Вертикаль (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вертикаль M:
рос. Вертикаль
Vertikal 1967 poster.jpg
Жанр кіноповість
спортивний фільм
Режисер Станіслав Говорухін
Борис Дуров
Сценарист Сергій Тарасов
Микола Рашеєв
У головних
ролях
Володимир Висоцький
Оператор Альберт Осипов
Композитор Софія Губайдуліна
Кінокомпанія Одеська кіностудія
Тривалість 73 хв.
Мова російська
Країна СРСР
Рік 1967
Дата виходу липень 1967
IMDb ID 0182512

«Вертикаль» — український радянський художній фільм режисерів Станіслава Говорухіна і Бориса Дурова. Прем'єра фільму відбулася в липні 1967 року[1]. На ліцензійному DVD фільм випустила фірма «CP Digital».

Сюжет[ред.ред. код]

Група альпіністів під керівництвом досвідченого Віталія Ломова вирушає в Сванетію для підкорення гори Ор-Тау[2]. Четверо йдуть на вершину, а внизу, у таборі, залишаються радист Володя і лікар Лариса. Володя отримує повідомлення про наближення циклону і передає його групі, проте один з альпіністів приховує цю важливу інформацію від своїх супутників. Альпіністи досягають вершини, але на спуску з неї їх наздоганяє снігопад і гроза. Підкорювачів чекає важкий шлях назад, у базовий табір.

У ролях[ред.ред. код]

У створенні фільму брали участь альпіністи, майстри спорту СРСР:

  • Лідія Додинкіна (Неведомська) — дублювала Ларису Лужину.
  • Михайло Ануфріков, Л. Єлісєєв, Д. Кахіані, Ш. Маргіані, Є. Персіанов, Г. Прокошин, С. Якімов, Е. Багдасаров, Д. Черешкін, М. Шурдумов та ін.

Знімальна група[ред.ред. код]

Пісні[ред.ред. код]

У фільмі звучать наступні авторські пісні В. Висоцького:

Пісня «Скалолазка» («Я спросил тебя: „Зачем идёте в гору вы?“»?) до фільму не увійшла, як і сцена, в якій її передбачалося використати.

Використання музики і пісень[ред.ред. код]

  • Чотири пісні з фільму: «Прощання з горами», «Пісня про друга», «Вершина» і «Військова пісня» вийшли в 1968 році на гнучкій грамплатівці «Пісні з кінофільму Вертикаль» (фірма «Мелодія»).
  • Уривок фонограми «Пісні про друга» з фільму («художній свист») був використаний в 1-му і 10-му випусках мультсеріалу «Ну, погоди!».

Зйомки фільму[ред.ред. код]

Фільм знімали у Приельбруссі, з 21.7 по 28.12.1966 року, на чорно-білу плівку.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Советские художественные фильмы. Аннотированный каталог (1966-1967). — М. : = «Нива России», 1995. — С. 18. — 7000 прим. — ISBN 5-88289-005-5.(рос.)
  2. Ор-тау — вигадана вершина. З розмови Геннадія з лікарем Ларисою витікає, що група Ломова уперше в історії здійснила сходження на неї («Але там ще ніхто не був», — говорить Лариса.- «Цього разу їй доведеться підкоритися», — відповідає Геннадій), що виглядає непереконливо, враховуючи, що усі значимі вершини Кавказу були скорені ще у XIX ст. (наприклад, Ельбрус — в 1874 р., Дихтау — в 1888 р. Коштантау]] — в 1889 р., Казбек — в 1868 р., Шхара — в 1888 р. і т. д.)
  3. Журнальний зал | НЛО. — 2008. — № 94 | А. В. Скобелев — Нет, ребята, всё не так! (рос.)