Винниківський район ОУН

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Передумови створення Винниківського району ОУН[ред. | ред. код]

Внаслідок реорганізації структур ОУН у Галичині наприкінці 1944 — на початку 1945 рр. Винниківщина отримала статус району, і разом з Бібрецьким, Новострілищанським та Ходорівським районами ввійшла в склад Бібрецького надрайону.[1]

Керівники[ред. | ред. код]

Останніми керівниками ОУН на Винниківщині були районний провідник "Сталевий" (загинув 04. 07. 1950 р. в Давидові) і районний референт СБ "Богдан"— "Марко" (загинув 09. 07. 1950 р. в лісі між Давидовом і Черепином). 1940 р. — 1950 р. (літо) — діяльність ОУН у Винниківському районі.

Чисельність[ред. | ред. код]

Із доповідної записки, від 15 січня 1941 р., І. А. Сєрова Л. П. Берії про підсумки операції проти ОУН у західних областях України дізнаємося, що у Винниківському районі нараховувалося 100 членів ОУН.

Керівництво[ред. | ред. код]

Керівником районного відділу НКВД після війни був Гончаренко, його заступниками — майор Пшенічкін та капітан Шевцов. Районний відділ НКВД знаходився у Винниках по вул. Леніна (тепер Галицька, 14а), райвідділ міліції — на вулиці 1-го травня (тепер Стуса, 10). У листопаді 1947 р., НКВД знищує провідника ОУН Винниківського району Михайла Шведу («Орлика»).

Занепад[ред. | ред. код]

Влітку 1950 р. ОУН у Винниківському районі припинила своє існування. Територію Винниківщини приєднали до Бібрецького району ОУН.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Байцар, Андрій (2016). Винники туристичні (українською). Винники: ТзОВ ВТФ "Друксервіс". с. 312.