Внутрішньолікарняна інфекція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Внутрішньолікарня́на інфе́кція (ВЛІ; також — нозокоміальна інфекція)— захворювання мікробного походження, що виникло у хворого під час його лікування або обстеження в лікарняному закладі або після виписки з нього, або будь-яке інфекційне захворювання співробітника лікарні, що розвинулося внаслідок його роботи в даному закладі незалежно від часу появи симптомів захворювання.

Характеристики[ред.ред. код]

Внутрішньолікарняна інфекція (ВЛІ) характеризується тяжким клінічним перебігом та високою летальністю. Контингентом підвищеного ризику щодо виникнення ВЛІ є новонароджені та породіллі, старі люди, хворі з імунодефіцитом, хірурги, особливо у відділеннях інтенсивної терапії. Дуже серйозною внутрішньолікарняною інфекцією є нозокоміальний сальмонельоз, якій перебігає як тяжка септична хвороба з появою численних гнійних вогнищ у різних органах і часто призводить до смерті.[1]

Причини[ред.ред. код]

Основними причинами виникнення ВЛІ є незрілість захисних механізмів організму новонародженого та зниження їх у породіль, порушення правил асептики та антисептики в акушерських стаціонарах, слабкість імунітету певних категорій хворих, що інфіковано госпітальною мікрофлорою, якій властива стійкість до антибактеріальних препаратів.

Головним джерелом госпітальних штамів мікроорганізмів є хворі (діти, їх матері та медичний персонал) та носії інфекції. Механізмами поширення ВЛІ (внутрішньолікарняних штамів) є:

  • контактний (головні фактори передачі — руки медичного персоналу,
  • медична апаратура,
  • засоби догляду за новонародженими тощо),
  • фекально-оральний (молочні суміші, контаміновані розчини для пиття, зонди),
  • повітряно-крапельний,
  • трансфузійний та інші.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lee MB, Greig JD. A review of nosocomial Salmonella outbreaks: infection control interventions found effective. Public Health. 2013 Mar;127(3):199-206.

Джерела[ред.ред. код]

  • Яфаев Р. Х., Зуева Л. П. Эпидемиология внутрибольничных инфекций. — Л: Медицина. — 1989. - 268 с. (рос.)
Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.