Весак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Весак
Весак

Святкування в Таїланді
Тип буддистський
Традиції Підняття прапора, пісні, піст

Весак — щорічний буддистський фестиваль, що проводиться на день народження, просвітлення і смерті Будди. Це свято походить до традиції Тхеравади, згiдно з Тхеравадою всі ці події відбувались одночасно - у той же самий день року. Інколи фестиваль називають Будда-Джаянті — «День народження Будди». Свято потрапляє на день повного місяця другого місяця індуїстського календаря, від назви якого сингальською мовою свято й отримало свою назву. У центрі уваги свята — просвітлення Ґаутами Будди, виняткова подія для людства з точки зору буддистів, що знаменує собою переломний момент в пізнанні істини.

Цього дня прийнято прикрашати місцеві храми і з настанням темноти запалювати ліхтарики, що символізють прояснення, що приходить в цей світ. Ліхтарики для Весака робляться з паперу на легкому дерев'яному каркасі. На території храмів навколо дерев бодгі і ступ прийнято розставляти олійні лампи. Люди посилають листівки своїм друзям; на них, як правило, зображаються пам'ятні події з життя Ґаутами Будди.

Миряни також відвідують місцеві храми і монастирі, слухають даршани і медитують протягом усієї ночі, тобто звертаються до обряду. У традиції тай прийнято обходити навколо монастиря три рази, на честь Будди, Дхарми і Санґхи (трьох коштовностей), що є для буддистів винятково важливими. Виконання повчань в ці дні здійснюється з більшою строгістю, що веде іноді до заборони на заняття сільським господарством та іншу діяльність, яка може заподіяти шкоду живим істотам, також буддисти у цей день споживають винятково вегетаріанську їжу. Миряни, як правило, приносять в монастир або храм щедре пригощення на підтвердження того, що вони не забувають про свій обов'язок перед монастирською громадою (сангхою). Підношення підкреслюють, що санґха особливо важлива для буддистів. Це також можливість заслужити пошану спільноти. У М'янмі це свято не вважається святом просвітлення, проте існує звичай поливати дерево бодгі в місцевому монастирі або храмі.

Посилання[ред.ред. код]