma FOX'ta başlıyor! | FOX. www.fox.com.tr (англ.). Архів оригіналу за 10 лютого 2017. Процитовано 9 червня 2018. 
 5. 6. Архів оригіналу за 7 травня 2018. 
 6. Magnificent Century Kosem. www.theglobalagency.tv. Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 9 червня 2018. 
 7. Cooperativa.cl. "Kosem, la sultana", la nueva teleserie turca de Canal 13 debutará el 2 de enero - Cooperativa.cl. Cooperativa.cl (ісп.). Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 9 червня 2018. 
 8. Muhteşem Yüzyıl, Kara Sevda, Vatanım Sensin... Türkiye'nin gururu oldular.... Televizyon Gazetesi (tr-TR). 6 квітня 2018. Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 9 червня 2018. 
 9. http://m.yupiii.gr/daily-news/c86448/H_Anastasia_Tsilimpioy_einai_h_Kiosem_h.html.  Пропущений або порожній |title= (довідка)
 10. Архівована копія. Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 9 червня 2018. 
 11. Архівована копія. Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 9 червня 2018. 
 12. Архівована копія. Архів оригіналу за 22 жовтня 2018. Процитовано 22 жовтня 2018. 
 13. Архівована копія. Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 9 червня 2018. 
 14. 13, Tele. Sucesora de El sultán ya tiene fecha de estreno en las pantallas de Canal 13. www.Facebook.com (es-LA). Архів оригіналу за 12 червня 2018. Процитовано 28 грудня 2016. 
 15. Kosem | 13.cl. Canal 13 (es-LA). Архів оригіналу за 29 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.