Вишиваний Шлях

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Виши́ваний шлях — туристичний пішохідний та вело-маршрут Україною, що пролягає через 10 областей від Ужгорода до Харкова, соціальний і неприбутковий проект ГО «Виши́ваний Шлях». Мета: розвиток внутрішнього туризму та створенням іміджу України як цікавої, різноманітної, туристично привабливої країни.

Історія[ред. | ред. код]

У 2011 році автор проекту Анатолій Циркун подолав Дорогу Святого Якова в Іспанії. Мандрівник був у дорозі 11 днів і пройшов пішки близько 300 км. Пізніше було вирішено розробити унікальний туристичний шлях Україною.

Травень 2016 — громада зібрала 50 000 грн для створення веб-сайту проекту. Там можна побачити весь або частину маршруту «Виши́ваний Шлях» і знайти інформацію про всю необхідну туристичну інфраструктуру.

Червень 2016 — відкриття проекту. Було організовано велопробіг Вишиваним шляхом.[1] Із Ужгорода і Харкова назустріч по маршруту одночасно виїхали дві групи велосипедистів. Протягом 18 днів вони їхали мальовничими місцями України, до них долучалися усі охочі на різних відрізках маршруту. Дві групи зустрілися в Києві.

Липень-жовтень 2016 — тривала пішохідна експедиція #PROSTOBOSO. Двоє мандрівників Юрій Регліс та Іван Онисько пройшли від Ужгорода до Харкова пішки.

5 червня 2017 року стартував тритижневий тур Вишиваним шляхом для чотирьох тревел-блогерів (Сергія Нагорного, Ірини Журавель, Христини Жук та Сергія Чекмарьова), які щодня ділитимуться своїми пригодами на сайті проекту та сторінках в соцмережах.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]