Випробування невинністю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Випробування невинністю (англ. Ordeal by Innocence) — детективний роман Агати Крісті. Вперше опублікований у Великій Британії видавництвом Collins Crime Club 3 листопада 1958 і у США, видавництвом Dodd, Mead and Company у наступному році. Він розглядається критиками як один з найкращих пізніх робот. Крісті також вважала його найкращою роботою, так само як і Зігнутий будинок .

Роман також відзначають як одну з найпохмуріших робіт Крісті, поряд з такою класикою, як Десять негренят, з упором на психологію невинності.

Сюжет[ред.ред. код]

Джако Аргайл помирає у в'язниці. Він відбуває покарання за вбивство своєї прийомної матері — злочин, який, як він наполягає, скоєний іншою людиною. Два роки по тому, людина, яка змогла б підтвердити алібі Джексон раптово зникає, і сім'я повинна змиритися з тим, що не тільки один з них справжній вбивця, тому що, підозра падає на кожного з них. Агата Крісті у цьому романі звертає увагу на психологію невинності, у вигляді боротьби членів родини з підозрами один до одного.

Свідок, Артур Калгарі, вважає, що, коли він очистить ім'я їхнього сина сім'я йому буде вдячна. Він не розуміє наслідки своєї інформації. Однак, як тільки він робить це, він сповнений рішучості, щоб допомогти і захистити невинних, знайшовши вбивцю. Для того, щоб зробити це він відвідує колишнього місцевого лікаря, доктора Макмастера, щоб запитати його про очищається від вбивства, Джако Аргайла. Доктор Макмастер каже, що здивувався, коли Джако вбив його матір. Не тому, що вбивство, це «моральний вибір» Джако, а тому що він думав що Джако занадто боягузливий, щоб вбити кого-небудь. Якщо він би хотів когось вбити — то зробив би це разом з кимось…

Посилання[ред.ред. код]