Виньо верде

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рожеве та біле «зелене вино»
Регіон виробництва «зеленого вина»
Регіон Мінью на карті Португалії

Виньо верде (порт. vinho verde, дослівно: «зелене вино», у сенсі молоде вино) — португальське молоде вино з низьким вмістом (8,5-11,5%) алкоголю. Може бути з білих, червоних, а також рожевих сортів винограду. Назва походить від освіжаючого смаку вина, зеленого ландшафту провінції Мінью, звідки вино історично походить[1] та кольору ягід молодого винограду. Всього існує близько 2000 марок цього виду вина.

Сорти цього вина добре відомі з часів Стародавнього Риму: воно згадується філософом Сенекою, природознавцем Плінієм та стрічається у законодавчіх актах Доміціана (96—51 рр. до Хр.)[2]. Виробляться з молодого недозрілого винограду, коротким терміном бродінням, а також шляхом додавання діоксиду вуглицю. Для виробництва вина використовуються спеціальні сорти винограду з низьким відсотком цукру та високим вмістом яблучної кислоти.

Виньо Верде відоме своїм фруктовим смаком і в'яжучими якостями. Вміст алкоголю зазвичай коливається на рівні 10 відсотків, що робить його ідеальними для куштування в жарку погоду.

Виробництво[ред.ред. код]

Район виробництва: північ Португалії в долині між руслами річок Дору та Міньо. Площа виноградників охоплює 60.000 га. (чверть всієї площі виноградників Португалії), виробництво зосереджено в відомих своїм прохолодним кліматом 6 адміністративних округах португальської Півночі: Амаранте, Баста, Брага, Ліма, Монсан і Пенафієл, їм зайняті 25.500 виноробних господарств.

Виньо верде захищено португальськими та європейськими законами про географічне походження та товарні знаки.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]