Вимірювач напруги поля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

У телекомунікаціях вимірювач напруги поля - це прилад, який вимірює напругу електричного поля, що виходить від передавача .

Співвідношення між електричним полем і переданою потужністю

[ред. | ред. код]

В ідеальному просторі напруга електричного поля, що виробляється передавачем із ізотропним радіатором, легко обчислюється. [1]

де

E - напруга електричного поля у вольтах на метр
P - вихідна потужність передавача у ватах
d - відстань від радіатора в метрах

Фактор є наближенням до

де   - це імпеданс вільного простору . є символом для Ом .

Зрозуміло, що напруга електричного поля обернено пропорційна відстані між передавачем і приймачем. Однак це відношення є недоцільним для обчислення напруженості поля, виробленого наземними передавачами, де відбиття та загасання, викликані предметами навколо передавача чи приймача, можуть значно впливати на напруженість електричного поля.

Вимірювач напруги поля

[ред. | ред. код]

Вимірювач напруги поля - це насправді звичайний приймач. Після ланцюга тюнера сигнал виявляється і подається на мікроамперметр, який масштабується в dBμ . Діапазон частот тюнера зазвичай знаходиться в наземних смугах мовлення. Деякі FS-лічильники можуть також приймати супутникові ( TVRO та RRO) частоти. Більшість сучасних вимірювальних приладів FS мають схеми AF та VF і можуть використовуватися як стандартні приймачі. Деякі вимірювальні пристрої FS також обладнані принтерами для запису отриманої напруженості поля.

Антени

[ред. | ред. код]

Під час вимірювання за допомогою вимірювача напруженості поля важливо використовувати калібровану антену, таку як стандартна антена, що постачається разом з лічильником. Для точних вимірювань антена повинна бути на стандартній висоті. Значення стандартної висоти, часто використовуваної для вимірювань УКХ та УВЧ, становить 10 metre (33 ft) . Таблиці виправлення посилення можуть бути забезпечені лічильником, який враховує зміну посилення антени з частотою .

Критерії мінімальної напруженості поля

[ред. | ред. код]

CCIR визначає мінімальну напруженість поля для задовільного прийому. Вони показані в таблиці нижче. [2] (Діапазон II зарезервований для FM-радіомовлення, а інші діапазони - для телевізійного мовлення . )

Діапазон частот Мінімальна напруженість поля в дБмВ / м Примітки
Смуга I 48
Смуга ІІІ 55
Смуга IV 65
Смуга V 70
Смуга II 48 Сільський район
Смуга II 60 Міська територія
Смуга II 70 Великі міста

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Reference Data for Radio Engineers, Howard W.Sams Co.Inc.,ISBN 0-672-21218-8, p 27-7
  2. K.H.Kaltbeitzer: Technical Monograph 3104, EBU Technical Centre, 1965, p.24