Вища математика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ви́ща матема́тика — курс, що входить в навчальний план технічних та деяких інших спеціальних навчальних закладів, включає в себе аналітичну геометрію, елементи вищої алгебри, диференціальне та інтегральне числення, диференціальні рівняння.

Метою курсу є ознайомлення з основними методами вищої математики, необхідних для розв'язування теоретичних та практичних задач фізики і механіки, виробити навички математичного дослідження прикладних задач, розвинути геометричну інтуїцію та навчити алгоритмам алгебраїчних досліджень.

Дисципліна “Вища математика” для економістів включає розділи вищої математики, вивчення яких дає математичний апарат, що найбільш активно застосовується для розв’язання прикладних економічних і управлінських задач. Це лінійна алге- бра, елементи аналітичної геометрії та математичний аналіз. У розділі “Лінійна алгебра” основна увага приділяється мат- рицям, визначникам і системам лінійних алгебраїчних рівнянь, оскільки в економічних дослідженнях широко використовують- ся різні матричні моделі – модель міжгалузевого балансу, мо- делі транспортних перевезень, моделі керування чергами й т. ін. Лінійні моделі, які зводяться до систем лінійних алгебраїч- них рівнянь або нерівностей, з досить високою точністю відпо- відають описуваним ними явищам. За допомогою цих моделей вирішується багато управлінських задач. Математичний аналіз дає ряд фундаментальних понять, якими оперує економіст – функція, границя, похідна, інтег- рал, числовий та функціональний ряди, диференціальне рі- вняння. Наприклад, друга чудова границя застосовується для розв’язання задач про ріст банківського внеску за законом складних відсотків; використання поняття похідної необхідно у такій спеціальній дисципліні, як граничний аналіз в економіці й т. ін. Але перед тим, як перейти до вивчення нового матеріалу, систематизуємо ваші знання, які будуть нам необхідні надалі. Вища математика вивчається на 2 курсах навчальних закладів

Посилання[ред.ред. код]


Сигма Це незавершена стаття з математики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.