Виїмки для тіста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Виїмки для тесту з поліпропілену
Валик-тісторізка

Виїмки для тіста або різаки для тіста — кухонні пристосування при приготуванні фігурного печива для вирізання шляхом видавлювання різних фігур (кіл, багатокутників, зірочок тощо). На розкатаному тісті. Виїмки з тіста раніше зазвичай виготовляли зі смужок білої жерсті або листового алюмінію шириною 1,5-2 см, замкнутий контур яких утворює фігурні ножі. Сучасні виїмки для тіста випускаються також з поліпропілену. Металеві виїмки дають більш рівний зріз, ніж пластикові[1]. Виїмки для тіста надходять у продаж зазвичай наборами по 4-10 штук різної форми. За відсутності форм-виїмок кондитери рекомендують користуватися для вирізання печива круглої форми стаканами різного діаметру[2].

Для фігурного вирізання розкачаного тіста існують також обертові дволопатеві ножі-тісторізки, які при прокатці по тісту дають одну певну фігуру, а також валики-тісторезки, які при прокатці за один прохід дають 5-8 різних фігур.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. К. Ласт, Л. Доузер. Выпечка шаг за шагом. ISBN 978-5-98837-031-4. С. 15. Архів оригіналу за 3 червня 2021. Процитовано 4 червня 2022. 
  2. Селезнев А. Инструменты // Библия кондитера. — М. : Эксмо, 2009. — С. 12. — (Кулинарные праздники с А. Селезневым) — ISBN 978-5-699-27380-5.