Верментино

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Верментино
Вино з верментино

Верментино (італ. Vermentino) — італійський технічний сорт білого винограду. Існують суперечки щодо походження сорту, деякі дослідники вважають сорт автохтонним для Італії, інші говорять про його походження з Іспанії.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Сорт вирощують здебільшого у Італії, на острові Сардинія, та у регіонах Лігурія, Тоскана. Також вирощується у Франції (здебільшого на Корсиці), Австралії, США.

Характеристики сорту

[ред. | ред. код]

Сорт потребує багато світла. Гарно почуває себе на морських узбережжях[1].

Суцвіття середнього розміру, довжина 10-15 см, циліндричне, щільне. Квітка двостатева. Лист середній або великий, п'ятикутний, п'ятилопатевий, з більш-менш широким U-подібним черешковим синусом. Край листа плоский або злегка зігнутий. Нижня сторона листа світло-зеленого кольору, має опушення, виступаючі та зелені жилки; верхня сторона без опушення, темно-зелена, із зеленими прожилками. Гроно з промисловою зрілістю середнього розміру (завдовжки 15-20 см), переважно циліндричне, але також може бути пірамідальним, середньої щільності. Ягода середнього розміру, правильної форми, сферична з круглим поперечним перерізом, шкірка вкрита кутином, жовто-бурштинового кольору у роки з сприятливими кліматичними умовами під час дозрівання, інакше колір зеленувато-жовтий. М'якоть з безбарвним соком, нейтральним ароматом[2].

Характеристики вина

[ред. | ред. код]

З Верментино виробляють сухі вина, як моносортові так і купажні, які зазвичай споживаються молодими. Вина мають аромати цитрусових та білих фруктів. Смак легкий, свіжий, з вираженою кислотністю. Вина з Тоскани мають більш насичений смак. Вино гарно поєднується з м'якими сирами, рибними стравами та закусками.

Примітки

[ред. | ред. код]