Веловізок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Веловізо́к (піввелосипед) — це одноколісний, або іноді двоколісний велосипедний причіп, призначений для перевезення одного або декількох дітей в положеннях, які близько нагадують велосипедиста. Його можна охарактеризувати як «задня половина велосипеда», тому як колесо(а) в нього розташоване(і) тільки в задній частині, передня же частина кріпиться до ведучого велосипеда[1]. Пасажир, що сидить на веловізку, як правило, має сидіння і педалі, також у багатьох конструкціях передбачено псевдокермо, за яке зручно триматися. Також, деякі моделі можуть складатися для більш компактного зберігання.

Історія[ред. | ред. код]

Веловізок був запатентований канадським підприємцем Делбертом Адамсом[2]. Адамс почав виготовлення велосипедного причепа, «Trail-a-Bike», і почав продавати їх на початку 1990-х років[3], хоча та ж концепція була придумана раніше, принаймні, ще в 1930-х роках Ранном Трейлером.

Конфігурація[ред. | ред. код]

Веловізки бувають різних конфігурацій. Вони включають в себе вертикальне розташування сидіння і розташування сидіння лежачи, як з «Weehoo iGo»[4]. Веловізки були доступні в одномісній конфігурації і так само в двомісній, сидіння розташовувалися один за одним. Вони могли мати один привід і більше. Гальма на них були присутні рідко.

Приєднання[ред. | ред. код]

Причіп кріпиться до велосипеда на підсідельну трубу або на спеціальні задні стійки, що дозволяє повертати. Крім того механізм може обертатися за допомогою підсідельної труби, яка служить опорою. Дані приєднання можуть швидко розбиратися для від'єднання причепа.

Варіації[ред. | ред. код]

За допомогою «Trail-Gator» фаркопа можна зробити веловізок зі звичайного велосипеда[5].

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "CTC - the UK's national cyclists' organisation: Trailer-cycle". [недоступне посилання з листопадаа 2019]
  2. Adams, Delbert J. (21 грудня 1993). Патент USD379782 - Bicycle trailer. Google Books. Процитовано 13 вересня 2017. 
  3. Kids in the `awkward years' of cycling? Try a trailer bike.(VARIETY). 5 червня 1996. Архів оригіналу за 1 липня 2017. Процитовано 13 вересня 2017. 
  4. Review: Weehoo iGo Pro child bike seat - Mtbr.com. Архів оригіналу за 15 вересня 2017. Процитовано 13 вересня 2017. 
  5. Trailer Gator Bike Tow Bar Review - Two Wheeling Tots. Two Wheeling Tots (амер.). 4 січня 2017. Архів оригіналу за 8 квітня 2016. Процитовано 13 вересня 2017.