Випробування невинністю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
"Випробування невинуватістю"
англ. Ordeal by Innocence
Жанр кримінальний роман[d] і детективний роман
Автор Агата Крісті
Мова англійська
Опубліковано 3 листопада 1958
Видавництво Collins Crime Clubd
Попередній твір О 4:50 з Паддінгтона
Наступний твір Кішка серед голубів

"Випробування невинуватістю"[1] (англ. Ordeal by Innocence) — детективний роман Агати Крісті. Вперше опублікований у Великій Британії видавництвом Collins Crime Club 3 листопада 1958 і у США, видавництвом Dodd, Mead and Company у наступному році. Він розглядається критиками як один з найкращих пізніх робот. Крісті також вважала його найкращою роботою, так само як і Зігнутий будинок .

Роман також відзначають як одну з найпохмуріших робіт Крісті, поряд з такою класикою, як Десять негренят, з упором на психологію невинності.

Сюжет[ред. | ред. код]

Джако Аргайл помирає у в'язниці. Він відбуває покарання за вбивство своєї прийомної матері — злочин, який, як він наполягає, скоєний іншою людиною. Два роки по тому людина, яка змогла б підтвердити алібі Джако, раптово зникає, і сім'я повинна змиритися з тим, що один з них справжній вбивця, оскільки підозра падає на кожного з них. Агата Крісті у цьому романі звертає увагу на психологію невинності у вигляді боротьби членів родини з підозрами один до одного.

Свідок, Артур Калгарі, вважає, що, коли він очистить ім'я їхнього сина, сім'я йому буде вдячна. Він не розуміє наслідків своєї інформації. Однак він робить це, бо сповнений рішучості захистити невинного, знайшовши вбивцю. Він відвідує колишнього місцевого лікаря, доктора Макмастера, щоб запитати його про Джако Аргайла. Доктор Макмастер каже, що здивувався, коли Джако вбив свою матір. Не тому, що вбивство - це «моральний вибір» Джако, а тому що він думав, що Джако занадто боягузливий, щоб вбити кого-небудь. Якщо він би хотів когось вбити, то зробив би це разом з кимось…

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Аґата Кристі. Випробування невинуватістю. пер. з англ. Надії Хаєцької. — Х. : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. — 288 с. — ISBN 978-617-12-4534-1.

Посилання[ред. | ред. код]