Вересові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вересові
Erica arborea.JPG
Erica arborea
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Вересові (Ericaceae)
Juss.
Підродини
Commons-logo.svg Вікісховище: Ericaceae

Вересові (Ericaceae) — велика родина рослин ряду вересоцвітих, групи айстеридів, що складається переважно з кальцефобних рослин, нездатних рости на лужних ґрунтах. Більшість представників родини зростають в районах помірного поясу, наприклад журавлина, чорниця, верес, азалія і рододендрон. Проте, родина також містить багато тропічних видів[1].

Систематика[ред. | ред. код]

Систематика вересових є складною і багато разів переглядалася. Деякими дослідниками, зокрема й радянськими з родини вересові виділялася родина брусничні (Vacciniaceae)[2]. У родині приблизно 126 родів і 4215 видів, більшість з яких поширені в бореальних і помірних регіонах, також у горах тропіків і дуже рідкісні види у низинах тропіків[3].

В Україні зростають: андромеда (Andromeda), суничник (Arbutus), мучниця (Arctostaphylos), верес (Calluna), торф'яниця (Chamaedaphne), порушник (Chimaphila), водянка (Empetrum), еріка (Erica), під'ялинник (Hypopitys), Kalmia, одноквітка (Moneses), боровинка (Orthilia), грушанка (Pyrola), рододендрон (Rhododendron), чорниця (Vaccinium)[4][3][5].

Роди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Васюк Є. А. Інтродукція брусничних в Україні // Інтродукція, селекція та захист рослин. Матеріали Другої міжнародної наукової конференції (м. Донецьк, 6-8 жовтня 2009 р.)