Вернадський Василь Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вернадський Василь Іванович
Народився 1769
Помер 1838
Громадянство
(підданство)
Flag of Russia.svg Російська імперія
Alma mater Києво-Могилянська академія (1659—1817)
Діти Вернадський Іван Васильович

Васи́ль Іва́нович Верна́дський (*1769 — †1838) — військовий лікар. Батько Івана Вернадського, дід Володимира Вернадського, прадід Георгія Вернадського.

Біографія[ред. | ред. код]

Навчався в Києво-Могилянській академії, згодом у Московській військово-медичній академії, закінчивши яку, отримав звання військового лікаря.

Учасник наполеоновських війн. Брав участь у воєнній кампанії 1799 року — славнозвісному поході на чолі з Олександром Суворовим до Італії, згодом потрапив у полон до французів. За те, що лікар Вернацький однаково уважно ставився як до російських, так і до французьких поранених, Наполеон І нагородив його орденом Почесного легіону [1].

Після війни 1812 року працював у Київському військовому шпиталі.

1826 року за вислугу років отримав чин колезького радника та записався в потомствене дворянство, при цьому змінив прізвище Вернацький на Вернадський.

У кабінеті Володимира Вернадского, над дверима до спальні, висіла старовинна літографія першого Президента США — Джорджа Вашингтона, на якого був дуже схожим Василь Іванович. Іван Васильович купив літографію та повісив її в кабінеті. Від нього вона перейшла до сина.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Баландин Р. Вернадский: жизнь, мысль, бессмертие. — М., 1988. — С. 11.

Електронні джерела[ред. | ред. код]