Вища політична школа — нові принципи лідерства

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Вища політична школа — нові принципи лідерства» (скор. «ВПШ») — всеукраїнський освітній, молодіжний, соціальний проект Громадської організації «Центр політичних студій та аналітики», що складається з серії триденних тренінгів, які відбуваються в центральному, південному, західному та східному регіонах України (відповідно до місця мешкання учасників)[1]. Навчання в школі є безкоштовним.

Мета[ред. | ред. код]

Метою проекту є навчання політично активної молоді у сфері відповідального лідерства.

Цільова група[ред. | ред. код]

Цільовою групою є молоді люди віком від 19 до 27 років[2], що мають активною життєву позицію[3] та займаються громадською або політичною діяльністю в Україні та довели своє бажання підвищити рівень розуміння суспільно-політичних процесів і набути нові навички та вміння.

Завдання школи[ред. | ред. код]

Завданням школи є виховання нової якісної еліти шляхом поширення найсучасніших знань та тренінгів, базованих на новітніх технологіях.

Головний акцент в ході навчання — ціннісні аспекти, якісна політична освіта, що включає розуміння ідеологій, природи політики та лідерства, нових сучасних концепцій щодо розвитку держави і соціуму[4].

Доповідачі та тренери[ред. | ред. код]

Навчальні етапи[ред. | ред. код]

Семінари відбуваються у різних регіонах України та складаються як з теоретичних частин (лекцій) так і з практичних завдань (робота в групах).

2010 рік[ред. | ред. код]

Участь у проекті 2010 року взяло 140 осіб[5], котрих було відібрано на початку року серед більш ніж 600 заявників. За повідомленням одного з учасників до участі в четвертому (заключному) етапі відбір здійснювався шляхом рейтингового голосування між слухачами[6].
Наслідком проекту стало формування групи тренерів, які розпочали активну діяльність в регіонах та численний мультиплікаційний ефект від зростання соціальної активності випускників школи, поширення ними набутих навичок та знань у в своїх регіонах, нова якість їхньої діяльності та посилення впливу молоді на процеси в країні[7][8][9][10][11].

2011 рік[ред. | ред. код]

До участі в проекті 2011 року серед приблизно 700 заявників було відібрано 150 осіб[1].

Заплановано проведення трьох триденних семінарів для кожної з чотирьох територіальних груп студентів[2].

Партнери[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

 • М. Михальченко. Освіта політична // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.:Парламентське видавництво, 2011. — с. ISBN 978-966-611-818-2

Посилання[ред. | ред. код]

Виноски[ред. | ред. код]

 1. а б Кандидат політичних наук Ірина Овчар (2011-03-04). Вища політична школа: діалог про політику. 
 2. а б Як стати учасником
 3. Навчання в «Вищій політичній школі»
 4. ВПШ-2011
 5. Випускники школи
 6. Вища політична школа. Рефлексія. Андрей Богданович. Официальная домашняя страница. 2011-01-26. Архів оригіналу за 2013-07-13. 
 7. Студенти для органів місцевого самоврядування
 8. Випускниця Вищої політичної школи-2010 презентувала відкриття проекту «Бібліоміст» у Вінницький області. Благодійний фонд “Богдана Гаврилишина”. 2011-04-05. 
 9. Старт розбудови нового громадянського суспільства
 10. Школа громадської активності - на старт!
 11. Завдяки випускнику Вищої політичної школи, посвідчення водія видаватимуть не на 10, а на 50 років!
 12. Вища політична школа 2011. Представництво фонду Конрада Аденауера в Україні. Архів оригіналу за 2013-07-13. 
 13. Південно-східні кроки “Вищої політичної школи”. Благодійний фонд “Богдана Гаврилишина”. 2011-03-29.