Вячорка Франтішек Валентинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Франак Вєчорко, 2010

Вячорка Франтішек Валентинович (біл. Вячорка Францішак Валянцінавіч, Франак Вячорка) — білоруський молодіжний активіст, громадський діяч, один з лідерів молодіжного крила Білоруського Народного Фронту. Син одного з лідерів партії БНФ, Вінцука Вячорки. Окрім білоруської, володіє російською, французькою та англійською мовами.

Біографія[ред.ред. код]

Народився 26 березня 1988 року у Мінську. Батько — Вінцук Вячорка — лідер Партії БНФ з 1999 по 2007 роки, мати — Орина Вячорка — керівник лицарського клубу «Вялікае княства» (укр. Велике князівство), продюсер музичного проекту «Легенды Вялікага княства».(укр. Легенди Великого князівства) У 19942001 роках навчався у середній школі № 20 (Гімназія № 8). З 2001 по 2005 у Національному державному гуманітарному ліцеї імені Якуба Коласа.

Під час навчання у Ліцеї брав активну участь у громадській діяльності й учнівському самоврядуванні. У 2005 році поступив на факультет журналістики Білоруського Державного Університету. 18 лютого 2008 його відрахували з БДУ за «академічну неуспішність». Формальним приводом стало те, що Франак Вячорка не зміг вчасно здати сесію, адже у цей час він був ув'язнений на 15 діб за звинуваченнями у дрібному хуліганстві. Після того навчався у Європейському Гуманітарному Університеті Вільно (Вільнюс).

Політична діяльність[ред.ред. код]

У 2001—2003 Вячорка був членом «Молодого Фронту», у 2005 став одним із засновником молоді БНФ. Від березня 2006 — член та активіст Партії БНФ. У 2005–2006 — член прес-групи Штабу Олександра Мілінкевича. Учасник багатьох масових акцій, у зв'язку з чим його неодноразово затримували, після чого він отримував різні терміни ув'язнення. Є представником від Білорусі у швейцарській молодіжній організації CODAP, що займається захистом прав людини і дитини в усьому світі. Від 2006 року бере участь у організації масових акцій Об'єднаних Демократичних Сил Білорусі. 26 жовтня 2008 року його було обрано головою молодіжної організації Партії БНФ «Молодь БНФ».

Акторська діяльність[ред.ред. код]

Виконав роль міліціонера у польському фільмі «Жыве Беларусь!», заснованому на реальних подіях, що відбувалися у Білорусі.

Посилання[ред.ред. код]