Вероніка Веронезе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вероніка Веронезе
Творець:Данте Габріель Россетті
Час створення:1872
Висота:43 дюйм
Ширина:35 дюйм
Матеріал:Полотно
Техніка:Олія
Жанр:портрет
Зберігається:Сан-Франциско, Каліфорнія
Музей:Музей почесного легіону
CMNS: Вероніка Веронезе у Вікісховищі

Вероніка Веронезе є олійною картиною Данте Габріель Россетті, намальованою в 1872 році з Олександри Вайлдінг як модель. Картина була задумана як супутник Леді Ліліт. Россетті продав картину одному з найкращих своїх клієнтів, магнату відгрузок Фредеріку Річардсу Лейленду. Прокидаючись мрії, с.194. У 1923 році її придбав Самуель Бенкрофт, який подарував його в 1935 році Художньому музею Делавер.

Живопис

[ред. | ред. код]

Як і більшість робіт Россетті 1860-х та 1870-х років, Вероніка Веронезе була натхненна венеціанським живописом. Вважається, що він представляє "художню душу в акті творіння". Ця тема викладена вигаданою цитатою, написаною на рамі картини. Хоча цитата приписується на кадрі "Листам Джироламо Рідольфі", критики вважають, що Альгернон Чарльз Свінберн або Россетті насправді її написали.

Раптом нахилившись вперед, леді Вероніка швидко написала перші замітки на незайманій сторінці. Потім вона взяла лук своєї скрипки, щоб здійснити свою мрію; але перед тим, як взятися до гри на інструменті, що звисає з її руки, вона кілька хвилин мовчала, слухаючи наснажливу пташку, а її ліва рука заблукала над струнами, шукаючи найвищу мелодію, все ще невловну. Це був шлюб голосів природи та душі — світанок містичного творіння.

— Переклад з французької Роуланд Елзеа[1][2].

Символіка на картині включає птаха без клітини, який може представляти "шлюб голосів природи і душі" та явну квіткову символіку. Ромашка в клітці для птахів може представляти "енергію в напасті", молодість первоцвіт та відображення нарцис.

Джейн Морріс позичила зелену сукню на картині. Скрипка була частиною колекції музичних інструментів Россетті, а шанувальник також з'явився в Монна Ванна . Кілька тактів музичної композиції в рукописі, можливо, були запозичені у Джордж Бойс.

Походження та виставки

[ред. | ред. код]
Monna RosaMnemosyne (Rossetti)The Blessed DamozelProserpine (Rossetti painting)Veronica VeroneseLady Lilith
Шість картин Россетті, вивішених у вітальні Лейленда, 1892 рік. `` Леді Ліліт висить справо.

Лейленд придбав картину у Россетті в 1872 році за 840 фунтів стерлінгів, і вона була продана на розпродажі маєтку Лейленда, який відбувся 28 травня 1892 року. Картина висіла у вітальні Лейленда разом із п’ятьма іншими картинами Россетті, які Лейленд назвав „приголомшливими”.

Після продажу маєтку Лейленда картина тричі переходила з рук в руки, поки її не купив Чарльз Ферфакс Мюррей, інший художник прерафаелітів. Син Мюррея, Джон Едвард Мюррей, продав його маєтку Семюеля Бенкрофта в 1923 році. Бенкрофт та його маєток накопичили одну з найбільших колекцій Прерафаелітів за межами Великої Британії та подарували колекція в 1935 р. до Художній музей Делавер.

Картина була виставлена ​​в Лондоні в 1883 р., А також у Вашингтоні, округ Колумбія (1977), Річмонд, Вірджинія (1982), Лондон (1997), Бірмінгем та Вільямстаун (2000).

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. McGann, Jerome, ред. (2005). Veronica Veronese. Rossetti Archive. Institute for Advanced Technology in the Humanities, University of Virginia. Процитовано 9 February 2012.
  2. Waking Dreams, p.194.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Wildman, Stephen; Laurel Bradley; Deborah Cherry; John Christian; David B. Elliott; Betty Elzea; Margaretta Fredrick; Caroline Hannah; Jan Marsh; Gayle Seymour (2004). Waking Dreams, the Art of the Pre-Raphaelites from the Delaware Art Museum. Art Services International. с. 395.

Подальше читання

[ред. | ред. код]
  • Elzea, Rowland. The Samuel and Mary R. Bancroft, Jr. and Related Pre-Raphaelite Collections. Rev. Ed. Wilmington, Delaware: Delaware Art Museum, 1984
  • Surtees, Virginia. Dante Gabriel Rossetti. 2 vols. Oxford: Clarendon Press, 1971.