Вища військова академія армії Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Вища військова академія армії Японії (яп. 陸軍大学校, りくぐんだいがっこう, рікуґун дайґакко) — військова академія в Японії, найвищий навчальний заклад з підготовки офіцерів штабу і полководців Імперської армії. Існувала протягом 18831945 років.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Вища військова академія армії Японії була відкрита 1883 року в Токіо. До неї приймали найкращих офіцерів армійських полків шляхом іспитів. Метою навчання, яке тривало 3 роки, було надання освіти, необхідної для роботи в штабі та керування воєнними операціями. За своїми функціями та змістом навчання академія нагадувала Вищу академію Генерального штабу армії.

З 1923 року в академії ввели спеціалізацію для старших офіцерів. Через десять років був встановлена окрема короткотермінова програма навчання.

Випускники академії складали еліту Імперської армії Японії і займали найважливіші посади в армійському апараті. Однак через те, що навчання в академії носило шаблонний характер, її випускникам бракувало творчих підходів в управлінні військом, що стало однією з причин майбутніх поразок японської армії у Другій світовій війні.

Серед офіцерів, які закінчили Вищу академію були прем'єр-міністри Японії Танака Ґіїті, Хаясі Сендзюро, Абе Нобуюкі, Коїсо Куніакі, Тодзьо Хідекі.

Дивіться також[ред.ред. код]

Джерела та література[ред.ред. код]

  • Рубель В. А. Японська цивілізація: традиційне суспільство і державність. — Київ: «Аквілон-Прес», 1997—256 с. — ISBN 966-7209-05-9.
  • Рубель В. А. Історія середньовічного Сходу: Курс лекцій: Навч. посібник. — Київ: Либідь, 1997—462 с. — ISBN 5-325-00775-0.
  • Рубель В.А. Нова історія Азії та Африки: Постсередньовічний Схід (XVIII — друга половина XIX ст.). — Київ: Либідь, 2007.

Посилання[ред.ред. код]