Водоспад Брідалвейл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Водоспад Брідалвейл з точки «вид відкрить», дорога Вавовна

Водоспад Брідалвейл або Брайдалвейл (англ. Bridalveil Fall, від bridal veil — «вуаль нареченої») — один з найвидовіших водоспадів в долини Йосеміті (Національний парк Йосеміті, Каліфорнія), який щорічно відвідуєть мільйони відвідувачів парку.

Повне падіння водоспаду становить 188 м, водоспад повноводних протягом всього року [1]. Льодовики, що вирізали долину Йосеміті, залишила багато висячих долин, які породили водоспади, що зливаються в основну долину. Всі водні артерії, які годували ці водоспади, вирізали висячі долини в крутих каскадах, за винятком водоспаду Брідалвейл. Брідалвейл все ще спадає в долину з краю прірви, хоча край і дещо відступив назад від оригінального краю долини. Відзначте, що хоча водоспади Йосеміті також відносяться до цієї категорії, оригінальне русло йшло через вузьку ущелину на захід від сучасного розташування водоспаду [2]. Первинне джерело водоспаду Брідалвейл — озеро Острандер, приблизно за 16 км на південь.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Things to see. Yosemite National Park. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 2005-09-20. 
  2. Huber, N. King. The Geologic Story of Yosemite Valley. USGS Western Region Geologic Information. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 2005-09-20.