Висоцька Ірена Андріївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Висоцька Ірена Андріївна
Народилася 9 грудня 1953(1953-12-09) (66 років)
Мукачеве, Закарпатська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Russia.svg Росія
Діяльність дитяча письменниця, журналістка, письменниця
Alma mater факультет журналістики МДУd
Мова творів російська
Батько Висоцький Олексій Володимирович

Ірена Олексіївна Висоцька (народилась 9 грудня, 1953, Мукачеве Закарпатської області Української РСР) — дитяча письменниця, журналіст, двоюрідна сестра Володимира Висоцького.

Біографія[ред. | ред. код]

Ірена Висоцька народилася в 1953 році в родині кадрового військового, журналіста та літератора Олексія Висоцького. З 1956 року жила в Москві.

Закінчила факультет журналістики Московського державного університету.

Автор книг для дітей та юнацтва «Дари підземного мага» (2002), «Секрет Мурлисіна», «Мерехтливий острів», «Роза хаосу», альбому для школярів «Шедеври російського живопису» (2003).

В 2005 році видала книгу спогадів «Мій брат Висоцький. Біля витоків» про дитячі роки Володимира Семеновича Висоцького, в якій було вперше в книжковій формі опубліковано докладне генеалогічне древо родини Висоцьких, складене на основі сімейних матеріалів та досліджень київських краєзнавців Вадима Ткаченка та Михайла Кальницького. Книга була перекладена на польську мову в 2007 році, друге (розширене) видання на російській мові вийшло в 2008 році.

Під редакцією і з передмовою І. О. Висоцької в 2010 році вийшла документальна трилогія Олексія Висоцького «Весна в Берліні».

Член Спілки журналістів СРСР та Спілки письменників Росії.

Сім'я[ред. | ред. код]

Книги Висоцької[ред. | ред. код]

  • Дары подземного мага: повесть-сказка. Москва: Астрель, 2002.
  • Шедевры русской живописи. Серия «Детский музей. Русская живопись» (с В. Порудоминским и Н. Кондратович). Москва: Русское энциклопедическое товарищество, 2003. — 5000 экз. ISBN 5-901227-25-5
  • Мой брат Высоцкий. У истоков (в книге — около 100 фотографий из семейного архива). Москва: Ризалт, 2005; 2-е (дополненное) издание — 2008.
  • Irena Wysocka. Mój brat Wysocki. U źródeł. Перевод на польский язык Дануты Сиесс-Кжишковской (Danuta Siess-Krzyszkowska). Краков: Collegium Columbinum, 2007.

Посилання[ред. | ред. код]