Продюсер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Виробник фільму)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Продюсер́ (від англ. producer: лат. produco — виробляю) — фахівець, який бере безпосередню участь у виробництві проекту, регулює (або допомагає регулювати) фінансові, адміністративні, технологічні, творчі або юридичні аспекти діяльності певного проекту.

Система продюсерів зародилася в кінці 1910-х років у Голлівуді і стала природним кроком до введення персональної відповідальності за комплекс творчих, організаційних і фінансових питань, без вирішення яких неможливі виробництво і прокат ігрового кінофільму.

Неминучим наслідком діяльності продюсерів стали їх претензії на диктат в творчих і кадрових питаннях (хрестоматійний приклад — діяльність Д. Селзника на проекті «Віднесені вітром», де в процесі створення одного фільму змінилися чотири режисери). Разом з тим, відомо немало випадків, коли продюсер не просто сприяє реалізації режисерського задуму, але і виводить в життя цілу плеяду молодих талановитих режисерів.

Розрізняють:

В Україні слово набуло ширшого значення, продюсером інколи називають «директора»  або імпресаріо  артиста або колективу.

Див. також[ред. | ред. код]

Ресурс Інтернету[ред. | ред. код]