Очікує на перевірку

Весільний бенкет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Весільний бенкет
англ. The Wedding Banquet
Жанрромантична кінокомедія, ЛГБТ-фільмd і драматичний фільм
РежисериЕнґ Лі
ПродюсерЕнг Лі, James Schamusd і Ted Hoped[1]
СценаристЕнг Лі, James Schamusd і Neil Pengd[1]
У головних
ролях
Вінстон Чаоd[2], Kao Chin Su-meid[2], Sihung Lungd[2], Mitchell Lichtensteind[2], Майкл Ґестонd[2], Mason Leed[3] і Енг Лі[3]
ОператорLin Jongd
КінокомпаніяGood Machined
Дистриб'юторThe Samuel Goldwyn Companyd і Netflix
Тривалість103 хв.
Моваанглійська і мандаринська мова
КраїнаТайвань, США
Рік1993
IMDbID 0107156

«Весільний бенкет» (англ. The Wedding Banquet); кит. 喜宴) — тайвансько-американська романтична комедія 1993 року про гея-іммігранта з Тайваню та жінку з континентального Китаю, що заручилися: він задля того, щоб заспокоїти батьків, а вона щоб отримати зелену картку. Але їх план розвалюється, коли його батьки приїжджають до Америки та влаштовують бенкет.

Головні ролі зіграли Вінстон Чао, Мей Чинь і Мітчелл Ліхтенштайн. Зйомки картини, режисером якої виступив Енґ Лі, проходили на Тайвані і в США.

Весільний бенкет — перший з трьох фільмів, які Енґ Лі зробив про геїв. Друга стрічка — Горбата гора, а третя — Взяття Вудстока.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Ґао Вей-Тун (Вінстон Чао) і Саймон (Мітчелл Ліхтенштайн) — звичайна щаслива гей-пара з Мангеттену. Але батьки Вей-Туна, які не знають про його орієнтацію, хочуть, щоб він одружився і завів дітей. Вони починають підшукувати йому наречену, яка повинна бути оперною співачкою, дуже високою і володіти п'ятьма мовами. За наполяганням Саймона,Вей-Тун вирішує одружитися з бідною художницею з континентального Китаю Вей-Вей (Мей Чинь), яка потребувала зелену картку. Крім допомоги Вей-Вей, Вей-Тун сподівався заспокоїти батьків. Дізнавшись про майбутню подію, батьки вирішують витратити 30 000 доларів на проведення весільного бенкету, і з цією метою приїжджають у США. Але Вей-Тун не може розповісти батькам про справжній стан справ, оскільки його батько недавно оговтався від інсульту. Після бенкету Вей-Вей спокушає п'яного Вей-Туна і вагітніє. Дізнавшись про те, що сталося, Саймон засмучується і його відносини з Вей-Туном погіршуються. Але Вей-Тун вирішує розповісти матері правду. Вражена, вона наполягає, щоб він нічого не розповідав батькові. Але проникливий батько все розуміє, і таємно говорить Саймону, що знає про їхні стосунки. Вей-Вей вирішує залишити дитину і пропонує Саймону і Вей-Туну бути її батьками. Батьки , прийнявши вибір сина, відлітають додому.

У ролях

[ред. | ред. код]

Нагороди

[ред. | ред. код]

Фільм отримав номінацію на премію Оскар і Золотий глобус у категорії «Найкращий іноземний фільм». Також, в 1993 році фільм виграв «Золотого ведмедя» на Берлінському кінофестивалі[4].

Критика

[ред. | ред. код]

На Rotten Tomatoes фільм отримав рейтинг 94 % і 7,5 балів з 10[5].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітка

[ред. | ред. код]
  1. а б Person Profile // Internet Movie Database — 1990.
  2. а б в г д http://www.imdb.com/title/tt0107156/fullcredits
  3. а б ČSFD — 2001.
  4. The Wedding Banquet. Архів оригіналу за 13 листопада 2018. Процитовано 13 листопада 2018.
  5. The Wedding Banquet. Архів оригіналу за 9 квітня 2019. Процитовано 13 листопада 2018.

Посилання

[ред. | ред. код]