Продюсер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Продюсер́ (від англ. producer: лат. produco — виробляю) — в кінематографії постановник кінофільмів, власник кіностудії чи довірена особа кінокомпанії, що здійснює ідейно-художній і організаційно-фінансовий контроль над постановою фільму. Він також бере активну участь в підборі акторів, технічного персоналу. Продюсерами бувають також режисери, актори, сценаристи.

Система продюсерів зародилася в кінці 1910-х років в Голлівуді і стала природним кроком до введення персональної відповідальності за комплекс творчих, організаційних і фінансових питань, без рішення яких неможливі виробництво і прокат ігрового кінофільму.

Неминучим наслідком діяльності продюсерів стали їх претензії на диктат в творчих і кадрових питаннях (хрестоматійний приклад — діяльність Д. Селзника на проекті «Віднесені вітром», де в процесі створення одного фільму змінилися чотири режисери). Разом з тим, відомо немало випадків, коли продюсер не просто сприяє реалізації режисерського задуму, але і виводить в життя цілу плеяду молодих талановитих режисерів.

Розрізняють:

В Україні слово набуло ширшого значення, продюсером інколи називають «директора»  або імпресаріо  артиста або колективу.

Див. також[ред.ред. код]

Ресурс Інтернету[ред.ред. код]